İçeriğe Yönlendir

Reçine Lekesi..

Ufuk Memiş

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

bu arada boyayı genelde en çok maruz kalınan  etken olarak söylersek UV bozar, vernik yandı derler hani, esasında bunu ısı değil UV bozuyor, kuş pisliği gibi asidik şeylerde bozar, bunun gibi başka şeylerde var tabii ama en çok UV canına okur, o yüzden aracınızı mümkün oldukça kaliteli UV korumalı bir wax ile korursanız banamısın demez, 15 senede kalsa güneş altında hep açıkta yağmurda çamurda, Wax varsa aracını yıka cillop olur, burada önemli olan koruma her ne olursa olsun bunu aksatmamak, düzenli bakım candır anlayacağınız....

basit bir wax altı üstü, artabayı yıkadın kuruladın, ped ile elle wax ı sür kısım kısım, peşine parlat, bu bile yeter, unutmadan wax pasta gibi uğraş gerektirmez, bastır ovala yok yönlü sür falan gerekmez bunda, hafiften bastırarak dairesel sür az bekle ve fazla bastırmadam mf bezle partlat geç, yeter, sadece bunu düzenli yap boyan 10 seneden fazla aynı kalır... 

Unutmadan kaliteli wax kuş pisliğine karşı kısa bir sürede olsa koruma sağlar, kuş pisliği verniği yakar hatta çok beklerse boyaya işler onuda yakar, bir kez oldumu gitti, boya şart olur, o yüzden kuş pohunu gördüğünüz an suyla yıkayın, unutmadan kuş pohunu ıslak mendille falanda silmeyin, arabada şişe su bulundurun, baktın kuş bombalamış, az su dök bekle yumuşasın sil,  sakın tırnaklamayın çizersiniz ona göre, yumuşasın sonra silin....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
1 dakika önce, Uğur Acun yazdı:

Araçları sirke ile yıkayıp bekletiyorlar. Çözüm olduğunu söylüyorlar.

yok artık, kireçmi çözüyorlarmış :)  ipa yı sür saniye sürmez çıkması....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
3 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

yok artık, kireçmi çözüyorlarmış :)  ipa yı sür saniye sürmez çıkması....

ipa ne?

Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız

Ne yaparsaniz yapin, "sogut golgesi" lafina uyup altuna burakmayin. Sogutun recine zamani varmis. Hanima aldigimiz araba dayimindi. Oglu Kastamonu'ya ogretim uyesi olarak gidince arabayi vermisti. Oda az zaman sonra sifir arac alip, bu aracida muayeneye sokup dayimin oturdugu sitede bahceye birakmis sogut agaci altina. Bir sene yerinden kipirdamamis. Ustunde branda vardi ama cocuklar oynarken brandayi onden arkadan acmislar biraz. Ben arabayi aldiktan sonra kaput ve bagaji boyattim mecburen. Guya boyasiz araba aldik. :-) Izo, gazyagi, kolonya, vs denemedigimiz kalmamistir muhtemelen. Kus pisligide olunca boyaciya verdim kurtuldum. Hani recine kolay cikar yazilarini gorunce, istisnasi var demek istedim. Aklinizda bulunsun. ;-)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
3 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

eczanede satışı yasal mı bu zikrolan maddenin? bugün bana yasak dendi?

eczanede olmaz zaten, metil türü alkol, içersen direct kör mode a geçiyorsun :)

sanayide boyacılar bilir, sen nasıl bilmiyorsun, yeme bizi sayın namı değer Çağlar Boyar bey :)

Yorum bağlantısı

Gaz yağı ince pasta ipa pril ile deneyin hemen silmeyin ürünleri uygulayıp 5 dk bekleyip silin işlemi gölgede yapın.

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

n11'den aldım izo , gelince deneyeceğim lokal olarak bir iki yere inşallah sonuç alırım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
12 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

eczanede olmaz zaten, metil türü alkol, içersen direct kör mode a geçiyorsun :)

sanayide boyacılar bilir, sen nasıl bilmiyorsun, yeme bizi sayın namı değer Çağlar Boyar bey :)

etil metil fark etmez alkol olsun iş görsün kafi

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
5 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

etil metil fark etmez alkol olsun iş görsün kafi

demişimya zaten, kolonya olur rakı bile olur diye , hatta burbon bile olur :tongue:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
14 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

demişimya zaten, kolonya olur rakı bile olur diye , hatta burbon bile olur :tongue:

Abi naptın 1 duble rakı parasına o parçaya komple boya atılır :D kolonyadan devam edelim biz lazım olursa  :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
53 dakika önce, Ali Gök yazdı:

Abi naptın 1 duble rakı parasına o parçaya komple boya atılır :D kolonyadan devam edelim biz lazım olursa  :D 

o da doğruya :D

Yorum bağlantısı
Ufuk Memiş

Arkadaşlar merhaba İzopropil alkol sipariş etmiştim geldi. Aracımdaki reçine lekelerini yumuşak süngere dökerek temizlemeye çalıştım sonuç gayet güzel. Lekelerin çoğu çıktı. 4 senelik izlerdi bunlar. Keşke daha önceden alsaymışım. Bu arada krom yerlerede öylesine sürdüm güzel parlatıyor:)
Sonuç olarak reçine lekesine İzopropil alkol çözüm oldu.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Hasan Hüseyin Şen
(düzenlendi)

Bilgilendirmelerden istifade edip bir izo siparişinde ben bulundum. Uygulamadan önce sonra yıkama yapmak gerekli midir ? Teşekkürler:) 

tarihinde Hasan Hüseyin Şen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

temiz olsun tabii  yıkayın önce. yanınzda ıslak bez de olsun kova su. alkolden sonra su ile silin kaportayı

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

reçine düşmanı ipa dır, sakal bırakmama gerek kalmadı, herkes ipa nın reçineyi saniyesinde (yıllanmış olsa bile) halledeceğini öğrendi artık :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hasan Hüseyin Şen
19 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

reçine düşmanı ipa dır, sakal bırakmama gerek kalmadı, herkes ipa nın reçineyi saniyesinde (yıllanmış olsa bile) halledeceğini öğrendi artık :)

Evet literatüre katkınız olmuş.  Hakikaten sayenizde bizde faydalanacağız. Teşekkürler Ali Bey. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız

Sogut golgesinde yatan araca dikkat edin. Hangi ay bilmiyorum ama yilin bir doneminde recinesi oluyor o agacin. Aman dusman basina dersiniz. Boyasiz arabanin kaput bagaj boyatmak zorunda kaldik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...