İçeriğe Yönlendir

Mondeo MK4 Alacagım?

Sezer Ercan

Recommended Posts

Sezer Ercan
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar, Mondeo MK2 ghia yı sattıktan sonra yeni araç arayışına geçtim. temmuz 25 inde bireyselden gelen parayla araç alacagım. hem konforlu hem performanslı birşey bakıyorum.

arkadaşın mk4 2.0tdci yı kullandım çok güzeldi hatta adaptif hız sabitleyici vardı. ki bu çok nadir sanırım.

bende Mondeo MK4 2.0 benzinli ecoboost selective alacagım. kafaya koydum ama ilanlar çok az. biraz kafam karıştı 6-7 tane ilan var. bazılarının ilan yazışından dandik oldugunu anlıyorum. 

25 temmuza kadar vaktim var. sizce bu araca ne dersiniz. etrafımdakiler alınmaz napıcaksın bunu diyor. zaten çok az kullandıgım için yakıtı çok dert etmiyorum. ama etraftakiler acil bir ihtiyacın oldu satmaya kalksan satamazsın diyor. hemde şimdiden 7-8 yaşında arabalar gittikçe piyasası düşücek diyor. ne diyorsunuz ? birde şu an alacagım yaz nedeniyle pahalımı olur. en ideal alım zamanı nedir ? 

Ayrıca Bakım maliyetleri nedir. Eger çok abartı olmayacaksa yetkili serviste yaptırmak istiyorum. Yada fatih ustada.

ekstra bilmem gereken şeyler varmıdır? 

Kronik problemi varmıdır?

Yardım istiyorum arkadaşlar çünkü mk2 mondeoda dalga geçmeyen kalmadı her yerinden trim seslerimi dersiniz defalarca yolda kalmamımı dersiniz milyarlarca masraf yapmamımı dersiniz çözemedim. artık bakımlarını yaptırıp yakıtını koyup konforlu bir şekilde kullanacagım araç istiyorum. performansıda yerinde olsun nedense 200hp altı arabaların performansı yetmiyor.

tarihinde Sezer Ercan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

Mondeo'nun piyasası halen yoktur, fiyatı artmayan nadir araçlardan birisidir. Eğer seçim öncesi alacak olsaydınız fiyatı pazarlıkla biraz daha indirebilirdiniz.

Mondeo'nun 240hp olanı ucuza şaka makinesidir, 200 binlik premiumlar arka plakanızı okur.

Mondeonun mekanik parçası en nadir bulunan versiyonudur. Geçen aynı araç sahibi beyin bulacağım diye 3 ayını harcadı. Alırken iyi baktırmak lazım.

Konfor olarak 18 jantlı mk4 darbe emişi çukur geçişi esnasında aşırı sert gelebilir benden söylemesi.

Akrabalarınıza bakarak araç alınmaz lakin anında satılmaması durumu biraz var evet, eğer piyasası olan araç istiyorsanız 2.0 tfsi vag grubu bakmalısının onların fiyatları da mondeodan yüksek olur.

