İçeriğe Yönlendir

Amerika'dan İthal Edilen Araçlara Ek %60 Vergi

Ahmet İhsan Akşen

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

artık sıfır araba hayal, hem kazık, alamayız artık hemde sıfır araba sokakta bırakılmaz, malum havalar dahada beter olacak, elma gibi doluyu yiyince hevesiniz kaçacak, eldekini koruyun, doludan yamulunca üzülmezsiniz aynen binersiniz :)

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)

arabama bir şey olmasın diyen özellikle İstanbul da Otopark a çekecek verecek ayda 200 250 tl arası. 

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Tamda almaya niyetlenmiştim :)

"Resmi Gazete’de yayımlanan kararla birlikte ABD’de fiyatı 55 bin dolar (254 bin TL) olan Mustang’in Türkiye’de başlangıç fiyatı 420 bin TL zamlanarak 1 milyon 120 bin TL olacak."

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
2 dakika önce, Tamer Topaç yazdı:

Tam da, Mustang alma arefesindeken oldu mu bu şimdi?

13 dakika önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Tamda almaya niyetlenmiştim :)

"Resmi Gazete’de yayımlanan kararla birlikte ABD’de fiyatı 55 bin dolar (254 bin TL) olan Mustang’in Türkiye’de başlangıç fiyatı 420 bin TL zamlanarak 1 milyon 120 bin TL olacak."

daha 3 ayınız var verin siparişi yetiştirsinler :)  özel istemeyin yetişmez elde ne varsa onu alın. iki ay sonra % 100 karla satarsınız :) 

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
1 dakika önce, Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

daha 3 ayınız var verin siparişi yetiştirsinler :)  özel istemeyin yetişmez elde ne varsa onu alın. iki ay sonra % 100 karla satarsınız :) 

Bi tur veririm. Sonraki turlar %100 artışla...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

neyseki amerikan aracımı almışım daha önceden :D   

bizim yedek parçalar zamlanırmı acaba ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
4 dakika önce, Ali Gök yazdı:

neyseki amerikan aracımı almışım daha önceden :D   

bizim yedek parçalar zamlanırmı acaba ?

Daha önce alıp, yedek parçaya takılanlara bi o kadar daha vergi varmış...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Çelik ihracatına getirilen ek vergiye karşı misilleme yapılmış, benzer vergileri diğer ülkelerde ekleyerek ticaret savaşlarını başlatıyorlar.

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
8 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Apple'a da gelseydi keşke. iPhone şöyle 10-15 bin lira olaydı.

şimdiden oluşacak kuyrukları görebiliyorum, bizim millet aç kalır bir yıl yemez içmez yine de alır onu :)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
1 dakika önce, Ali Gök yazdı:

aaa ıphone damı zamlanıyor. inşallah 50 binlira olur :D 

yok öyle bir şey ama bu konu burdan alır yürür, twitterda yayılır ordan ekşi face derken akşama biz de buna inanmış oluruz herhalde :D devletin de kulağına giderse bu zaten ortam oldu deyip bu fırsatı kaçırmayabilir :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Apple'a da gelseydi keşke. iPhone şöyle 10-15 bin lira olaydı.
Bizim millet kredi çeker yine de alır.
Hiçbir şeyden geri kalmıyoruz.
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Dövizde yaşanan artışın sektörü olumsuz etkilediğini belirten MOBİSAD Başkanı Mustafa Turnacı, “Dolardaki artışı belli bir noktaya kadar tüketiciye yansıtmamaya çalıştık. Perakende mağazaları da bu süreçte zam yapmadı ama gelinen bu noktada ithalattaki kur seviyeleri bizim için çok olumsuz. Mecburen zam yapmak zorundayız. Bu artış da yüzde 20 olacak” diye konuştu.

Ülkemizde şu anki telefon fiyatları daha düşük kura göre belirlendi. Örneğin iPhone X’in fiyatının belirlendiği Ekim 2017’de dolar 3,65 idi ve telefonun fiyatı 6099 TL olarak duyuruldu. Bugün Apple Store fiyatı aynı.

Bugün ABD’den iPhone X satın almak istesek satış 999 dolar fiyat ve ortalama 80 dolarlık vergi ücreti olduğunu görüyoruz. Dolar kuruna göre (4,70) hesap yapıp 170 lira telefon kayıt harcını da 5 bin 250 liralık bir fatura çıkıyor. Oysa bugün perakende mağazalarda kampanyalar ile bu telefonu 5 bin 330 liraya almak mümkün. Bunda telefon fiyatının 3,65 iken belirlenip bizim güncel kura yani 4,70’e göre hesap yapmamızın etkisi var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Acun

Bu olay ticaret savaşlarından çıktı yaşanmaz hale geldi hep psikolojik savaş bu nedir sadece TR için değil.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

abd gücünü kaybetmek istemiyor, rusya ile çinde gücü almak, avrupa ve bizde arada kaynayacağız, ortadoğuyu saymıyorum onlar zaten baştan bitik....

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ayfon mayfon neyse de bu güç savaşı dünyayı bitirecek. Bıktım bu Amarikanın oyunlarından..

Siriyi de artık sevmiyorum boşayacam zaten..

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı

Sürdürülebilir bir durum mu bu Amerika için bilmiyorum. zira turp bir gün ak derse öteki gün kara diyor. Amacı ne bilmiyorum

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...