İçeriğe Yönlendir

Mondeo IV - Ön Cam

Fatih Öztürk2

Recommended Posts

Fatih Öztürk2

Arkadaşlar merhaba,

Forum içerisinde mk4 ön cam ile ilgili konu bulamadığım için yeni konu açma ihtiyacı duydum. Bu akşam bir arkadaşımın oğlu arabanın içerisinde ön konsola doğru eğilip zıpladığı gibi başını cama çarptı. Çarşamba sonrası cam resimdeki gibi çatladı. Çok sert bir çarpma olmadı ama sonuç bu şekilde maalesef. Çocukta herhangi birşey yok ağlamadı bile. Sadece biraz korktu [emoji16]

Cam değişimi söz konusu ve aracı hala kendi üzerime almadığım için kasko vs. Yok. Cami kendi cebimden ve orjinali ile değiştirmek istiyorum. Sizlerden bu konuda fiyat konusunda bilgisi olan varsa paylaşmanızı ayrıca cam ile birlikte değişmesi gereken fitil vs. Varsa bunlar konusunda bilgi bekliyorum. Bu işlemi yetkili serviste mi yoksa özel serviste mi yapmalıyım? İlk defa başıma geldi bu konuda hiçbir bilgim yok maalesef. Yardımınızı bekliyorum [emoji17]fe782daa3b155bf6fe4b1f8dfd9c9110.jpg744eecf5762304657d9eee832b53b6e5.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Gecmis olsun. Orjinal cam isterseniz yetkiliservise gitmelisiniz. Sanirim 4 haneli rakamlari gorursunuz.
Doraglass, ugurluglass, olimpia alanlarinda cok basarili ve 3te1 fiyatina hallederler. Bence ona da bi bakinin derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Geçmiş olsun çocukta da ne kafa varmış maşallah. 

Orjinal cama servis çok para ister. İlle de orjinal istersen çıkma bulmaya çalış.

Yetkili servislerde bildiğim kadarıyla camcı dışarıdan geliyor zaten. Benim serviste öyleydi en azından. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk2
7 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Gecmis olsun. Orjinal cam isterseniz yetkiliservise gitmelisiniz. Sanirim 4 haneli rakamlari gorursunuz.
Doraglass, ugurluglass, olimpia alanlarinda cok basarili ve 3te1 fiyatina hallederler. Bence ona da bi bakinin derim.

Teşekkürler Sani, Orjinal konusunda dediğin gibi çok pahalı olacak gibi görünüyor. Yan sanayi ve orjinal arasındaki farkı öğrenmeye çalışıyorum.

23 dakika önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Geçmiş olsun çocukta da ne kafa varmış maşallah. 

Orjinal cama servis çok para ister. İlle de orjinal istersen çıkma bulmaya çalış.

Yetkili servislerde bildiğim kadarıyla camcı dışarıdan geliyor zaten. Benim serviste öyleydi en azından. 

Az önce bizim şirketteki satınalmacı arkadaşla görüştüm. Fabrikaya gelen orjinal camlar da dalgalanma sorunları oluyor. Buna dikkat etmemi söyledi. Yan sanayi camlarda çok daha sık oluyormuş. 

Diğer bir konu ise araba camını değiştirmişken diyorum ki acaba sensörlü cam taktırsak tesisatını çektirip ısıtmalı olarak kullanabilir miyim? Diğer bir konu ise yine yağmur sensörü takılabilir mi? :unsure2:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
(düzenlendi)

Doraglass çok kaliteli camlar üretir. Fitil yok cam yapıştırılıyor. Bizim buralarda telefon ediyoruz camcı gelip kapının önünde değiştirip gidiyor. Bu arada çıkma cam pek olmaz ve tavsiye de etmem. Hem çıkmacı sökmez, camcı söküp taksa iki işçilik ister yenisi ile aynı paraya gelir. Silecek izleri de cabası. Yepyeni cam taktırmak en güzeli..

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Kaskonuz var ise ücretsiz cam değişimi olabilir

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
55 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Fitil yok cam yapıştırılıyor.

Camı tutar fitiller değildir. Benim cam da yapıştırıldı ama etrafında ince fitiller var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt
(düzenlendi)

