İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Arka Tampon Tamir Tavsiyesi

Harun Kocaçalışkan

Recommended Posts

Harun Kocaçalışkan

Merhaba arkadaşlar. @Ömer Türkşanlı kardeşim sağolsun kendine aldığı tamponu bana verdi. Ancak gel gelelim tamponu almaya gittiğimde tamponun bazı yerlerde kırıklar olduğunu farkettim. En uzunu 3-4 cm olan 4 adet kırılma var. Kaportacıya götürdüm ancak onlar bana bu tamponun özel bir malzeme olduğunu ve plastik kaynak tutmayacağını söylediler. Deneme yapmışlar olmamış. Tamponu geri aldım. Aynı tamponu tamir eden bir iki yere danıştım onlar ise yapılabileceğini söylediler ancak çok sağlıklı olmayacağını söylediler. Fakat bence tamiri yapılabilmesi lazım.

Şimdi sorum şu ki ben bu noktaları kendim tamir edebilir miyim? Yani ne bileyim bir tür yapıştırıcı vardır farklı bir şey vardır. Tampon çok esnek bir malzeme yapıştırdığımız yerlerin de esnek olması lazım.

Çağlar abimize danıştım o da Autoking'e sormamı söyledi. Autoking ise fotoğraf istedi.

Tampon üzerinde PUR-GF16 yazıyor. Poliüretan tamponmuş. O yüzden tamircisini bulmak zor. Biraz da büyük olduğu için oradan oraya taşımak istemiyorum. Bu işi daha önce yaptıran, yapan, usta tavsiyesi olan herkesin fikri değerlidir. Yer İstanbul. 

vPnQ1z.jpg

1EM2Qj.jpg

LD1YVo.jpg

r1Zmlm.jpg

7DMV0Y.jpg

PDPYL5.jpg

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Çağlar Abi doğruyu söylemiş Harun.

Benim tamponu komple yaptılar. Bu kadar olmasa da, farklı noktalarda birçok kırık ve çatlak vardı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Sırf Tampon tamiri yapan yerler var. İçten tel eritip felan dolgu ile olur

Parça eksik değilse çokta zor olmasa gerek

St220 galiba güzel de durur

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
4 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

İçten tel eritip

eski güzel tamponlara olur o . bunlar zamane tamponu

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Tampon hastanesi diye bir yere biraktim. Daha once yapmislardi aynisindan.

Rim tamponmuymus, lastik tamponmuymus oyle biseymis. 

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Hadi bakalım bekliyorum sabırsızlıkla bana olmadı ama senin kısmetinmiş.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Özbaşkent tampon hastanesi diye bir yere tamir ettirdim. Bakalım görüntüde bir sıkıntı yok ama ileride neler olacak.

Q2B8Ry.jpg

5y7E8z.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...