İçeriğe Yönlendir

Hangi Rover Modelleri Hondayla Ortak Motoru Kullanır

Emre Şimşek

Recommended Posts

Emre Şimşek

E ihalede satışta 99 model ve motor kodu 16K4R ile başlayan bir Rover 45 var. Oraya 1.6 si de yazmışlar si bildiğim kadarıyla euro civic motoru ama teklif verebilmem için emin de olmam lazım. Aracın şasi nosu da yazıyor. Hani vin girerek doğru bilgiye ulaşabileceğim bir site varsa o da kabul. 

İnternetten edindiğim bilgiye göre tam da 99 yılında Rover firması Honda motorunu bırakıyor ve kendi geliştirdiği bir motorla üretime devam ediyor. Bu da beni işkillendirdi, bana Honda motorlusu lazım çünkü.

Daha sonra bakacaklara da bilgi olması açısından başlığa uygun şekilde sadece 45 için değil diğer modeller için de konuşabiliriz..

3091_1063_1982104-678290702230680-117812

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Günaydın. Zannedersem Antalya da olan arabadan bahsediyorsunuz. Tam hatırlamak ile birlikte bu motor 2000 model rover45 motoru gibi. Eski aracimdan twincam yazısı kalmış aklımda. Ayrıca bu araç Rover 45 değil. 416 Sİ olması gerekir. Kolay gelsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

peki üstad , tamam honda motorlu aracın hala aktif olması sebebiyle makbuldür lakin rover motor olunca çöpmü ? 

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Ben cevaplayayım:)) Çöp değil tabi kide araca verdiğiniz paranın bayağı bir kısmınıda tamiratına yatırabilirsiniz. Tecrübe ile sabit.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
32 dakika önce, Cavit Çırakoğlu yazdı:

Günaydın. Zannedersem Antalya da olan arabadan bahsediyorsunuz. Tam hatırlamak ile birlikte bu motor 2000 model rover45 motoru gibi. Eski aracimdan twincam yazısı kalmış aklımda. Ayrıca bu araç Rover 45 değil. 416 Sİ olması gerekir. Kolay gelsin.

Günaydın Cavit Bey. Evet o araçtan bahsediyorum.  Resimdeki de başka bir araç, görsel olsun diye ekledim ama sanırım yanlış ekledim :)

7 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

İhalede yok mu safkan japon? Nerden çıktı bu Rover?

Şu an için Yaris var bi tane klimasız. Bunun iç döşemeleri hoşuma gitti. Teklif veremeyeceğim bu gidişle ama bilgi birikimi olsun istedim. Capon dabanlı engiliz de iyidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Otomatik vitesli ise civic motorludur . Otomatik 99 modeli vardı bende , düz vitesli ise rover motoru vardır . Rover motorlu olanlarda motor biraz sorunlu diye biliyorum.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
3 saat önce, Emre Şimşek yazdı:

Şu an için Yaris var bi tane klimasız. Bunun iç döşemeleri hoşuma gitti. Teklif veremeyeceğim bu gidişle ama bilgi birikimi olsun istedim. Capon dabanlı engiliz de iyidir.

Capon al capon capon :exc1:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
52 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Para yok para para 😅

Onun için capon diyorum. Parası olmayana ilaç :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Kendi bimeveye biniyeea bize capon alın diyeea

zenginlik böyle bişey mi acep :biggrin:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
44 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Ne zenginliği be Murat, havyarı elimizle yiyoruz... Hey gidii...

Adam mağdur :D 

Screenshot_1-2-800x304.jpg

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

2000 model rover 45'im vardı. bende problem çıkarmadı ama nazlı ve nazik bir araba...

ama gayet dolu bir araç, o zamanlar piyasası 15.000-16.000tl bandında idi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...