İçeriğe Yönlendir

Samsun-Ankara Arası Alternatif Güzergahlar

Alptuğ Özcan

Recommended Posts

Alptuğ Özcan

Merhaba herkese iyi bayramlar. 

Bayram tatilini fırsat bilip memlekete geldik fakat dönüş tarihi de geldi. Pazar günü Ankara’ya dönüş yoluna çıkacağız. Trafiğin cok yoğun olacağını tahmin edebiliyorum. Bu sebeple alternatif güzergahlarla ilgili trafikten en az etkileneceğim tavsiye ve yorumlarınızı bekliyorum.

-Samsun’dan çıkıp  Çorum’a gelince İskilip istikametinden Çankırı yoluna dönerek Akyurt/Pursaklar tarafından Ankara’ya giriş yapma gibi bir düşünce içindeyim. Fakat güncel yol durumu ile ilgili bilgisi olan var mi? Yollar düzgün mü değil mi son zamanlarda kullanan varsa yorumları bekliyorum. 

-Diğer alternatif guzergah Kırıkkale’ye kadar gelip Hacılar mevkiinden giden bir yol varmış. Yanlış bilmiyorsam Keskin istikametinden Ankara’ya Gölbaşindan giriş yapılıyormuş. 

Bu güzergahlardan hangisinin yollarının düzgün olduğu konusunda guncel bilgisi olan varsa yorumlarınızı bekliyorum. 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Bilmediğim güzergahta Google Maps ‘in streetview özelliği ile göze batan noktalara bakıyorum. Fikir verici oluyor. 

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
4 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Bilmediğim güzergahta Google Maps ‘in streetview özelliği ile göze batan noktalara bakıyorum. Fikir verici oluyor. 

Benimde aklıma gelmedi degil fakat onun da fotoğraflanma tarihi eski oluyor diye bakmadım hiç. Bakmakta yarar var tabiki. 

37 dakika önce, Sefa Çelik yazdı:

Gölbaşı girişi daha yoğun olmaz mı? Pursaklar mantıklı ama. 

Evet en mantıklısı Pursaklar gibi görünüyor içlerinde. Yakın zamanda bu güzergahı kullanan varsa fikir verebilir diye düşündüm. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Iskilip sakin diyim aman diyim. Bayat yolundan Cankiriya baglanacaksiniz yol berbat ve calisma var.

Samsun Ilgaz Cankiri Akyurt dusunulebilir o yol sakin olur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Kırıkkaleye kadar gelin, sonra karakeçili bala Gölbaşı istikametinden giriş yapın, diğer alternatif çok yorar sizi. Yıllardır Ankara Giresun arası gidip gelirim, bu dediğim dışında mantıklı alternatif yok.

Bahsettiğim güzergah ile Kırıkkale Elmadağ yoğunluğunu atlatabilirsiniz.

sadece Gölbaşı girişte trafik olacak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Maden

Yarın bende aynı istikametteyim. Ben güzergah değiştirmeyi düşünmüyorum. Ama değiştirecek olsam en mantıklısı  bu yol olurdu.

2 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
23 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Iskilip sakin diyim aman diyim. Bayat yolundan Cankiriya baglanacaksiniz yol berbat ve calisma var.

Bayat yolundan ne zaman geçtiniz. Suan çalışma deva ediyor mu 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bayat yolundan ne zaman geçtiniz. Suan çalışma deva ediyor mu 
Valla calisma Cankiri yol ayrimindan Iskilipe kadar devamdi Agustos ayinda gecmistim. Yeni baslanmisti. Bitmis olamaz o kadar diyeyim. Yol kaziliyordu kopru insaati vs vs. Osmancik Ilgaz Cankiri Akyurt Pursaklar ve Cevre yolu baglantisi en mantikli guzergah olur. Ilgaza kadar calisma yok Ilgazdan sonra Cankiri ya kadar bir miktar calisma var orada da yol zaten bolunmus durumda.
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Karar değiştirip bildiğimiz yoldan gidelim dedik fakat Kırıkkale girişindeki trafik mahvetti bizi yaklaşık 20 km’ydi sanirim

Yorum bağlantısı

Kırıkkale geçilince köfteci yusuftan kalecik yoluna girilir, akyurt pursaklar. En mantıklı yol bu. Denenmiştir. Elmadağı pass yaparsınız. Kırıkkale girişindeki trafik haricinde sorun olmaz

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
7 saat önce, Eren Sağ yazdı:

Kırıkkale geçilince köfteci yusuftan kalecik yoluna girilir, akyurt pursaklar. En mantıklı yol bu. Denenmiştir. Elmadağı pass yaparsınız. Kırıkkale girişindeki trafik haricinde sorun olmaz

Elmadağda trafik yoktu zaten hocam tüm trafik köfteci Yusuf'a kadardı 😬

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

iskilip tarafları iyi değil. çok dolambaçlı dar yollar. yanlış hatırlamıyorsam iskilip sonrasında yol genişletme çalışmaları vardı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...