Şasi numarasını vererek yetkili servisten fiyatını öğrenebilirsiniz gitmenize gerek yok, Yan sanayi olarak uğurlu, doraglass ve olimpia kaliteli camlar üretir. Sizin için değişen tekşey camın alt köşesindeki logo olur. Ayrıca saydığım yan sanayi cam firmalarının bayilerini arayarak stok durumunu ve fiyatını öğrenebilirsiniz ihtiyacını olan internet ve telefon. Geçmiş olsun

tarihinde Mahmut Yurt tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

İki yıl önce taş sıçraması sonucu camım kırıldı. Kasko sampo japan anlaşmalı servisine yönlerdirdi. camım orjinal olduğu için orjinal istedim 1 aya tedarik edip takamadılar sonra servisten orjinal cam alıp taktılar. fitil falan değişmiyor. sadece siyah çam slikonu kullanılıyor. sonrasında servise gittiğimde orjinal cam ile yerli camlar arasında fark ne diyer sorduğumda ışık kırılma ve yansıma olayları farkı var dediler. birde yoğun yağmurlu ve sisli durumlarda görüş farklılığı var dediler. bunlar dışında %90 aynı. birde rezistans daha çabuk bozuluyor dediler. 2016 yılı için ısıtmasız  titanium camı duraglass 700-800 tl, orjinal pilkington 1600 tl idi yanlış hatırlamıyorsam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk2

Arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim. İzmit te bir firmayla konuştum doraglass cam + işçilik 480 TL fiyat verdi. Sormak istediğim bizim orjinal camların atermik özelliği varmıdır? Atermik özellikli cam doraglass mondeo için üretmemiş diğer firmalara da soracağım ancak sizlerden atermik özellik konusunda bilgi talep ediyorum. Gerek varmıdır? yoksa normal bir cam takıp devam mı edeyim :unsure2:

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
4 saat önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Kaskonuz var

Kasko yokmuş orayı da atlamışız... arkadaş bi kişide uyarmıyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
20 dakika önce, Fatih Öztürk2 yazdı:

Arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim. İzmit te bir firmayla konuştum doraglass cam + işçilik 480 TL fiyat verdi. Sormak istediğim bizim orjinal camların atermik özelliği varmıdır? Atermik özellikli cam doraglass mondeo için üretmemiş diğer firmalara da soracağım ancak sizlerden atermik özellik konusunda bilgi talep ediyorum. Gerek varmıdır? yoksa normal bir cam takıp devam mı edeyim :unsure2:

Atermik olursa iyi olur tabi.

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk2
12 dakika önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Kasko yokmuş orayı da atlamışız... arkadaş bi kişide uyarmıyor :)

Maalesef yok. Arife günü arabayı üzerime alacaktım. Mehmet abiye de söyledim alınca sigorta kasko işlerimiz olacak diye ancak kayınço gündüz uyur telefonlara da bakmaz gece sabaha kadar oturur. O yüzden satışı alamadım :( Alsaydım çok güzel olacaktı :blush:

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Atermik cam Güneşten gelen ışınları süzüp araç içerisin,in güneş ışınlarından daha az etkilenerek fazla ısınmasına engel olur.  Ancak normal cam ile atermik cam arasında ışık ve ısı farkı bariz farkedilir şekilde mi olur bilemiyorum. Güneşin altında tabiri caiz ise normal camlı araçlarda, flim kaplı araçlarda atermik camlı araçlarda resmen kavruluyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
11 dakika önce, Fatih Öztürk2 yazdı:

Maalesef yok. Arife günü arabayı üzerime alacaktım. Mehmet abiye de söyledim alınca sigorta kasko işlerimiz olacak diye ancak kayınço gündüz uyur telefonlara da bakmaz gece sabaha kadar oturur. O yüzden satışı alamadım :( Alsaydım çok güzel olacaktı :blush:

Geçmiş olsun cam işi kolay... Allah daha büyük bir kazadan korusun...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk2
11 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Atermik olursa iyi olur tabi.

Doraglass normal cam fiyatı 480 TL. Mondeo için atermik cam üretimi yok dediler.

Olimpia normal cam fiyatı 480 TL. Mondeo için atermik cam üretimi yok dediler.

Uğur glass sadece gebze de var görünüyor. Bu iki firmadan birini tercih etmem gerekecek. Doraglass daha mı iyidir olimpia dan?

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk2

Doraglass satan firmanın sahibi işyerimde bir arkadaşın çocukluk arkadaşıymış. Ben fiyat konusunda biraz daha birşeyler yaptırırım dedi. Bakalım fiyatta birşeyler daha olursa tercih edeceğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlyas Demirbaş

Mart gibi değiştirdim Ama benim cam ısıtmalı camdı  780 TL ye taktırmıştım galiba.. Bunun yanında 480 TL iyi rakam :)

Bu arada kırılan cam orjinal cammıydı bu kadar basit bir darbede dağılmış?

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk2

Evet kırılan cam orjinal cam dı. Doraglass taktırdım. Arabayı bırak 3,5 saat sonra gel al dediler. Ben beklemeyi tercih ettim. 1 saatte takıp teslim ettiler.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
İlyas Demirbaş

Hayırlı Olsun .Orjinal oluncada pek bir şey değişmiyormuş demekki durum onu gösteriyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Şimşek

Hayırlı olsun, Doraglass veya Olimpia marka olması fark etmiyor.

Önemli olan işçilik, Doraglass'daki işçilik beş para etmez.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...