İçeriğe Yönlendir

2010 Dodge Journey R/T 2.0 CRD DSG 6 ileri

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Sıkmayın canınızı.
Artık hepsi bozuluyor.
Qashqainin klima kompresörü durduğu yerde piston kırdı. 1500 lira.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Durduğu yer? Kitapçıkta 240 ile giderken klima düğmesine dokanna yazıyor, okumadın mı

Sıkmayın canınızı.
Artık hepsi bozuluyor.
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bilincli tuketici. Sanayi esnafini dusunuyor. O kadar parayi A4 e mi biriktirecek saga sola mi dagitacak [emoji16]

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
9 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Sıkmayın canınızı.
Artık hepsi bozuluyor.

Nerede o eski kaliteli urunler...

Gelisme olunca yazarim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

dün iş yerinde  tek tek ön jantları söküp, tek tekeri yere bastırıp aksların dönüşüne baktım. yukarı aşağı sağa sola aksları sarstım. epey boşluklu gibi geldi. kontrol deneği olarakta 80 bin km deki bir dacia dokker in tekerini söküp aksını oynatmaya çalıştım neredeyse hiç boşluk yok.

teşhis doğru sanırım. hala parçalar gelmedi fiat tan. nasıl işse... 

bu arada yeni lastik te almam şart gibi elimdeki eski kışlık lastikler daha da berbat. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
dün iş yerinde  tek tek ön jantları söküp, tek tekeri yere bastırıp aksların dönüşüne baktım. yukarı aşağı sağa sola aksları sarstım. epey boşluklu gibi geldi. kontrol deneği olarakta 80 bin km deki bir dacia dokker in tekerini söküp aksını oynatmaya çalıştım neredeyse hiç boşluk yok.

bu arada yeni lastik te almam şart gibi elimdeki eski kışlık lastikler daha da berbat. 

Ölçü kaç aradığın lastiğin?
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:
5 saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

Ölçü kaç aradığın lastiğin?

Sende ne var :)

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
235 55 17-225 55 17
235 65 17 at aklinda bulunsun abim :)
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
235 65 17 at aklinda bulunsun abim default_smile.png
Bulsam landa takarım. 225 65 17 var altında. Normal lastiğe döneceğim bfleri sökeceğim
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
22 saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

Gazı bırakınca her şartta titreme kesiliyorsa aks sökülüp incelenmeli.. 

Tornacı da düzeltebilir.. 

Benim aks bozmadığım aracım olmadı.. Genelde tespiti bu şekilde yaptım ve hiç yanılmadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Tamire birakacagim. Tek tek parcasi yok aksin malesef. Tamir ile ugrasacak imkanim yok zaten sanziman icin sokulurken yapilacak. 

Lastik siparis ettim. Normalde gereken 225 65 17. Ben diger araca transfer ederim diye dusunerek 235 65 17 kislik lazstik aldim, seri sonu bulup. Birkac gune gelecek. 

245 65 17 kislik varsa goruselim.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Bir saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

235 65 17 kislik lazstik aldim, seri sonu bulup. Birkac gune gelecek. 

Hayırlı olsun abi. Fiyat marka model nasıl bende alacağım aynı ebatlarda lastik.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Sava buldum, yazlık fiyatına Kışlık aldım iki ayda 4000 km de nasılsa bozulmaz...  Dişleri zigzag şeklinde değil düz, umarım beklediğim gibi çıkar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
17 saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

Sava buldum, yazlık fiyatına Kışlık aldım iki ayda 4000 km de nasılsa bozulmaz...  Dişleri zigzag şeklinde değil düz, umarım beklediğim gibi çıkar. 

bozulmaz ama bence biraz verimliliğini yitirebilir önümüzde dolu dolu temmuz ağustos var eriyen asfaltta yumuşak savalara yazık olur:)

ben sava eskimo2 kullanıyorum memnun bıraktı ama kar kış göremedik ankarada test edemedik kar performansını

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

çok önemli değil bence çünkü ucuz tüm lasitkler  2. senenin sonunda sertleşiyor.  sadece kışın kullandığım kumho vs ler hep 3. sezonda kaymaya başladılar ki dişleri hep yerindeydi.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
42 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

çok önemli değil bence çünkü ucuz tüm lasitkler  2. senenin sonunda sertleşiyor.  sadece kışın kullandığım kumho vs ler hep 3. sezonda kaymaya başladılar ki dişleri hep yerindeydi.

Bende de kumho kışlık var şuan, her köşe dönüşlerinde efsane ses çıkartıyor millet sağa sola kaçışıyor bir şey oluyor sanıp.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

sava-eskimo-hp-2-ph1.jpg

sava lar geldi eskimo 2 diye bir şey. lastik m+s logolu, hamuru yeni olduğu için ve belki ms olduğu için yumuşak ancak... kışlık lastikler kadar yumuşak değil.çünkü dişlerin üzerine çizilmiş olan zigzaglar yok, düz kesikler var ve kesikler tüm dişin yarısına kadar yani 2 sezon kullanılsa yaz lastiğine dönüşecek şekilde. herhalde  4 mevsim amaçlı düşünülmüş ucuz bir model. bana uyar doğrusu. en kötü iki adet kışlık teker alıp öne takmaya bakar. yada jantları ile birlikte diğer araca aktarırım.

245 65 17 düzgün kışlık lastik varsa alabilirim bu arada.

arabanın aksları değişti, diskler tornalandı, yeni balatalar takıldı. rot ayarını yaptırdım. yeni lastiklerle birlikte yük altındaki titreşim düzelmiş gibi. yarın kontrol edeceğim. akslardan özellikle bir tanesi bir tuhaf, herhalde şanzıman tarafındaki eklemde bir problem vardı. 

şanzıman ise normale dönmüş gibi. adaptayondan sonra sürekli kurcaladığım için belkide devirdaim olan yağ ile birlikte pislik vs varsa sökülüp gitmiştir belki. olması gerekene benzer şekilde kavrıyor ve bırakıyor. havalar soğurken incelemek üzere beklemeye aldım. zaten param kalmadı. 

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Bir saat önce, Fatih Keskin yazdı:

245/65/17 kışlık benimde almam lazım kış gelince rakamlar artacak

235 45 17 vereyim ben lastik alınca benimkileri al. 

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
50 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

235 45 17 vereyim ben lastik alınca benimkileri al. 

Bisiklete değil len grand a alacağım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Bisiklete değil len grand a alacağım
Pardon yanlis olcu vermisim, Mondeo da kalmis aklim. Ford kafasi.

235 65 17 dogru olan
Yorum bağlantısı
Ali Gök
8 saat önce, Sami Demirpaz yazdı:

Pardon yanlis olcu vermisim, Mondeo da kalmis aklim. Ford kafasi.

235 65 17 dogru olan

bırak şu fordu yahuuu

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...