İçeriğe Yönlendir

50cc Motor Tavsiye.

Fırat Başyemenici

Recommended Posts

Metin Arslann
10 dakika önce, Fırat Başyemenici yazdı:

Motorun parçaları çinden geliyor türkiyede toplanıyor ancak kalite konusunda bir çok kore ve japonla yarışır. Piyasa bulunan en geçiş ve güçlü 50cc diyebilirim. yakıt 2 kişi ile 100 km de 32 litre civarı tüketiyorum. 

2. elleri hiç yok sahibinden de,baktım ama bulamadım,fazla bayiside yok sanırım istanbulda,yuki,kuba mı yoksa bu motorumu önerirsiniz

Yorum bağlantısı
Cem Işık
4 saat önce, Fırat Başyemenici yazdı:

Motorun parçaları çinden geliyor türkiyede toplanıyor ancak kalite konusunda bir çok kore ve japonla yarışır. Piyasa bulunan en geçiş ve güçlü 50cc diyebilirim. yakıt 2 kişi ile 100 km de 32 litre civarı tüketiyorum. 

100 km’de 32 litre? 8 silindir mi?🧐

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Metin Arslann
30 dakika önce, Cem Işık yazdı:

tl olcaktı sanırım,50 cc motor için çok değilmi 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Şimdi, Metin Arslann yazdı:

tl olcaktı sanırım,50 cc motor için çok değilmi 

Litre olarak yazılmasa, lt yazılsa örneğin, tl yerine lt yazıldı derdim ama var bi anormallik. 32 lira ise makul:)

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)
On 12.07.2018 at 17:44, Tayfun Yaman yazdı:
Kuba dragon 50 kullanıcısı olarak kesinlikle tavsiye ediyorum. Daha dün 108km. yol yaptım toplamda 2.35 litre benzin sarfiyatı oldu.

Fiyatı nasıl birde bana bir akıl verın bende mondial 100 kh var yarı otomatık 100 cc lerden yıllık 200 tl sıgorta tutuyor 260 lira muayene borcu cıktı ne yapayim plakayı verıp hurdaya mı cıkarsam yoksa muayeneyı yaptırıp bınmeye devammı etsek dogru duzgun bındıgım yok.

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Harf eksiklikleri.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Başyemenici
18 saat önce, Cem Işık yazdı:

Yanlış belirtmişim. 3 litre. :) 110cc makina 2 kişi ile basa bas rakam bu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadır
10 saat önce, Erkan Işık yazdı:

Fiyatı nasıl birde bana bir akıl verın bende mondial 100 kh var yarı otomatık 100 cc lerden yıllık 200 tl sıgorta tutuyor 260 lira muayene borcu cıktı ne yapayim plakayı verıp hurdaya mı cıkarsam yoksa muayeneyı yaptırıp bınmeye devammı etsek dogru duzgun bındıgım yok.

Fiyat yaklaşık olarak 3.800 civarında  (sıfır km. olan)  ama 100cc den sonra dragon kesmez sizi. Ben olsam öder borcu satarım ve biraz daha cc yükseltirim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • 3 hafta sonra...
Ersen Tapan
On 08.08.2018 at 10:37, Fırat Başyemenici yazdı:

2 kişi en fazla kaç km hız yapabildiniz ?

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
On 8.08.2018 at 23:17, Erkan Işık yazdı:

Hurdaya çıkarmak hiç iyi bir çözüm değil. Kimse yanaşmıyor zaten öyle motorlara..

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Caner Göktaş
On 07.08.2018 at 15:36, Fırat Başyemenici yazdı:

Motolux rossi 50cc satın aldım. gayet memnunum. 49cc ruhsatta 110 cc real.

Hocam ruhsat olarak kurtarıyorsunuz tamam. Polis bir çevirme yapsa ve görse 110cc'yi görse cezası yok mu bu işin :D

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
On 19.10.2018 at 14:56, Mehmet Göktürk yazdı:

hiçbişeye gerek yok.  plaka var. ehliyet araba ehliyeti.

50cc de muayene-vergi-sigorta yok değilmi, doğru biliyormuyum...

