İçeriğe Yönlendir

Focus II - 17 Jant Sonrası...

Burak Durmuş

Recommended Posts

Emre Öğüt

225-45-17 semperit speed life 2 kullanıyorum yol sesi hariç çok memnunum araba kopmuyor gibi bir şey..

birde biraz sert bir lastik belirteyim.. ama bu ebatları kullanıpta ön planda konforu tutmakta yanlış olur bana göre

Yorum bağlantısı
Erkan Tekin

Sabah işe gelirken çevreyolunda geç kalmamın da vesilesiyle biraz hızlı geldim..160 ile viraja girerken siz geldiniz aklıma...
arka viraj lastiklerini.. Denge kollarını.. Z rotları falan bi kontrol edin bence.. 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Km kaç? Hala orjinal amortisör varsa bence kontrol ettirin özellikle arkaları.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
2 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Eski lastiklerim Turanza idi ve 2.5 yil sonunda attim. Nokian aldim cok mrmnunum.

Hangi nokian. Ne kadardir kullaniyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
225 45 17 XL Line Ekimde aldim 2 ay sonra kisliklara gectim Martta tekrar taktim. Yaklasik 10000 km yaptim. Yumusak lastik kisliklar gibi bir kivami var diyeyim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Geçen yıl ağustostan beri nokian z line 215/50 r17 95w xl kullanıyorum. Yaklaşık 12000km kışlıklarla beraber. Yol uygun ve radar yoksa hız severim. Yol tutuşu çok iyi, ses makul yakıtı azalttı bile diyebilirim ama çok fark yok aslında. Perşembe günü d100 üzerinden düzceden yeniçağa gidip geldim. Araçta 4 kişiydik. Yola çıkmadan 290 km ortalaması 6,0 lt/100km idi. Döndüğümde 450 km ortalaması 5,8 lt/100 km olmuştu. Gidiş hızı 120~125 km/h, dönüş hızı 100~110 km/h, giderken bolu dağını çktıktan sonra hafif yokuş gelirken tam tersi. Gidiş geliş ortalama 5,44 lt/100 km. Hıza ve yüke göre makul. Aracınızı çok performanslı kullanmıyorsanız nokian i line de yeterli z line bir tık daha iyi. Son cümle aktaş lastik antalya bayine aittir.

İline akacaktım 91 v vardı bu lastiği kullanırsanız hava basıncını biraz artırmanız lazım dediler o yüzden aracımın fabrikadan çıktığında üstündeki lastik ve yük değerini aldım. Nokian Z Line 215/50R17 95 W XL.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Durmuş
12 saat önce, Metin Akbal yazdı:
12 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

225 45 17 XL Line Ekimde aldim 2 ay sonra kisliklara gectim Martta tekrar taktim. Yaklasik 10000 km yaptim. Yumusak lastik kisliklar gibi bir kivami var diyeyim.

12 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

12 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Eski lastiklerim Turanza idi ve 2.5 yil sonunda attim. Nokian aldim cok mrmnunum.

21 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Her seyden once lastikler degismeli.

23 saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

On 29.06.2018 at 10:51, Erkan Tekin yazdı:

Sabah işe gelirken çevreyolunda geç kalmamın da vesilesiyle biraz hızlı geldim..160 ile viraja girerken siz geldiniz aklıma...
arka viraj lastiklerini.. Denge kollarını.. Z rotları falan bi kontrol edin bence.. 

On 29.06.2018 at 10:33, Emre Öğüt yazdı:

225-45-17 semperit speed life 2 kullanıyorum yol sesi hariç çok memnunum araba kopmuyor gibi bir şey..

birde biraz sert bir lastik belirteyim.. ama bu ebatları kullanıpta ön planda konforu tutmakta yanlış olur bana göre

Lastiklerden olduğunu düşünüyorum. Lastikler en az 2 yıllık ve 6 ay yattı depo da. Eski jant lastikleri söktüm bunları taktım direk başladı bu sorunlar yani yavaş yavaş olmadı anında bu lastikleri taktım eve giderken aynı bu şekil.

