İçeriğe Yönlendir

i10 - Videodaki Şanzıman Takozu Sorunlu mudur?

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba. 

Videodaki şanzıman takozunda bir sıkıntı görüyormusunuz... 

Saygılarımla... 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

rölantide çalışırken gövdede vibrasyon var mı? varsa levye ile kanırtılınca vibrasyon kesiliyor mu? ileri geri zorlanırken ses duyulumuyor ancak gövdeye vuran kütleme var mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
5 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

rölantide çalışırken gövdede vibrasyon var mı? varsa levye ile kanırtılınca vibrasyon kesiliyor mu? ileri geri zorlanırken ses duyulumuyor ancak gövdeye vuran kütleme var mı?

Abi iler geri her ilk harakette kütleme ve motor frende kütleme duyorum. Ben sebebini arıyorum takozdan  şüpheliyim.. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kesin teşhis: liftte motoru kütletirken alttan levye ile yoklanacak. 15 saniyede tam teşhis olacak.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
1 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

kesin teşhis: liftte motoru kütletirken alttan levye ile yoklanacak. 15 saniyede tam teşhis olacak.

Hazır konu açılmışken, otomatik vites aracım d konumunda frene basılı şekilde ışıkta beklerken klima açık olduğunda direksiyonda çok fazla titreme oluyor masaj aleti gibi titriyor araba hareket ederken titreme yok durunca titriyor sebebi ne olabilir

Araba:  daihatsu yrv turbo

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 dakika önce, Ebrar Tüfek yazdı:

Hazır konu açılmışken, otomatik vites aracım d konumunda frene basılı şekilde ışıkta beklerken klima açık olduğunda direksiyonda çok fazla titreme oluyor masaj aleti gibi titriyor araba hareket ederken titreme yok durunca titriyor sebebi ne olabilir

Araba:  daihatsu yrv turbo

önce rölanti düşük mü ona bakmalı . rölanti olması gerken yerde ise kulaklardır titreşimi sönümleyecek olan.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
15 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

önce rölanti düşük mü ona bakmalı . rölanti olması gerken yerde ise kulaklardır titreşimi sönümleyecek olan.

Rölanti 0.6 devirde kulaklar yeni değişti acaba d pozisyonunda kavramada gitmeye çalışırken devir düşürüyor olabilirmi ama o tarz bi sallanma değil öyle olsa bütün araba sallanmazmıydı ? 

3 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Elektrikli mi direksiyon

2002 model klasik hidrolik direksiyon 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bir saat önce, Ebrar Tüfek yazdı:

Rölanti 0.6 devirde

her marka tasarımda kendi rölanri devrini belirler ona bakmalı

Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan
On 15.06.2018 at 20:01, Çağlar Bayur yazdı:

Rölantide gövdedeki vibrasyon şanzıman alt takozundan kaynaklanabilir mi? Veya motor takozundan?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 saat önce, Eray Çalışkan yazdı:

Rölantide gövdedeki vibrasyon şanzıman alt takozundan kaynaklanabilir mi? Veya motor takozundan?

mümkün. hareketli ise volant ta olabilir. ihtimaller listesi olarak

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ali Darbaz

Bu sorun nasıl çözüldü yazmadığımı farkettim. Debriyaj değiştirilince sorun çözüldü. Debriyajın yıpranması ile ilgili bir durummuş. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Alpay Sumer yazdı:

Debriyaj yipranmasi derken? 

Servis debriyajı değiştirdik düzeldi dedi. Gerçektende düzeldi. Biliyorsun servisde işlem yapılırken seni içeri almıyor. Bekleme salonunda beklediğimden işin detayını göremedim. detayda paylaşmadılar. Israrlar sorduğumda ise debriyajdan kaynaklı olduğunu söylediler. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Ali Darbaz yazdı:

Servis debriyajı değiştirdik düzeldi dedi. Gerçektende düzeldi. Biliyorsun servisde işlem yapılırken seni içeri almıyor. Bekleme salonunda beklediğimden işin detayını göremedim. detayda paylaşmadılar. Israrlar sorduğumda ise debriyajdan kaynaklı olduğunu söylediler. 

Pedalmi? Baski mi? Sensor mu? Bilgisi burada da bulunsun diye sormustum.Ama herkosulda bilgilendirme yapmalari gerekiyordu.m Neyse saglik olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...