İçeriğe Yönlendir

2,6 Litre ile 100 km Giden Yaris

Ali Darbaz

Recommended Posts

H.Cenk Bayrakçı

Bayağı az yakmış. Benim aracım evin önünde dururken 5.0 litre yakıyor. :D 

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Servet Aydın

Benzin emme manifold içine ulaşmadan önce piezo odadan geçip atomize hale getirilirse yakıt tüketimi azalır. Bunu karbüratörlü bir araçta denemek lazım

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Servet Aydın yazdı:

Benzin emme manifold içine ulaşmadan önce piezo odadan geçip atomize hale getirilirse yakıt tüketimi azalır. Bunu karbüratörlü bir araçta denemek lazım

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Servet Aydın yazdı:

su püskürtünce de azalıyor karbüratörde. cam suyu spreyinin bi benzerini yapıyorsun boğaza.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:
[mention=49256]Ebrar Tüfek[/mention] Bu adamı okuyailirsin

Kapı hoparlörleri dahil tüm müzik sistemini söktüm, ağırlık hafifletmek için mdf pandizotu da çıkardım. Bu adamın motoru 1.0 bendeki 1.3 vvti, yakıtı belki 1.0 kadar düşüremem ama bende artık arabanın konu başlığının ("hypermile projem") hakkını vermeye başladım, şuan arabayı en az maliyet ile yol alacak şekilde yapıyorum. Tamamen bittiğinde upuzun bi konu açıp bilgilendirme yapacağım, şuanki hesaplamalara göre tamamen şehir içi dur kalk 20 kilometrelik yolda yıllık 2600 tl kâr edeceğim, tabi burdaki kârın çoğunluğunu lpg sayesinde alacağım. Jantlar dahil bir çok şey değişecek. Biraz zaman ve para gerekiyor.

Ağırlık hafifletme, yağ sıcaklığını daha erken yükseltme ve sürüş tekniklerini geliştirme çalışmalarım devam ediyor. 

tarihinde Ebrar Tüfek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
su püskürtünce de azalıyor karbüratörde. cam suyu spreyinin bi benzerini yapıyorsun boğaza.

Soba yaktığım zamanlar yapıyordum. Damla damla yapınca güzel yanıyor
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...