İçeriğe Yönlendir

2,6 Litre ile 100 km Giden Yaris

Ali Darbaz

Recommended Posts

Gökhan Albayrak
51 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Şanzımanı 2 haftada kucağa al 

Aman ortalama tüketime birşey olmasın

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
52 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Şanzımanı 2 haftada kucağa al 

snayi taş mı yesin?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bir saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Aman ortalama tüketime birşey olmasın

Hibrit yapımı için konuştum, o zaman aldım tüm bilgileri. 30 km bile zarar boşta iken 

Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

snayi taş mı yesin?

Biz avro yiyozda ne oluyor 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Benim 2002 model daihatsu yrv arabam D modunda coasting yapıyor gazı bırakınca boşa atmış gibi oluyor basınca tekrar geliyor. Alıştım şimdi öyle sürmeye yakıta bariz etkisi var. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bu tip adamlar genelde cok yavaş kullanıyorlar, düz yolda 50-60 km hız civarı giderler, işin sırrı yavaş gitme yani.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay
23 saat önce, Ersen Tapan yazdı:

Sayfalarca yazı google translate ile özetlenip buraya konu açılmış. Sizi etkileyen kısım sadece burasımı oldu ?

Bu forumun Türkçe'ye en fazla hassasiyet gösteren yerlerden birisi olduğunu düşünüyorum. Bu ifadem size rahatsızlık mı verdi.? Hassasiyetimi dile getirdim. Yanlış mı yapıldı? Sayfalarca yazı özetlenmişse az bir çaba daha gösterilse bir cümle Türkçe olarak yazılamaz mıydı?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
30 dakika önce, Ahmet Ertugay yazdı:

Bu forumun Türkçe'ye en fazla hassasiyet gösteren yerlerden birisi olduğunu düşünüyorum. Bu ifadem size rahatsızlık mı verdi.? Hassasiyetimi dile getirdim. Yanlış mı yapıldı? Sayfalarca yazı özetlenmişse az bir çaba daha gösterilse bir cümle Türkçe olarak yazılamaz mıydı?

Bu konudaki durumun özensizlikle alakası yokki. Yapılan işe, emeğe saygı göstermek gerekiyor bazen. O mesajı yazarken eksik kalan kısımları da siz tercüme edip yardımcı olabilirdiniz. Ayrıca bazı deyimler tam olarak tercüme edilemiyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

Polemiğe girmek istemiyorum. Yapılan işe saygısızlık yok. Sadece Türkçe'yi korumak gibi bir amacım var ama siz olaya farklı açıdan at gözlüğüyle bakmaya devam ediyorsunuz. Karşınızdakini anlamaya niyetiniz yok, ne desem değişiklik yok.

Forum yönetimine yazışmaların yabancı dillerde yapılmasını teklif ediyorum, Türkçe nasıl olsa yakın zamanda tedavülden kalkacak bu anlayışla.:hohoho:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Konudan kopmayalım :)

Bence aracı boşa alarak kullanmak, motor kapatmak, N'ye almak vs, gereksiz risk oluşturan saçma sapan şeyler. 

Böyle araç kullanarak 2,6 yakmak yerine bin otobüse git.. Daha az tüketilir.. 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ
10 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Konudan kopmayalım :)

Bence aracı boşa alarak kullanmak, motor kapatmak, N'ye almak vs, gereksiz risk oluşturan saçma sapan şeyler. 

Böyle araç kullanarak 2,6 yakmak yerine bin otobüse git.. Daha az tüketilir.. 

Bence de aracın yakıtını bu kadar düşünen adam , ya toplu taşıma kullanmalı yada gideceği yere üç kişi daha bulup masraflarını paylaşmalıdır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Mantıklı değil tabi,ama hobi gibi düşünün, adam zevk almasa bu işten yapmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
46 dakika önce, Ahmet Ertugay yazdı:

Polemiğe girmek istemiyorum. Yapılan işe saygısızlık yok. Sadece Türkçe'yi korumak gibi bir amacım var ama siz olaya farklı açıdan at gözlüğüyle bakmaya devam ediyorsunuz. Karşınızdakini anlamaya niyetiniz yok, ne desem değişiklik yok.

Forum yönetimine yazışmaların yabancı dillerde yapılmasını teklif ediyorum, Türkçe nasıl olsa yakın zamanda tedavülden kalkacak bu anlayışla.:hohoho:

Hala bekliyoruz tercüme etmediniz konunun altında linkleride mevcut halbuki.Ali bey işinden gücünden vakit ayırıp birşeyler yazmış. Siz sadece eleştiriyorsunuz.  Birşeyi eleştirirken yapıcı olmalı. Şuralar eksik kalmış bunlarda benden olsun diyerek tamamlamak gerekir. 

46 dakika önce, Ahmet Ertugay yazdı:

at gözlüğüyle bakmaya devam ediyorsunuz. Karşınızdakini anlamaya niyetiniz yok, ne desem değişiklik yok.

Aynen iade ediyorum bu kısmı size. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Arkadaşlar 

Bende Hypermiling yapıp arabanın Epa değerinden %22 daha az yakarak hypermiler olmayı hakketmiş bir sürücüyüm. İşin maddi tarafından çok %80 zevk için yapıyorum. Artık istemsizce yapıyorım.. 

Bu tip hikayeler hoşunuza gidiyorsa cok daha manyakları var. Sizi ecomodder sitesini okumanızı tavsiye ederim.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
1 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Ben de Gebze den Kartala 0.2 litre tüketim ile gelmiştim.

Çekici ile daha da düşük olmalı 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay
On 14.06.2018 at 11:02, Ersen Tapan yazdı:

Hala bekliyoruz tercüme etmediniz konunun altında linkleride mevcut halbuki.Ali bey işinden gücünden vakit ayırıp birşeyler yazmış. Siz sadece eleştiriyorsunuz.  Birşeyi eleştirirken yapıcı olmalı. Şuralar eksik kalmış bunlarda benden olsun diyerek tamamlamak gerekir. 

Aynen iade ediyorum bu kısmı size. 

Tercüme işini google'a yaptırabilirsiniz. Boş gezenin boş kalfası değilim, tahmin edebileceğinizden çok daha fazla, "geniş bakış açısı isteyen türde" iş yüküm var. Yazacak çok şey var ama  uzatmak istemiyorum,  tüm forumdaşların bayramı kutlu olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 13.06.2018 at 07:42, Ali Darbaz yazdı:

Ben kendimi ne kadar sıkarsam sıkayım, kapıda kontak açıp iş yerinde kapatınca cıkan sonuç 6.7 litre. 56 km ortalama hıza rağmen. 

https://i.hizliresim.com/VDVNrv.jpg

o ortalama hıza göre 6,7 çok geldi bana? detaycı kullanım tarzınızı gördükten sonra? bu yol kaç km ?iş/ev

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
35 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

o ortalama hıza göre 6,7 çok geldi bana? detaycı kullanım tarzınızı gördükten sonra? bu yol kaç km ?iş/ev

22 km yolum var. Tüketim lpg cinsinden 6.7 litre 

Buda gitiğim yol... 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Şimdi, Ali Darbaz yazdı:

Tüketim lpg cinsinden 6.7 litre 

daha naapsın tamam o zaman :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
1 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

daha naapsın tamam o zaman :bravo:

Fabrika verisi. 8.6 ile 9.2 arası. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bir saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Fabrika verisi. 8.6 ile 9.2 arası. 

o şehir içi falandır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...