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Burak Durmuş

Değerli dostlar araca 3 gün önce falken 205 50 17 sıfır lastik aldım ancak sorunum hala dem ediyor. Araç yol tutmuyor, virajda hemen kayıyor, frene basınca yolda geziyor ne yapacam ben ???

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Bakıldı mı
Yorum bağlantısı
Burak Durmuş
42 dakika önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:
On 30.06.2018 at 13:17, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Bakıldı mı

Amartisörler geçen yıl değişti reis. Kafayı yiyecem araba yolda durmuyor.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
27 dakika önce, Burak Durmuş yazdı:
Amartisörler geçen yıl değişti reis. Kafayı yiyecem araba yolda durmuyor.

Hocam yine lastik kaynaklı olmasın?

26 dakika önce, Erkan Işık yazdı:

Hocam yine lastik kaynaklı olmasın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yokmuoralarda jantlı eşden dostdan kışlık vs jantlardan takılı bır takım lastık bırde onlarla denesen bırde direksiyon kutun saglam mı senın rotlar vs?

Yorum bağlantısı
Burak Durmuş

Değerli abilerim bugün ön düzenci Teoman ustama gittim aracı life aldı kontrol etti rot ayarlarına baktı ve rot ayarında 2 cm boşluk ve direksiyonda boşluk olduğunu söyledi. Gerekli ayarlamaları yaptı ve aracı teste çıktık. 100 km hızla akan trafikte sağa ve sola ani manevralar yaparak resmen aracı yatırmaya çalıştı ancak araç çok şükür ne kaydı nede yattı. Frenlemede en ufak oynamada kalmadı hamdolsun. Çok şükür aracım eski haline döndü. Şunu anladım; rot ayarında ne var herkes yapar sonuçta makineye bağlanıyor dememek lazımmış kaç defa rot ayarı yapıldı ama baştan savma yapmışlar. Bana burda yardımcı olan ilgilenen herkese çok teşekkür ederim.

-Ayrıca Erkan Işık abime ilgisinden ve iyi niyetinden dolayı çok teşekkür ederim. Kaç kez aradı tecrübelerini paylaştı yardımcı oldu saolsun.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Burak hocam sagol forumdaki hemen hemen tum arkadaslar aynı yere bakmanı söyledı fakat senin ısrarla rot ayar ve öndüzen ustuste 5 kez bakdırdım demen kafa karısıklıgı yarattı eskı ustalarının kapısının onunde dahı gecme artık[emoji3]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
15 saat önce, Burak Durmuş yazdı:

Değerli abilerim bugün ön düzenci Teoman ustama gittim aracı life aldı kontrol etti rot ayarlarına baktı ve rot ayarında 2 cm boşluk ve direksiyonda boşluk olduğunu söyledi. Gerekli ayarlamaları yaptı ve aracı teste çıktık. 100 km hızla akan trafikte sağa ve sola ani manevralar yaparak resmen aracı yatırmaya çalıştı ancak araç çok şükür ne kaydı nede yattı. Frenlemede en ufak oynamada kalmadı hamdolsun. Çok şükür aracım eski haline döndü. Şunu anladım; rot ayarında ne var herkes yapar sonuçta makineye bağlanıyor dememek lazımmış kaç defa rot ayarı yapıldı ama baştan savma yapmışlar. Bana burda yardımcı olan ilgilenen herkese çok teşekkür ederim.

-Ayrıca Erkan Işık abime ilgisinden ve iyi niyetinden dolayı çok teşekkür ederim. Kaç kez aradı tecrübelerini paylaştı yardımcı oldu saolsun.

Geçmiş olsun, Kayseri’de nerede yeri?

Yorum bağlantısı
Burak Durmuş
Bir saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Geçmiş olsun, Kayseri’de nerede yeri?

Teşekkür ederim. Dsi nin ordan girince sola sapmadan düz giderken ileride solda Teoman rot balans.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...