İçeriğe Yönlendir

Klima Çarpması

Alpay Sumer

Recommended Posts

Alpay Sumer

Merhaba, Bilgi amacli bakindim ama forum soruma tepki vermedi 😊 var ise hemen oraya yonlendirilebiliriz... Havalar iyice isindi artik klimasiz olmuyor... Aracta Klima nasil kullanilmalidir? misal ben tum bakimlari yapmama ragmen (Polen filtre temizligi+Havalandirma menfezinden antibakteriyel urun kullanma) hemen rahatsizlaniyorum...Burnum tikaniyor bogaz agrisi vs vs...  Fan Devri kac olmali? yonlendirme hangi kisima olmali veya bunlarin disinda asil unuttugumuz  bir detay mi var?

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Burnum tikaniyor bogaz agrisi vs vs... ye karşı eczanemizde yüzlerce çeşit ilaç mevcut :D 

En soğuğa getirme, direk yüzüne ve vücuduna çarptırma. Özellikle terli binersen çok dikkatli ol. Ben genelde ön cama ve ayağa ayarlıyorum, daha iyi oluyor. Yeterli olmadığı durumlarda ortadan hafif ayalıyorum. Yoksa pis çarpar. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
16 dakika önce, Serkan Aktay yazdı:

Burnum tikaniyor bogaz agrisi vs vs... ye karşı eczanemizde yüzlerce çeşit ilaç mevcut :D 

En soğuğa getirme, direk yüzüne ve vücuduna çarptırma. Özellikle terli binersen çok dikkatli ol. Ben genelde ön cama ve ayağa ayarlıyorum, daha iyi oluyor. Yeterli olmadığı durumlarda ortadan hafif ayalıyorum. Yoksa pis çarpar. 

Alla alla Sen bu saatte uyanirmiydin ya😂  iste pis carpti beni... sana zahmet ilac ismi yazmayayim burdan,  ortaya karisik biraz ondan biraz bundan az da lokum ha limon kolonyasiz olmaz 😁 

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

yazın sıcaklarında Klimasız araç kullanmak zor,sogukluk ayarı nerdeyse ortaya yakın, uzun yolda epey soguk oluyor üfleme hem cam hem yüze olanı seçiyorum rahat oluyor,arabayı dışarda güneşte bıraktıysam mutlaka binmeden bütün camları açarım içeriyi havalandırmak lazım,hemen soğutmak için iç sirkülasyonu açmak ideal...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Dış sıcaklık kaç ise. En fazla 5 derece düşüğü olarak ayarlanıp, otomatik modda ayak ve cama çevrilmeli.
Otomatik değilse düşük fan hızında, ortalama soğuklukta ayak ve cam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay
Bir saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Alla alla Sen bu saatte uyanirmiydin ya😂  iste pis carpti beni... sana zahmet ilac ismi yazmayayim burdan,  ortaya karisik biraz ondan biraz bundan az da lokum ha limon kolonyasiz olmaz 😁 

Seçimde uyuyup kamayayım diye uyumadım :D

camı aç camı. klimaya ne gerek :)

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)
52 dakika önce, Serkan Aktay yazdı:

Seçimde uyuyup kamayayım diye uyumadım :D

camı aç camı. klimaya ne gerek :)

cocuk var yoksa klima bize çoh 😁 

secimde uyumamak icin mi? valla yarim saattir acik  firin ariyorum herkes uyumus galiba 😁

54 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Dış sıcaklık kaç ise. En fazla 5 derece düşüğü olarak ayarlanıp, otomatik modda ayak ve cama çevrilmeli.

Emmi valla ben en dusuk sicakliga, fan kademesinide 7 ye ayarladim 😯 iyi yuz felci gecirmemisim 😁

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Şimdi, Çağlar Bayur yazdı:

Bazı bünyelerde klima/kurutulmuş hava rahatsızlık verebiliyor.