Yorum bağlantısı
Efe Özer

Adaptif hız sabitleyici ,şerit takip ve kör nokta uyarı sistemi tekno paketli araçlarda vardır.O yüzden her araçta yok.Makyajlı 2011 ve sonrası mondeolarda 2.0 tdcı ve 1.6 tdcı lar daha çok tutulur.1.6 yada 2.0 ecoboostlar ile ilgili çok bilgim yok ama parça sorunu olduğunu ve çok arıza çıkardıklarını duymuştum.Dizellerde parça sıkıntısı yok.Dizel olsun yada benzinli olsun bu işi aceleye getirecekseniz mondeo bakmayın.Çünkü düzgün ve bakımlı bir mk4 mondeo almazsanız çok üzülürsünüz.Orası burası ellenmiş araçlardan uzak durun.Parça fiyatları focuslardan biraz daha pahalıdır. D segmentinde passat harici diğer bütün araçların satışı yavaştır.Ama düzgün bakımlı bir mondeonuz varsa kormayın o aracın son sahibi olmazsınız.Değer konusundaysa aracın kondisyonunu korursanız ve çok aşırı km yapmazsanız şuanki ilginç piyasada verdiğinizi geri alırsınız.Etrafınızdakiler 2.0 ecoboost 240 beygir mondeoya bindiklerinde çok şaşıracaklarını garanti ederim.Yetkili servisde parça ve işçilikler her markada olduğu gibi pahalıdır.Sanayide iyi bir ford ustası bulmanız ve her türlü sorunu dışarda çözmenizi öneririm.Dizellerde kronik enjektör ve volan problemi var.Sarsıntı problemi olduğunda yada baskı balata değişiminde volanla birlikte değişim yapılıyor.Enjekör problemide revizyonla dikiş tutuyor.Trim sesi konusuna gelirsek 8 aydır 2012 model 1.6 dizel mondeo kullanıyorum kötü yollarda bile trim sesi hiç duymadım.Mondeolar konfor konusunda serttir ama yol tutuşu cidden iyidir.Yalıtım konusundada biraz zayıftır.Benim size tavsiyem mondeo alacaksanız maceraya girmemek adına 2.0 dizel 140 beygir selective bakın.163 lük olanlarıda var ama çift kavrama power shift şanzımanla geliyor.Şanzıman sorun çıkartabilir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
52 dakika önce, Erdem Çağla yazdı:

Mondeo'nun piyasası halen yoktur,

satarken 4 gün beklenmesi çok mu ?

Bir saat önce, Sezer Ercan yazdı:

Yardım istiyorum arkadaşlar çünkü mk2 mondeoda dalga geçmeyen kalmadı her yerinden trim seslerimi dersiniz defalarca yolda kalmamımı dersiniz milyarlarca masraf yapmamımı dersiniz çözemedim.

iyice kontrol etderek alın bu sefer aynısnı yaşamayın

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

240 HP olan versiyonunu 2 sene keyifle kullandım. Çok keyifli araç motor mükemmel, şanzıman bi tık yavaş. 2 sene içinde bana korkulu rüyalar yaşatmıştı. 1. De radyatör hortumu patladı, erken müdahale ile kurtardık. 2. de rutin servis bakımına giderken şanzıman işlev hatası uyarısı aldım. Şanzıman yağ keçesinden yağı boşaltmış. İki durumda da erken davranmasaydım motorda 25 binlik şanzımanda 20 binlik olmuştum. Akslarda sıkıntı yaşadım diğer hiçbir Mondeo nun aksı uymadı. Satarken yüzde 50 sevindim yüzde 50 üzüldüm. Benim için özlenecek kısımları 240 HP nin performansı, Selective in donanımı, mükemm yol tutuşu ve yüksek performansa rağmen aynı derecede yüksek olmayan yakıt tüketimi. Hiç özlemeyeceğim kısmını yukarıda anlattım :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Ben şok. Çağlar abi mercedes öneriyor.

aranan kritere göre her türlü 4 kapı reçete var. genç işi dışı da yani mevcut bilgilerde :rofl:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

O araç saatli bomba heleki yetkili serviste iş yaptirma fetisi olacaksa.

Ha parçası Mondeo dan çok ve kolay bulunur da ödenecek rakamlar mk2 Mondeodan geçiş yapan adamı şaşırtabilir

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Ha parçası Mondeo dan çok ve kolay bulunur da ödenecek rakamlar

hella balata gibi mi?

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla
20 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

satarken 4 gün beklenmesi çok mu ?

