İçeriğe Yönlendir

C Max I - Radyatör Alt Hortumu

İbrahim Halil Züngül

Recommended Posts

İbrahim Halil Züngül

Merhaba;

Konuya denk gelmediğim için yeni açmak zorunda kaldım. Aracımda radyatör yedek deposun da su atma sorunu vardı. Yedek su deposunu 2 kez kapağı 4. kez değiştikten sonra sorunu çözdüm. Fakat geçtiğimiz günlerde motordan radyatöre giden alt kısımda kalın bir hortum var onu elimle kontrol ettiğimde sanki biraz sert olduğunu fark ettim. Bir ustaya götürdüğümde hortumu değiştirelim dedi, değiştirdik. Yalnız yine sert gibi haftaya getir bakalım hortumda şişme şeklinde bozulma varsa üst kapaktandır dedi. Yaklaşık 2 aydır biniyorum o şekilde hortumda şişme, şekil değişmesi falan yok. Sizce bir sorun var mıdır? Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

X6qRl5.jpg

kendim aracımın radyotörünü değiştirmiştim görünen boru termostan cıkan boru normalda yumusaktır sogukken ama sıcakken dahada yumusuyor. bence bunu yumusak sert olması pek bişeyi değiştirmez sadece sıcagı yediginde yumusar bu normaldır herkeste bu durum vardır. sıcak suyu yiyen plastik hortum yumusaması yapısı geregi.
suyun akısında problem yoksa hiç kafaya takılacak durum degil.

Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Züngül

Bilgi için teşekkür ederim. Motor soğukken sıkıntı yok hortum yumuşak ama çalışıp motor ısınınca sertleşiyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

fan açtığında sert mi şişme var mıdiye bakmalı, (fan açması termostatın %100 açık olduğuna işaret o yüzden)

Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Züngül

Fan açıyor ve aynı sertlik devam ediyor, fakat her hangi bir şişme göremedim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...