Ya biz buyukler neyse de cocuk olunca buna cozum bulmak lazim... sagolsun emmi yazmis... deneyelim bakalim o durumda etkileyecekmi bizi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bilhassa çocukalrın da klimaya alışıp bağımlı olmaması adına çocuk varken de açarsanız az ve yüksek sıcaklığa açın. Hergün klimalı ortamda çalışmak zorunda kalanalr bir üsre sonra doğal havada rahatsızlanıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

çocuklar ile otomatik klima 23 derece yönlendirme ön cam ve ayağa şeklinde yapıyorum.
İlk çalıştırmadan 1 dakika falan tüm camları açıp ilerliyorum sıcak hava çıkınca klimayı dediğim şekilde kullanıyorum

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
çocuklar ile otomatik klima 23 derece yönlendirme ön cam ve ayağa şeklinde yapıyorum.
İlk çalıştırmadan 1 dakika falan tüm camları açıp ilerliyorum sıcak hava çıkınca klimayı dediğim şekilde kullanıyorum
Aynen, 22-23 derece gerisi otomatik :)
Yorum bağlantısı
Serkan Maden

24 derece otomatik ayarda genelde. Rahatsız ettiğinde klima açıkken 3  5 dakika camlarıda açıyorum biraz. Çarpma etkisi azalıyor.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş

Klima cam ve ayağa ayarlanmalı, ayrıca en önemlisi de klima çalıştırılmadan önce aracın içi mutlaka havalandırılmalıdır.

Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir
Bizim burada 41-42 oluyor. 5 derece altı 35-36 [emoji23]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Klima yı ne olursa olsun hep ön cama veriyorum ara sıra ön cam + ayaklara veriyorum . Orta göğüsü kullanmıyorum hiç. Çarpmıyor çok şükür 😀

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ayaklara verilen yönlendirme paspasta ve ayakkabı altlarındaki tüm tozu arabaya dağıtıyor bilmem farkındamısınız

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

24 derece otomatik ayar en iyisi. Manuel klimada rahatsız etmemesi için en soğuk ayar değil bir-iki tık aşağısı, birinci kademe yönden bağımsız rahat ettiriyor.

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay
2 saat önce, Eren Sağ yazdı:

Ayaklara verilen yönlendirme paspasta ve ayakkabı altlarındaki tüm tozu arabaya dağıtıyor bilmem farkındamısınız

O kadar de değil. sanki altta 60 watt pervane var. Diyelimki dağıttı. Silersin geçer. Seni şöyle bir zatüre yapıp yatağa düşürdümü, keşke araba toz değil heryeri çamur olsaydı dersin. Boyun tutulmasını,baş ağrısını,burun tıkanıklığını,solunum yolu enfeksiyonunu saymıyorum bile. :good1:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

19-20 derece yapıp yola çıkarım, iyice soğuk üflemeye başlayınca 22 yapar ve ön cama yönlendiririm. Fan hızı hemen düşüyor zaten uğultu bitiyor. Sonra yol boyu 22 derece.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
2 saat önce, Serkan Aktay yazdı:

O kadar de değil. sanki altta 60 watt pervane var. Diyelimki dağıttı. Silersin geçer. Seni şöyle bir zatüre yapıp yatağa düşürdümü, keşke araba toz değil heryeri çamur olsaydı dersin. Boyun tutulmasını,baş ağrısını,burun tıkanıklığını,solunum yolu enfeksiyonunu saymıyorum bile. :good1:

Hocam az da halsizligim var 😁😂😂😂

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
4 saat önce, Arif Aykın yazdı:

Klima yı ne olursa olsun hep ön cama veriyorum ara sıra ön cam + ayaklara veriyorum . Orta göğüsü kullanmıyorum hiç. Çarpmıyor çok şükür 😀

3 saat önce, Saygın Can Oğuz yazdı:

24 derece otomatik ayar en iyisi. Manuel klimada rahatsız etmemesi için en soğuk ayar değil bir-iki tık aşağısı, birinci kademe yönden bağımsız rahat ettiriyor.

İki sistemi de kullanıyorum. Ve ilaveten, klima açık iken illaki bir camı inceden açarım. 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Şimdi, Servet Aydın yazdı:

İki sistemi de kullanıyorum. Ve ilaveten, klima açık iken illaki bir camı inceden açarım. 

Benim arabada arka tarafa üfleyen menfezlerde varmış kapı direklerinde, geçen içini süpürürken farkettim.. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
3 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Benim arabada arka tarafa üfleyen menfezlerde varmış kapı direklerinde, geçen içini süpürürken farkettim.. :D

Vay canına yandığım. Tam benlik sistem aslında. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...