Mondeo 4 günde mi satıldı ? :shok:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 saat önce, Sefa Çelik yazdı:

kolay satarsın diyenlerin aksine

otomotivde bu gibi kavehane sohbetleri çok olur. işin içinde olunca tabii tat vermiyor o muhabbet

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Sezer Bey,

Mondeo MK4 kesinlikle tavsiye edeceğim bir araçtır. 2014 yılından beri 1,6 tdci titanium modelini kullanıyorum. aracı aldığımda 18 aylık, 24000 km de idi. Alacağım zaman selective almak için bekleyemedim. Bayram tatilinde Düzce, Edirne, Çanakkale, Bursa güzergahında 1450 km yol yaptım. Bursa'da 1148 km de depoyu doldurduğumda yol bilgisayarı 5,6 pompa ise 5,66 lt/100 km yi gösterdi. yakıt olarak sizi üzmez. Performans istiyorsanız 2,0 tdci yada 2,0 ecobost öneririm. Gerçi dönüş yolunda biraz gaza geldim 180-190 hızlarda bir tek S350 ve E220 CDI geçti. Bu yıldızlara saygı duyarım, onun dışında sıkıntı yok. 200 km/h üstündeki hızlarla ve kırmızı ışıkta turbo benzinli araçlarla işiniz yoksa 1,6 tdci yok işim var derseniz 2,0 tdci de yetmez 2,0 ecobost alın derim. Bakımı elimden geldiğince kesem yettiğince serviste yaptırırım. Bayramdan önce Yıllık bakım (bütün filitreler), yağ değişimi, fren hidroliği değişimi, motor içinin makine ile kimyasal sıvı ile temizlenmesi ve arka balataların orjinal motocraft ile değişmesine 1223 tl ödedim. Hiç bir aracın satımında sıkıntı yaşamazsınız. pert den toplanmış corsa alanıda gördüm, tavanı boyanmış 6 hasar kaydı olan lacetti alanı da gördüm. Yeter ki aracınız bakımlı olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlyas Demirbaş
(düzenlendi)

O arabının 1.6 ecoboost selective biniyorum. 2.0 motor bende istedim ama vergi değerleri beni 1.6 yöneltti. 1. 6 dan yıllık ortalam 1100 TL fazla vergi vereceksiniz bence değmez dedim . Fazla binmeyecekseniz Yüksek performansda beklentiniz yoksa 1.6 ecoboost selective düşnün derim. Eğer illada otomatik vites istiyorsanız mecbur 2.0 motor a bineceksiniz yada MK5 1.5 ecoobosta bakacaksınız.

tarihinde İlyas Demirbaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sezer Ercan
On 16.06.2018 at 22:00, Volkan Doğrular yazdı:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-sahibinden-tr-de-tek-full-plusfull-hatasiz-boyasiz-240-hp-571616860/detay

Geçmişi çok temizdir.

Şuanki sahabi nasıl baktı araç nasıl kontrol ettirmek lazım.

@Saim Ulaş Yılmaz iyi bilir.

Zaten şu an baktıgım ilanlarda 2 taneden birisi bu. Kontrol edecegim.

On 16.06.2018 at 22:15, Erdem Çağla yazdı:

Mondeo'nun piyasası halen yoktur, fiyatı artmayan nadir araçlardan birisidir. Eğer seçim öncesi alacak olsaydınız fiyatı pazarlıkla biraz daha indirebilirdiniz.

Mondeo'nun 240hp olanı ucuza şaka makinesidir, 200 binlik premiumlar arka plakanızı okur.

Mondeonun mekanik parçası en nadir bulunan versiyonudur. Geçen aynı araç sahibi beyin bulacağım diye 3 ayını harcadı. Alırken iyi baktırmak lazım.

Konfor olarak 18 jantlı mk4 darbe emişi çukur geçişi esnasında aşırı sert gelebilir benden söylemesi.

Akrabalarınıza bakarak araç alınmaz lakin anında satılmaması durumu biraz var evet, eğer piyasası olan araç istiyorsanız 2.0 tfsi vag grubu bakmalısının onların fiyatları da mondeodan yüksek olur.

Evet böyle kötü yönlerinide duymak benim için çok önemli zaten kesinlikle en full expertize sokacagım. Ayrıca Ne derseniz diyin asla VAG grubu almam. hepsi tiksinç geliyor bana.

