İçeriğe Yönlendir

50cc Motor Tavsiye.

Fırat Başyemenici

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

tip güzel :)  vites yarı otomatik, en sevmediğim vites tipi, bana göre berbat....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
3 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Nasıl yani.
Bunlardaki yarı otomatik nasıl çalışıyor

debriyaj yok, vites pedalına dikkat, ayağını üstüne koyduğunda öne basınca yada topuk kısmından geriye basınca vites değişiyor, bu tip vites düşük hız sakin kullanım güçsüz motorlarda olur, 50cc de olabilir ama sevmiyorum, ya adam gibi debriyaj olacak yada tam oto olacak.... koca ayağımı koyduğumda farkında olmadan topuktan basıyorum vites atıyor yahu :D

yinede 4 zamanlı 50cc motor olması güzel, sesinide sevdim, benim 30 yaşındaki 2 zamanlı Simson kadar yakıyormuş, fena değil yakalamışlar teknolojiyi :D

maxresdefault.jpg

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

7.000 TL SYM orbit diye bir model inceledim dün , çok hoşuma gitti. Satan arkadaşım ömürlük bu motorla sen istediğin yere gidersin diyor :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Emre Şimşek
On 18.02.2019 at 22:49, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben de akülüden vaz geçtim. 50 cc benzinli alacağım.

On 13.04.2019 at 11:18, Fatih Evcin yazdı:

bu ara bende bir 50 cc motor arayışındayım. Elektrikli motor yerine herkes 50 cc al diyor ama şu markayı al diyen çıkmadı daha :) 

Arabayı satar satmaz ben de bakacağım motorlara. 

İkiniz de halen almadınız sanırım.

Ne alalım?

Benim en fazla 4-5 bin bütçem var.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Hehhhee heeeee :)  oh ne rahat :tongue:

simson-sr50-oryginal-jezewo-sprzedam-487

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
37 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Hehhhee heeeee :)  oh ne rahat :tongue:

simson-sr50-oryginal-jezewo-sprzedam-487

Emektarın gerçeğini ne zaman göreceğiz acep?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Eve döneceğim hafta sonu, aksilik olmazsa....  anında tepesindeyim, dur hele oğlanla test sürüşü fotosu vardı onu atayım [emoji4]

motor kapağını takmamışım, motor ve karbüratör ısınsın diye dolanıyorum, karbüratör ısındıktan sonra rolantide benzin hava ayarını yapmak gerekiyor, o esnada oğlumda atladı dolaştık biraz :)  gidonun soluna dikkat, aynasının vida yerine tornavida sokmuşum, arada  onunla karbüratöre ince ayar yapıyorum :D

0fdbf2e93dccb7ee61832fa256f2d4df.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bi kaç ay önce sattığım planet 3 geldi aklıma. İlk çalıştıracağım zamanlar aynı şekilde tornavida vardı orasında.. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

şu planet ayağımın canına okumuştu, anlatmıştım sanırım, gidondaki mandala basıp kompresyonu sıfırlamadan pedala şak diye basarsan fena tepiyor meret :)

burada 2 tanıdıkta var, 72 ve 74 model, sıfırlamışlar cillop gibiler, tın tın çalışıyorlar vallahi, canımda çekmiyor değil hani, eski birtane alıp toplayasım geldi de zaman yok  işte, yoksa parça purçasıda var, 7000 tl. gibi bir fiyattan aldık diyorlardı, sonra toplamışlar... katır gibi mankina resmen...

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ben planeti vergi borcu 350₺ + 50₺ gibi bir bedele bir köyden almıştım.

Çekme belgeliye çevirip almak 200 ₺ tuttu. 

100₺ da çalıştırmak için harcamıştım. Peyderpey 1000 ₺ da diğer masraflardan sonra benimki de tın tın tın çalışır duruma gelmişti. Geriye bir tek muayene masrafı kalmıştı ki o da 1000 küsur liraydı.

Yeni ev alacam diye onu da sattım 2300 ₺ 

Alan arkadaş komple soydu baştan aşağı boyayacak, bir tane de çift silindir motor bulmuş swap yapacak.

O motorda kompresyon olayını bilmezsen katır gibi teper. Çok şükür ben öğrenene kadar çok kötü bir tepme yaşamadım 🙂

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
23 saat önce, Emre Şimşek yazdı:

Arabayı satar satmaz ben de bakacağım motorlara. 

İkiniz de halen almadınız sanırım.

Ne alalım?

Benim en fazla 4-5 bin bütçem var.

yahu sürekli değişiyor kafamdaki fikirler.

Mondial revival diye bi model var 4700 TL geliyor.

SYM 7.000 TL geliyor.

o kadar verince peugeot kisbe al diyorlar. sürekli değişik fikirler :) Motor alınca kask mont eldiven vs. almak gerekiyor diyolar :) en çok duyduğum da motora alışınca daha büyütmek istersin vs.vs.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
24 dakika önce, Fatih Evcin yazdı:

yahu sürekli değişiyor kafamdaki fikirler.

Mondial revival diye bi model var 4700 TL geliyor.

SYM 7.000 TL geliyor.

o kadar verince peugeot kisbe al diyorlar. sürekli değişik fikirler :) Motor alınca kask mont eldiven vs. almak gerekiyor diyolar :) en çok duyduğum da motora alışınca daha büyütmek istersin vs.vs.

Ben mecbur alacam çünkü araba gidici.

Gönül isterdi ki sym ya da taze bir Honda alabileyim.

Max 5000 bütçeyle ben de senin gibi modellere bakıyorum.

Mondial revival iyiyse o da olur.

Maksat çarşı pazarda beni rezil etmesin ufak tefek eşyamı taşıyabileyim ve gerektiğinde 5 km işe gidebileyim.

Büyütürsem en fazla 125cc scooter olur yine.

İleride maksadım yine araba almak. Bunu da kısa mesafelerde kullanmak..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...