İçeriğe Yönlendir

Hangi Led Ampülü Almalıyım ?

Emirhan Karaca

Recommended Posts

Emirhan Karaca

Merhaba arkadaşlar aracımın uzunları çok iyi fakat kısalar leş bende yeni led ampullerden alayım diyorum fakat hiç anlamam bunlarda H değeri ve lümen değeri varmış galiba ben hangisini almalıyım hangisini tavsiye edersiniz? birde bunların soketleri farklı mı yokse her araçta aynımıdır aliexpress den sibarış verseem olurmu?

Yorum bağlantısı

görüntü içinse led güzel tabi. lakin anladığım aydınlatma içinse iyi halojan ampülü almak lazım aydınlatma için

Yorum bağlantısı
Emirhan Karaca

Hangisini önerirsiniz bu ampul lerden pek anlamam hangisi daha iyi aydınlatma sağlar kısalar için ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aracın resmini görebilir miyiz.. 

Kaç model.. 

Ona göre ampul tipi değişiyor.. 

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

Mehmet beyin dedigi gibi aracın markasi ve modeline gore degerleri değişir,  eger farlariniz mercekli degilse zaten kesinlikle led yada xenon uygulamasi yapmayin, karsidan gelen suruculere saygisizlik olur.

Benim farlarim mercekli, ben aliexpresten oslamp marka aldım, hem uzunlar hem kisalar icin,  memnunum holejenlerden  bence daha iyi ama yinede kisalar birazdaha güçlü olsa daha iyi olabilir. Maddi olarak bi lede 400 veririm sorun olmaz derseniz photon milestone tavsiye ederim. Aliexpresten oslamp alacaksaniz 16 dolar ustundeyse bekleyin bi kax haftada bir kampanya yapiyorlar, bende ozel bi indirim olmustu çiftini 21 dolara almıştım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Emirhan bey,

Öncelikle far ayarınızı kontrol ettirdiniz mi? LED ile aydınlatma almanız çok zor.

Yorum bağlantısı
Erkan Uygur
1 saat önce, Çağatay Özsoy yazdı:

Mehmet beyin dedigi gibi aracın markasi ve modeline gore degerleri değişir,  eger farlariniz mercekli degilse zaten kesinlikle led yada xenon uygulamasi yapmayin, karsidan gelen suruculere saygisizlik olur.

Benim farlarim mercekli, ben aliexpresten oslamp marka aldım, hem uzunlar hem kisalar icin,  memnunum holejenlerden  bence daha iyi ama yinede kisalar birazdaha güçlü olsa daha iyi olabilir. Maddi olarak bi lede 400 veririm sorun olmaz derseniz photon milestone tavsiye ederim. Aliexpresten oslamp alacaksaniz 16 dolar ustundeyse bekleyin bi kax haftada bir kampanya yapiyorlar, bende ozel bi indirim olmustu çiftini 21 dolara almıştım 

Photon milestone'nun diğerlerinden farkı nedir neredeyse 3-4 katı fiyatı var.Bu konuda bilginiz varmı?

Yorum bağlantısı
israfil yanık

Ben ınwells h4 led ampul aldım. kısalardan çok memnunum ancak kısalar açıkken uzunlar çok iyi değil. Ama şimşek etkili sellektör güzel.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

H4 olmalı bu far.. 

Ya uzunu ya kısası iyidir bunun zaten.. 

Bu sebeple çok bişey beklememek gerekir..

Ledden verim alamazsınız. 

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy
(düzenlendi)
3 saat önce, Erkan Uygur yazdı:

Photon milestone'nun diğerlerinden farkı nedir neredeyse 3-4 katı fiyatı var.Bu konuda bilginiz varmı?

Oslamp gibi markalar ile kıyaslandığında çok daha iyi oldugunu soyleyen biri vardi grupta, hatta israrla 100 tl onlara vericeginize bunu 400 verin diyordu ama ben o kadar verip denemedim :)

tarihinde Çağatay Özsoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Palio çift reflektörlü, dolayısıyla kısalar h7 olmalı. İyi aydınlatma için led almayın, performanslı halojen şart. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ben Yurtdışından aldım General Electric marka . Linkteki üründen. İşinizi fazlasıyla görür. Ampulu takarken cam kısma dokunmayın , elden bulaşan yağ ampulün ömrünü çok düşürüyor. Sizin paylaştığınız da güzel ama benimki daha ucuz:) tercih sizin tabi. Ama her halükarda halojen alın.

https://m.n11.com/ge-ultra-h7-130-fazla-isik-30-beyaz-isik-2li-ampul-seti-P229017644?cid=604001&gclid=EAIaIQobChMIuJ_B8uPO2wIVBJ8bCh3qGAZBEAQYBiABEgK7ZfD_BwE&gclsrc=aw.ds

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Aracınız kaç model? Yada şöyle yapalım uzunları yaktığınızda aracın farına bakın dışarıdan iç kısımda başka bir ampul mü yanıyor? Yoksa kısalar ile aynı ampul mü yanıyor? Bazı paliolarda mehmet abinin dediği gibi h4 görüyorum. Kısalar ve uzunlar ayrı ise kısalarınız  h7 dir.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Uzunları açtığınızda farların iç kısmında (panjura yakın yer) farklı bir ampul yanıyorsa kısalar h7, aynı ampul yanıyorsa h4 tür. Haber verirseniz yorum yaparız. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Palio çift ampül ile çalışıyor. Hemen hemen hepsi içinden kararıyor. Led veya xenon fayda etmiyor. Farlar freeform yapıda. Sökülüp içinin temizliği, eğer krom atması var ise yeni far veya mercek montajı yapılmalı. Oem farları sağlıklı iken ciddi şekilde ışığı dağınık veren bir yapıya da sahip. Tasarımı yapan kör mü nedir bilmiyorum 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

H4u ile h4 arasında fark ne. Fahri ye alacam da 3bin k olan tipte bulamadım

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
9 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

H4u ile h4 arasında fark ne. Fahri ye alacam da 3bin k olan tipte bulamadım

U olanlar yuvarlak camlı. H4 al. 3000 k olanlar boyalı, boya yanıp reflektörü bozabilir 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...