On 16.06.2018 at 22:48, Efe Özer yazdı:

Adaptif hız sabitleyici ,şerit takip ve kör nokta uyarı sistemi tekno paketli araçlarda vardır.O yüzden her araçta yok.Makyajlı 2011 ve sonrası mondeolarda 2.0 tdcı ve 1.6 tdcı lar daha çok tutulur.1.6 yada 2.0 ecoboostlar ile ilgili çok bilgim yok ama parça sorunu olduğunu ve çok arıza çıkardıklarını duymuştum.Dizellerde parça sıkıntısı yok.Dizel olsun yada benzinli olsun bu işi aceleye getirecekseniz mondeo bakmayın.Çünkü düzgün ve bakımlı bir mk4 mondeo almazsanız çok üzülürsünüz.Orası burası ellenmiş araçlardan uzak durun.Parça fiyatları focuslardan biraz daha pahalıdır. D segmentinde passat harici diğer bütün araçların satışı yavaştır.Ama düzgün bakımlı bir mondeonuz varsa kormayın o aracın son sahibi olmazsınız.Değer konusundaysa aracın kondisyonunu korursanız ve çok aşırı km yapmazsanız şuanki ilginç piyasada verdiğinizi geri alırsınız.Etrafınızdakiler 2.0 ecoboost 240 beygir mondeoya bindiklerinde çok şaşıracaklarını garanti ederim.Yetkili servisde parça ve işçilikler her markada olduğu gibi pahalıdır.Sanayide iyi bir ford ustası bulmanız ve her türlü sorunu dışarda çözmenizi öneririm.Dizellerde kronik enjektör ve volan problemi var.Sarsıntı problemi olduğunda yada baskı balata değişiminde volanla birlikte değişim yapılıyor.Enjekör problemide revizyonla dikiş tutuyor.Trim sesi konusuna gelirsek 8 aydır 2012 model 1.6 dizel mondeo kullanıyorum kötü yollarda bile trim sesi hiç duymadım.Mondeolar konfor konusunda serttir ama yol tutuşu cidden iyidir.Yalıtım konusundada biraz zayıftır.Benim size tavsiyem mondeo alacaksanız maceraya girmemek adına 2.0 dizel 140 beygir selective bakın.163 lük olanlarıda var ama çift kavrama power shift şanzımanla geliyor.Şanzıman sorun çıkartabilir.

O paketi bir türlü bulamadım zaten. 

Parça sorunu ve arıza çıkarmasından korkuyorum şansımda yoktur expertiz temiz dese bile benim başıma birşey gelebilir. aracı alınca zaten hiç masraf yapacak gücüm kalmayacak.

2 aydır araştırıyorum. düzğününü bulmadan almayacagım. zaten satmamayı düşünüyorum alıp uzun yıllar bakımını yakıtını atıp binmek istiyorum ama işte acil bir durum çıkarsa ne yapacagım ?

On 16.06.2018 at 23:14, Çağlar Bayur yazdı:

Yıl Fiyat ve Kilometre üzdü :( Az kullanıyorum ama 3 bin motoru besleyemem :(. 

On 17.06.2018 at 13:30, Saim Ulaş Yılmaz yazdı:

240 HP olan versiyonunu 2 sene keyifle kullandım. Çok keyifli araç motor mükemmel, şanzıman bi tık yavaş. 2 sene içinde bana korkulu rüyalar yaşatmıştı. 1. De radyatör hortumu patladı, erken müdahale ile kurtardık. 2. de rutin servis bakımına giderken şanzıman işlev hatası uyarısı aldım. Şanzıman yağ keçesinden yağı boşaltmış. İki durumda da erken davranmasaydım motorda 25 binlik şanzımanda 20 binlik olmuştum. Akslarda sıkıntı yaşadım diğer hiçbir Mondeo nun aksı uymadı. Satarken yüzde 50 sevindim yüzde 50 üzüldüm. Benim için özlenecek kısımları 240 HP nin performansı, Selective in donanımı, mükemm yol tutuşu ve yüksek performansa rağmen aynı derecede yüksek olmayan yakıt tüketimi. Hiç özlemeyeceğim kısmını yukarıda anlattım :)

