Dogan Arsiray

2010 Dodge Journey R/T 2.0 CRD DSG 6 ileri

Recommended Posts

Dogan Arsiray

binip yağı eskitmekten başka yapabileceğim bir şey yok şu durumda zaten.  yoksa konulan yağ israf olur.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ali Gök

Hadi hayirlisi insallah duzelir tamamen

%80 bosaldiysa tamami degismis gibi olur bi nevi

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Dogan Arsiray

Bu arada silecekleri değiştirdim. Geri görüş kamerasının monitör aynasının beslemesini röle aracılığı ile sabit bir voltaj kaynağından aldım. Submarine light yapmıştım zaten. Ön kayıt kamerası için usb kablo çektim ön cama. Yapılacak bir şey kalmadı sanırım bir süre için. Sol arka dodik üzerinden çizgi şeklinde bir ezik var, onu ancak arkadan ittirmek lazım. Davlumbazı söküp ardındaki metali dremel ile kesip delik açıp, 3d printerde bastığım sert yuvarlak geniş uç ile çekiçlemem lazım. PDR takımı ile dışarıdan çekilmiyor kıvrım yerinde olduğu için. Bu arada motor yağını 5 30 castrol Edge LL ile değiştirdim VW 504-507 onaylı bir yağ. Aracın valf sesi kayboldu. Aracın motor sesi de azaldı.  Kimbilir ne yağ koymuşlardı serviste içine. 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Çağlar Bayur
2 saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

Kimbilir ne yağ koymuşlardı serviste içine. 

naylon fatura bile almış olabilirler servisten , yaşadıklarınızdan sonra

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Dogan Arsiray

eve gelince denedim. araç kesinlikle bambaşka oldu. hemen dolduduyor vitese takınca. mekanizmanın tık diye sesini bile duyabiliyorum. sanıyorum aynı mekanik debriyajdaki gibi ayırabilmek için yağ basıncını kullanıyor sistem. yağ basıncı problemli olunca zart diye kaçıveriyordu debriyaj.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Kerem Kurluva
19 saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

şanzıman yağını değiştirttim. aracın tüm vites hareketleri  yumuşadı. ayrıca düşük hızdaki kararsız kalma durumlarını gözlemlemedim. gözleme devam. stop etme durumunu denemem lazım. çıkan yağın rengi sarı idi. konulan yağ beyaza yakın çift kavrama yağı. sistemin içindeki  yağın %80 ini yenileyebildik. 

Kavrama bölümü ve robotize kısım, aynı yağı kullanıyor sizin şanzımanda.. Yağı (zamanında) değiştirmek, bu yüzden önemli.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Dogan Arsiray

E dogru tabi. Zamaninda dogru yagi koysaymis yetkili servis keske. 

Mesajı paylaş

Mesajın linki