çünki yaklaşık 8 senedir yatan babamın motoru artık yuvadan çıkarıp eve getirdim, toparlayıp bineceğim eskiden olduğu gibi,  çok bindim bu makineye, çok severim...

temsili resim koyayım şuan yanımda yok, motoru evde, kendisi yazlıkta tam dağıtılmış durumda, detaylı bakımda kendisi, şimdilik komple motoru dağıtıp gereken herşeyini yeniledim, gerisi temizlik ve toplama, pas yok, eski DDR malıdır kendisi, 89 model sıfır aldıydı babam :)

bendeki beyaz renk, kendisi klasik 4 vitestir, taş gibi alet vallahi...  namı değer MZ de diyebiliriz....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

en güzeli :)

bu arada Tüv den baktım, motorun muayenesi yıllardır yok, kanuna göre 01-01-2005 den geriye gecikme uygulanmıyor, bu tarihi girdiğimde normal muayene ücreti yani, 142 tl. çıkıyor, ruhsat eski 89 da alınan ruhsat, son muayene tarihi yok sanırım, TÜV dede hiç muayeneye girmedi doğal olarak, gecikme ücreti ödemeyeğim sanırım doğrumudur?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ben de akülüden vaz geçtim. 50 cc benzinli alacağım.
Komşu, benzinli daha ucuza geliyor diyor, iyi akü parası verdi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aynen. Aküsü çok pahalı.

Yoksa güneşten beleşe doldururdum ben onu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
20 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

en güzeli :)

bu arada Tüv den baktım, motorun muayenesi yıllardır yok, kanuna göre 01-01-2005 den geriye gecikme uygulanmıyor, bu tarihi girdiğimde normal muayene ücreti yani, 142 tl. çıkıyor, ruhsat eski 89 da alınan ruhsat, son muayene tarihi yok sanırım, TÜV dede hiç muayeneye girmedi doğal olarak, gecikme ücreti ödemeyeğim sanırım doğrumudur?

cıks ödeyecen... ruhsatta muayene yoktur zira o yıllarda yoktu , ancak oradat üv tarafında bir boşluk var, ruhsatta muayene bilgisi yok ise, muayene evrağı istenir diyor, veya en iyi ihtimal 2005 ten bu yana tüm yılları cezalı alır. tüv sitesinde tüvü n açılış tarihini girip ücret bakabilirsin

33 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben de akülüden vaz geçtim. 50 cc benzinli alacağım.

piili taşıma aracı olmaz, toplu taşıma olabilir, tellere bağlı olan..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

Çağlar abinin verdiği bilgi doğru, ben 1962 Impala'mda muayene ücretinin 3 katı gecikme cezası ödemiştim, hiç TUV muayenesi yoktu ben satın almadan önce.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

cıks ödeyecen... ruhsatta muayene yoktur zira o yıllarda yoktu , ancak oradat üv tarafında bir boşluk var, ruhsatta muayene bilgisi yok ise, muayene evrağı istenir diyor, veya en iyi ihtimal 2005 ten bu yana tüm yılları cezalı alır. tüv sitesinde tüvü n açılış tarihini girip ücret bakabilirsin

piili taşıma aracı olmaz, toplu taşıma olabilir, tellere bağlı olan..

girdim, muayene tarihi yarın, eski tarihe 1-1-2005 dedim, 142 tl. dedi, plakayı salladım ruhsat nosunu fiestanınkini yazdım oldu bitti :)  142 kaatmı eve dönünce gerçek plaka ile deneyeyim bari, yarısını hatırladım sonunu salladım çünki :D

muayene evrağı isteyemez, ruhsatta yoksa iş biter, tüv kayıtlarında yoksa tüvün devreye girdiği tarih 2005 ten beri hesaplanır diyor, bakalım ne çıkacak....

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Fatih Evcin

bu ara bende bir 50 cc motor arayışındayım. Elektrikli motor yerine herkes 50 cc al diyor ama şu markayı al diyen çıkmadı daha :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
2 saat önce, Fatih Evcin yazdı:

bu ara bende bir 50 cc motor arayışındayım. Elektrikli motor yerine herkes 50 cc al diyor ama şu markayı al diyen çıkmadı daha :) 

Kuba RX9 dedik ya:

okynXb.jpg

ses yok bari görüntü olsun.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
11 saat önce, Fatih Evcin yazdı:

+1

9 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Kuba RX9 dedik ya:

okynXb.jpg

Güzelmiş bu :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...