İçeriğe Yönlendir

Yatırım Tavsiyesi.

Metin Mankal

Recommended Posts

Metin Mankal

Aslında tartışmaya hiç gerek yok.Daha 1 yıl olmadı.İnsanlar bir çağrıyla 2.9 dan dolarlarını bozdurudular.Bu gün ne kadar zarardalar? Helalı hoş olsun diyenler varsa bilemem.Benim öyle bir lüksüm yok.Siyasi hiç bir yakınım yok.Anne baba yok..Tek maaşla çocuğumun geleceği için binbir takla atıyorum.Ne Fed ne dünya bankası ne şu ne bu..Ülkemin acı gerçeklerini iliklerime kadar yaşıyorum...Saygılar hepinize..

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
10 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

basılsa da bilemeyiz aydınlatma zorunluluğu yok artık

ATM 'den para çektiğinde gelen para gıcır mı değil mi?

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

En güzel yatırım kendine yaptığın yatırımdır. O nedenle parayı harca, ye iç gez, bi daha mı gelcen dünyaya ? 

Yatırım tavsiyesi değildir :D

Evi büyütseydin iyi olurdu. Diğer arkadaşlar önermişler zaten, altın da alınabilir.

Usd mi değer kazandı, tl mi değer kaybetti, çok tartışılır. İç piyasada da “güven” önemli bir sorunumuz, bunu da ben sağlayacak değilim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Acun

Kesinlikle eviniz sizin olsun kiradan kurtulun. Uzun vade de toprak yatırımı yapın derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
12 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Çok ciddi insan kaynağı kaybımız var. Çok çok ciddi. O kadar üzücü ki. Giden teknik personel ile yüzlerce üstün teknoloji firması kurarsın.

Su satarak otelde yemek yaparak mı kalkınacağız?

Anlamama ısrarı değil de anlamamakta israr eden karşısındaki acizliği desek :)

Benim ne cümle kuracağıma başkası karar veremez. Diğer arkadaşlar yardımcı olsunlar. selamlar.

Tecrübeli, işine hakim, güvenilir eleman aranırdı eskiden.
Uzun zamandır olay "yeni mezun"a dönmüş durumda, gerisini umursa(ya)mıyor kimse.

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Üretim yoksa, dış mihrak dediğimiz odakların eline zaten mükemmel bir koz vermiş oluyorsun. Dış mihrak sadece bizim ülkemizle ilgilenmez. Paranın dini imanı mesebi milleti olmaz. Sen fırsat verirsen ister Türkiye ol ister başka bir ülke, başına üşüşen akbaba çok olur. Türkiye dünyanın bilmem kaçıncı güçlü ekonomisine sahipse, neden en ufak dalgalanmada Tr lirası tepe taklak oluyor? Dünya ya mal satamazsan, markan olmazsa nereden bulacağız doları? Araptan bulduğumuz dövizle ancak bu kadar. Araplara ne kadar güvenilirse artık... Gerçi din kardeşiyiz. Güvenimiz sonsuz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
9 saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

ATM 'den para çektiğinde gelen para gıcır mı değil mi?

Orda yenileme meselesinin önemi büyük. Zaten emisyondaki nakit paranın asıl emisyona oranı düşük sanırım. Herşey hesaplarda olup bitiyor.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
56 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Orda yenileme meselesinin önemi büyük. Zaten emisyondaki nakit paranın asıl emisyona oranı düşük sanırım. Herşey hesaplarda olup bitiyor.

Hocam senin düşündüğün gibi düşünmüyorum. Her defasında da yenilenme payına mı denk gelir insan? Katlayamıyorum resmen.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Ons şuan düşük. Dolari bekledim düşmedi . İktidar da çok sallamiyor şuan sanki nasılsa secim geçti diye. Uzun vadede TL de kalmazdim. Ev niyeti varsa kredi sarsmiyorsa sizi kredi çekilebilir. Bu oranlarda bile. Milliyetçi duygular ile dövize karşıyım. Ama dolar kuru sabit kalsa bile ons yükseldikçe altın uzun vadede üzmez

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Dolar bir sahur vakti 4,90 dedi yakın zamanda 6 lira olacak dendi, millet saldırdı dolara ve dolardan terste millet şuan ancak cari açık ve mevcut piyasa şartlarında dolar yükseldiği yeri eninde sonunda yine görecektir yıl sonu 5 üzeri olacaktır muhtemelen, ben bir miktar paramla TL'deyim ancak paramın değerini koruma açısından uzun vadede altına yöneleceğim gibi...Bu arada YTD...Yani yatırım tavsiyesi değildir... :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
31 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Milliyetçi duygular ile dövize karşıyım

bunu yazdığın telefon Vestel o zaman?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Yok ama kızılderililer de türk diyorlar. General Mobile den gönderilmiştir

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yine de en doğru yatırım sanırım emlak. İkinci alternatif katılım bankaları.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Vatandaş tl yerine dolara yöneldiği sürece tabii ki tl değer kaybedecek. Ha bu nedir, dalgalı suya taş atmak bizimki. Yabancı firmalar ülkemizde çalışan. Tl kullanmıyor, ihracat yaptığımız ülkeler tl kabul etmiyor. Dolar artmasın da ne yapsın. 