Ben şansızım birde öyle birşeyde sizin gibi ucuz kurtulacagımı sanmıyorum :( 

On 17.06.2018 at 21:11, Sefa Çelik yazdı:

Piyasada yüksek hacimle MK4 mondeo 2.0 ecoboost selective ticareti yapacaksanız arkadaşlarınız haklı, zorlanırsınız. Fakat 1 adet satacaksanız sizi 80 milyon nüfusun 79 milyon 999 bin 999 tanesi ilgilendirmiyor. Nasıl siz şuan o araca bakıyorsanız, satacağınızda da 1 kişinin o araçtan bakıyor olması kafi. Üstelik bu tarz araç bakan insanlar sizi hiç yormaz, gelir alır. İşte aradığım araç demesi kafi. Satarken yıpranmazsınız. 

Bizim halk VW'cidir, kolay satarsın diyenlerin aksine VW CC'mi satarken çok zorlandım. 1.5 ay ilanda kaldı. Günlük 3-5 kişi aradı. Her çeşit insanla muhatap oldum, sinirlerim yıprandı. 

Bu araç elinde patlar artık, piyasası yok diyenlerin aksine S-Max'imi satarken ilan yayına girdikten 1 saat sonra arayan kişi direk aldı. Tam aradığı s-max miş ;)

Yok abi ticaret değil. Ben aldımmı uzun yıllar gidebildigi kadar benimle gitsin istiyorum ama acil bir durum olursa o zaman ne yapacagım ?.

7 saat önce, Metin Uzunoğlu yazdı:

Sezer Bey,

Mondeo MK4 kesinlikle tavsiye edeceğim bir araçtır. 2014 yılından beri 1,6 tdci titanium modelini kullanıyorum. aracı aldığımda 18 aylık, 24000 km de idi. Alacağım zaman selective almak için bekleyemedim. Bayram tatilinde Düzce, Edirne, Çanakkale, Bursa güzergahında 1450 km yol yaptım. Bursa'da 1148 km de depoyu doldurduğumda yol bilgisayarı 5,6 pompa ise 5,66 lt/100 km yi gösterdi. yakıt olarak sizi üzmez. Performans istiyorsanız 2,0 tdci yada 2,0 ecobost öneririm. Gerçi dönüş yolunda biraz gaza geldim 180-190 hızlarda bir tek S350 ve E220 CDI geçti. Bu yıldızlara saygı duyarım, onun dışında sıkıntı yok. 200 km/h üstündeki hızlarla ve kırmızı ışıkta turbo benzinli araçlarla işiniz yoksa 1,6 tdci yok işim var derseniz 2,0 tdci de yetmez 2,0 ecobost alın derim. Bakımı elimden geldiğince kesem yettiğince serviste yaptırırım. Bayramdan önce Yıllık bakım (bütün filitreler), yağ değişimi, fren hidroliği değişimi, motor içinin makine ile kimyasal sıvı ile temizlenmesi ve arka balataların orjinal motocraft ile değişmesine 1223 tl ödedim. Hiç bir aracın satımında sıkıntı yaşamazsınız. pert den toplanmış corsa alanıda gördüm, tavanı boyanmış 6 hasar kaydı olan lacetti alanı da gördüm. Yeter ki aracınız bakımlı olsun.

Kesinlikle zaten çok dikkatli seçecegim bu sefer. ayrıca çok tuhaf adamım dizel arabadan ve VAG grubundan nefret ediyorum. asla almam (büyük konuşmak olmasın haşa ). Ben alırsam sadece 2.0 selective alacagım.

Bir saat önce, İlyas Demirbaş yazdı:

O arabının 1.6 ecoboost selective biniyorum. 2.0 motor bende istedim ama vergi değerleri beni 1.6 yöneltti. 1. 6 dan yıllık ortalam 1100 TL fazla vergi vereceksiniz bence değmez dedim . Fazla binmeyecekseniz Yüksek performansda beklentiniz yoksa 1.6 ecoboost selective düşnün derim. Eğer illada otomatik vites istiyorsanız mecbur 2.0 motor a bineceksiniz yada MK5 1.5 ecoobosta bakacaksınız.

