İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - 2005 2.0 145 ps Benzin Baskı Balata

Ferhat Yavuz

Recommended Posts

Ferhat Yavuz

Aracı alalı 1 ay oldu son 1 haftadır ışıklarda beklerken yeşil yanınca 1. vitese geçmeme problemi oldu.Hatta hiç bir vitese geçmiyor ayırma olayı yok yani.Ama 1 e geçtiği zamanda 2 3 4 5 hiç sıkıntısısz sarsıntısız tıkır tıkır çalışıyor.Ustaya gösterdim debriyaj üst merkezi dedi  155 liraya yan sanayi  merkez aldım geldim.Takıldı sonuç daha arabayı liftten indirdim geri vitese geçmedi.Büyük ihtimal baskı balata değişecek ama fiyatları çok değişken iyi araştır dedi.Fiyat ve parça kodu hakkında bilgisi olan var mı?Sitelere baktım biraz luk diyo 01-03 600-700 tl civarı yine luk diyo bi yanında 03-.. diyo 1000-1200 lira Ayrıca  hidrolik sistem olduğu için bilyası ayrıymış onunda değişmesi gerekecek.Araç 113.000 km de sanırım baskı balatası hiç değişmedi.Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Son zamanlarda bende araştırdım. Luk fena değil. Piyasada iş gören parçalar üretiyorlar. Özellikle baskı balata volanda iyiler. Geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2 farklı tip çıkar. sökülünce anlaşılır. ucuz olan tipi ona uygun volant ile de alıp takabilirsiniz set olarak. ancak debriyaj biterse vites seçmez, hiçbirine geçmez. siz öncce vites kol tertibatına baktırın altttan

Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz
On 12.06.2018 at 20:36, Çağlar Bayur yazdı:

2 farklı tip çıkar. sökülünce anlaşılır. ucuz olan tipi ona uygun volant ile de alıp takabilirsiniz set olarak. ancak debriyaj biterse vites seçmez, hiçbirine geçmez. siz öncce vites kol tertibatına baktırın altttan

Abi altını üstünü 3 ustaya gösterdim 3 üde ya baskı balata yada debriyaj üst merkezi dediler.Merkezde çıkmadı sorun o zaman baskı balata arızalı diyorlar.Bayramdan sonra baskı balatayı değiştireceğim.Luk almayı planlıyorum.Sözde otomatik arıza verir diye otomatik almadık hemende beni bulur zaten aksilikler.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ferhat Yavuz

Baskı balata bilya ve üst merkez değişimi yaptırdım herşey normale döndü.2000 tl ye mal oldu hepsi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...