İçeriğe Yönlendir

Yerli Oto % 5 daha ucuz olacak

Mükremin Aktuğ

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
5 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

Normalde secim oncesi boyle bir aciklama yapilmaz... Ya dedikleri yanlis anlasildi, ya kendisi de ne dedigini bilmiyor. Ya da farkli bir oyun var...

bilmiyor.

Yorum bağlantısı
Emrah Uludağ

%5'in tek açıklaması piyasadaki diğer markalara şirin gözükme çabası bence. Bunu işe girişmeden önce düşünmeleri gerekiyordu. Rekabetin inanılmaz seviyelere çıktığı ve ülkemizde milyar dolarlık yatırımı bulunan uluslararası devlerin cirit attığı ortamda ÖTV'siz araba satmaya kalkarlarsa büyük hüsran olur. Haksız rekabet koşulları oluşacağından hepsiyle papaz oluruz. Ülkemizde büyük yatırımı olan markalar ve tedarikçileri ve yan sanayilerini düşünürsek bu kadar kuruluşa karşı koymak için arabanın tamamen yerli olması gerek. Ama böyle bir şey hiç bir markada yok sebebi de maliyet düşürmek. Kısacası elektrikli olmayacaksa ve menzil-şarj süresinde iddialı rakamları yakalayamayacaksa bu işe hiç kalkışmasınlar derim ben.

Bu kadar tatava yapacaklarına pil teknolojileri ile ilgili daha fazla yatırım yapsalar zaten bir yerinden yakalayacağız dünyayı ama biz hala 30 sene öncesinin fikirleri ile yarına giriyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Yerli aracın -fiyatı ne olursa olsun- talep göreceğini düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yerli aracın -fiyatı ne olursa olsun- talep göreceğini düşünmüyorum.

Şirketler toptan alacak.
Rakamı falan da önemli değil.
Bazı işler öncesi dekont istenebilir. Kapora dekontu.
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Yerliye vergi indirimi öyle kolay birşey değil. Diğer markalarla kötü oluruz. Abd başkanı şu an abuk subuk vergiler koyuyor ithalata ve başı derde girmek üzere. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yerli olarak ayıramaz vergiyi.. 

Başka yerliler de var.. Marka olarak ayıramaz.. Yaparsa diğer üreticiler küser.. 

Kar marjını düşük tutacaktır ama.. 

Hüseyin'e katılıyorum.. 

3 saat önce, Hüseyin Sönmez yazdı:

Pazarlık araç başında yapılır. Araba nerde?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

yapsınlar da sıfır şahin yapsınlar modundayım artık. çok zor değil ya varsın esp side olmasın pıoner teyp takalım içinede ama motor şanzıman bizim olsun.

elektrikli yapamıolarmı yaoın klasik atmosferik lpg takalım neyse ney diyelim yav bahanede bahane 100 senedir bitmedi bitane araba yok piyasda

bu bmc nin orduya ürettiği kirpi vs araçlar var. onların dizel motoru ithal mi bizmi yapıyoruz ?

tümosan sanki yerli dizel motor üretiyordu o iş ne oldu acaba

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
On 11.06.2018 at 10:51, Mehmet Ozyurek yazdı:

Gereksiz gündem çabaları :)

Malı bi görseydik önce

Zaten Tesla gibi olacak.. Kendi gidecek. (C.Başkanı açıkladı, ciddi bilgi)

O zaman 3'e 5'e bakmayız.. 

abim teslanın Tr fiyatının %5 i düşük satılırsa sen ozaman gör bombayı :D heralde 5-10 kişi anca alır :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Sonuçta arabalar pahalı değil vergileri yüksek. Bu milletin en çok satan tüketim maddesi umut. Yerli araba yapılınca ucuzlayacağını sanıyor. Aynen akar yakıt gibi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
5 saat önce, Ali Gök yazdı:

sıfır şahin yapsınlar

1.3 mjet manuel camlı şahin isterim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
1.3 mjet manuel camlı şahin isterim.
Slx yapsınlar bir de, elektrikli motoru taksınlar 300km menzin olsun yeter. ESP falan taksınlar, 4 tane Petlas lastik tamam.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...