Yatırıma gelince, ev rakamları yerlerde. Gözünüze kestirdiğiniz konutun mütahitine ulaşın. Takas deyin. Adamlara canlı para lazım. Uyguna alınıyor ise alın, yok ise döviz yapıp unutun bir yıl 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Katılımda vebali bu dünyada bilemiyecez.
Ucu açık. Fetva da bize düşmez herhalde

Yine de en doğru yatırım sanırım emlak. İkinci alternatif katılım bankaları.
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Fetvalık durum yok. Katılım kullanılabilir. Size düşmüyor bana da düşmüyor. Onların din adamları var veriyorlar. Dİyanet de okey veriyor. Allah mantıklı davrananları aklını kullananları sever haklı bulur.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Kimine göre minare kılıf hikayesi.

Havuz bankaları ile kimin katılımı kimin faizi ayıklanmasıni yapabiliyorlarsa ne mutlu. 

Ha devlet katılım işine niye girdi, sözde istismar edilen kesimin birilerini eline mahkum olmaması için.

Neyse bu gün yine kendimce fazla tespit yaptım. Kotami burda bitirmeyeyyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Şimdi, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Kimine göre minare kılıf hikayesi.

Havuz bankaları ile kimin katılımı kimin faizi ayıklanmasıni yapabiliyorlarsa ne mutlu. 

Ha devlet katılım işine niye girdi, sözde istismar edilen kesimin birilerini eline mahkum olmaması için.

Neyse bu gün yine kendimce fazla tespit yaptım. Kotami burda bitirmeyeyyim.

ben üç katılım bankası ile de teknik projede çalıştım. hepsi düzgün insanlar ve sohbetlerde kendi mantığıma göre çok yamuk görmedim. ellerinden geleni yapıyorlar. Ben yeterli görüyorum. Oranların faizle aynı olması ise piyasa dengesi bozulmasın diye. yoksa değiştrebilirler de.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
5 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Fetvalık durum yok. Katılım kullanılabilir. Size düşmüyor bana da düşmüyor. Onların din adamları var veriyorlar. Dİyanet de okey veriyor. Allah mantıklı davrananları aklını kullananları sever haklı bulur.

Müslümanlikta aracı diğer dinler gibi değildir. İmamlar günah çıkartma yapmadığını göre ! Onların din adamı bunların din adamı diye işin içinden sıyrılmak da ne kadar doğru.

Allah şüphesiz ki aklını kullananları sever. Mantık işi biraz sistematik . Dayandırıldığı şeylere göre değişkenlik gösterebilir. Orada tam olarak neye dayandırıldığı yada dayandırılan temelin yoruma açıklığı tartışılabilir mi o da ayrı bir konu

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Şimdi, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Müslümanlikta aracı diğer dinler gibi değildir. İmamlar günah çıkartma yapmadığını göre ! Onların din adamı bunların din adamı diye işin içinden sıyrılmak da ne kadar doğru.

Allah şüphesiz ki aklını kullananları sever. Mantık işi biraz sistematik . Dayandırıldığı şeylere göre değişkenlik gösterebilir. Orada tam olarak neye dayandırıldığı yada dayandırılan temelin yoruma açıklığı tartışılabilir mi o da ayrı bir konu

Aracı yok ise zaten mantık kabul ediyor. Onların din adamı dediğim ise bilgisi tahsili uzmanlığı dini konularda faiz vb üzerine yoğunlaşmış kişiler. Bunlar profesör felan da olabiliyor. Bunlar tamam diyor ise artık daha neye bakacaksın? Kendi mantığın tamam demiş, diyanet tamam demiş, ilahiyat profesörü tamam demiş.. Abidin hoca mı olmaz diyor?  (söz meclisten dışarı yanlış anlaşılmasın)

Ülkenin çektiği sıkıntının en baş sorumlusu parayı kullanamayan ama gömen bir inancımız var.

3 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Bilmiyordum öğrendim. :)

birinci kural:  tartışmaktan korkulmayacak.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
2 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Ülkenin çektiği sıkıntının en baş sorumlusu parayı kullanamayan ama gömen bir inancımız var.

Bilmiyordum öğrendim. :)

Müslümanlikta onu hoş karşılamaz, inanç derken onu kastetmiyorsunuzdur da zaten. 

Zekât zaten bu konu için. Ticarete yönlendirme, rızkın 10 da 9 u konusu bu yüzden değil mi?

Hocalık benim işim değil zaten benden ogrenmediginiz de açık :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ticarete yönlendirme bakkal açmadan da olur. Devir uzmanlaşma devri.

inançtan kastım olumsuz anlaşılmasın. Şu andaki anlaşılan durum olarak algılayabilirsin. Daha derin de olabilir ama onlar ayrı felsefi konular. Yani kısaca millet korkuyor. çekiniyor. 

bu da Türkiyeyi tasarruf konusunda dünyanın en kötü ülkesi yapıyor. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Tl değerli olsa enflasyon olmasa, ekonomi güçlü olsa kim fazladan para verir ki 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
11 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Ticarete yönlendirme bakkal açmadan da olur. Devir uzmanlaşma devri.

inançtan kastım olumsuz anlaşılmasın. Şu andaki anlaşılan durum olarak algılayabilirsin. Daha derin de olabilir ama onlar ayrı felsefi konular. Yani kısaca millet korkuyor. çekiniyor. 

bu da Türkiyeyi tasarruf konusunda dünyanın en kötü ülkesi yapıyor. 

Evet borsa bu kadar sipekulatif olmasa hisse ortakligi gibi olsa daha çok yatırım ve üretime odaklı olsa bakkal açma maliyetinden daha iyi olurdu mesela. Tabi borsanın arka planınada iyi bakmalı benim bilgim şuan ona yetmez her anlamda.

Atıl mevduatın mudiye de ekonomiyede bı yararı yok ama bizde bu çiftlik banklar jetpalar oldukça yönlendirme konusu da karışık

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...