Ben alırsam sadece 2.0 selective alacagım. ve otomatik olması kesin şart.

Arkadaşlar ayrıca bilirsiniz aynı motoru şanzumanı kullanan Volvo S60 2.0 T5 ler var onlarada ufaktan bakıyordum hiç içime sinen ilan olmadı taki kayseride bir tanıdık abide en enderini buldum. fiyat bütçemi aşıyor borç harç onu alabilirim. Çok aşırı temiz bakılmış titiz bir abi. aracında digers60lardan farklı dinamik şaşe var mod seçebiliyorsun adaptif hız sabitleyici de var. ve diger tüm full paket donanımı eskiden araç milletvekilinin oglunun aracıymış çocuk ilk aldırdıgında ne kadar opsiyon varsa koydurmuş. o kafama çok yattı. fiyatı 87-88 istiyor. zorlayıp almayı düşünüyorum önümüzdeki ay. onada ne dersiniz. düzgün mondeo bulamazsam yada parayı denkleştirip kaçırmazsam alayımmı ? 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

S60'ın içi mondeo'ya göre dardır. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Yeni sattım Selective 2.0 Dizel otomatiğimi :( 

Tavsiye edeceğim bir araç. Tam bir fiyat performans arabası :good1:

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz
On 16.06.2018 at 22:00, Volkan Doğrular yazdı:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-sahibinden-tr-de-tek-full-plusfull-hatasiz-boyasiz-240-hp-571616860/detay

Geçmişi çok temizdir.

Şuanki sahabi nasıl baktı araç nasıl kontrol ettirmek lazım.

@Saim Ulaş Yılmaz iyi bilir.

Boyasız diye ilan açılmış çok enteresan...

Sol arka çamurluk, ön arka tampon boyalıydı. Arka tampon normalden yarım santim düşük duruyordu. ön camda 1 cm çapında çatlak vardı. 2500 civarı bir hasar kaydı vardı. Sağ ön far değiştiği için. Sürücü koltuğunda deride 2 adet süpürge zedelenmesi vardı. 

Full artı full donanım değil. Selective donanımın üzerine Sunroof alınmış. Tekno paket araçta yok. 

Sattığımda sürücü koltuğu harici içi çok temizdi. 127.000'de sattım. Lpg sonradan takılmış. Motor sağlığı , yağ eksiltmeme, turbo, performans açısından kondisyon çok iyiydi. Lastik benim aldığım lastik. 2016 nisan çıkışlıydı. Kişisel yorumum bu ilan için bence fiyat yüksek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sezer Ercan
Bir saat önce, Saim Ulaş Yılmaz yazdı:

Boyasız diye ilan açılmış çok enteresan...

Sol arka çamurluk, ön arka tampon boyalıydı. Arka tampon normalden yarım santim düşük duruyordu. ön camda 1 cm çapında çatlak vardı. 2500 civarı bir hasar kaydı vardı. Sağ ön far değiştiği için. Sürücü koltuğunda deride 2 adet süpürge zedelenmesi vardı. 

Full artı full donanım değil. Selective donanımın üzerine Sunroof alınmış. Tekno paket araçta yok. 

Sattığımda sürücü koltuğu harici içi çok temizdi. 127.000'de sattım. Lpg sonradan takılmış. Motor sağlığı , yağ eksiltmeme, turbo, performans açısından kondisyon çok iyiydi. Lastik benim aldığım lastik. 2016 nisan çıkışlıydı. Kişisel yorumum bu ilan için bence fiyat yüksek.

Yazdıgın iyi oldu abi zaten lpg takılmışsa asla almam.

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

163'lük dizele yazılım yaptırsanız belki benzinlisine alternatif olabilir hem parçası daha çok daha az yakar

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...