İçeriğe Yönlendir

Tiguan - Sorularım Var

İsmail Avcı

Recommended Posts

İsmail Avcı

Arkadaslar 1.4 2011 e kadar olan tiguandan dusunuyorum.

1.Yilda 12-15 bin civari km yapiyorum lpg gerekir mi olmasa da idare edilir mi?

2.dağ bayir gezmiyecez ama yine de 4x4 olmali mi ?

3.cam tavan olsa iyi olur diyorum ama wv de cam tavan-sanrufta sorun yasayan cok deniyor ,hatta cam tavan almayin diyenler var siz ne dersiniz?

Yorum bağlantısı

şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyelim.

lpg işi ekonomi ile ilgili max yakacağı 10 litre arabanın tahminimce bütçeye uyuyorsa taktırmazdım sonuçta tsi motor çok da kolay değil lpg takmak.

4*4 e fazladan para vermeye gerek yok eğerki hiç heves yok ise . 

cam tavanlı denk gelirse herdaim güzel bir donanım . onu tercih ederdim. sorun kısmını bilen biri yorumlar sanırım benim bilgim yok

manuel mi otomatikmi var niyette ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Sagolun.duz vites ,zaten otomatik versiyon yok 1.4 de

şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyelim.

lpg işi ekonomi ile ilgili max yakacağı 10 litre arabanın tahminimce bütçeye uyuyorsa taktırmazdım sonuçta tsi motor çok da kolay değil lpg takmak.

4*4 e fazladan para vermeye gerek yok eğerki hiç heves yok ise . 

cam tavanlı denk gelirse herdaim güzel bir donanım . onu tercih ederdim. sorun kısmını bilen biri yorumlar sanırım benim bilgim yok

manuel mi otomatikmi var niyette ?
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Bir de su soruyu ekleyelim
4. 4x2 de de 150 hp var mi

Yorum bağlantısı
Serkan Maden

12 bin için LPGye bana göre gerek yok. Tsi için LPG sistemleri pahallı zaten. Dağ bayır gezmiyecekseniz 4×2 yeterli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Yavuz

Ben alalı 1 hafta oluyor.2012 model ve üstü bakın makyajlı kasa onlar.Bendeki 1.4 122 hp s&s modeli.Araba 1500 kg dan fazla,zıplamıyor ama gidişi de çekişide kötü değil.Oldukça oturaklı.Start stopu kullanırsanız ve çok trafik yoksa 8 lt civarı yakıyor.(Benim mersin trafinde ki çok az trafik oluyor 7.7 lt civarı)Uzun yol yapmadım henüz.Lpg tsi motor da sorundan başka fayda sağlamaz,lpg düşünmeyin bile.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
TSI 150liklerde motorda sorun olabiliyor iyi araştırın, lpg olmaz

Lpg uyum sorunu mu kasdiniz yoksa motorla ilgili baska problemler mi var pek duymamistim?
Yorum bağlantısı
Eren Yavuz
1 dakika önce, İsmail Avcı yazdı:
6 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:
TSI 150liklerde motorda sorun olabiliyor iyi araştırın, lpg olmaz

Lpg uyum sorunu mu kasdiniz yoksa motorla ilgili baska problemler mi var pek duymamistim?

piston kırma sorunu olabiliyor 150 ve 160 lık 2012 öncesindekilerde

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
Ben alalı 1 hafta oluyor.2012 model ve üstü bakın makyajlı kasa onlar.Bendeki 1.4 122 hp s&s modeli.Araba 1500 kg dan fazla,zıplamıyor ama gidişi de çekişide kötü değil.Oldukça oturaklı.Start stopu kullanırsanız ve çok trafik yoksa 8 lt civarı yakıyor.(Benim mersin trafinde ki çok az trafik oluyor 7.7 lt civarı)Uzun yol yapmadım henüz.Lpg tsi motor da sorundan başka fayda sağlamaz,lpg düşünmeyin bile.

2012 ve sonrasinda fiyatlar birden yukseliyor,verdiginiz bilgiler kiymetli tesekkurler.

Hayirli olsun size de

Yorum bağlantısı
Eren Yavuz
2 dakika önce, İsmail Avcı yazdı:

2012 ve sonrasinda fiyatlar birden yukseliyor,verdiginiz bilgiler kiymetli tesekkurler.

Hayirli olsun size de

teşekkür ederim,darısı başınıza.İmkan varsa makyajlı kasa alın.2012 model den  düşüğü alacaksanız aksesuar paket isimleri değişiyor.İyi incelemeniz lazım.Ben de mesela cruse control yok (2012 model),benden 3 ay sonraki aynı pakette var ilginç bir durum vw politikası.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
piston kırma sorunu olabiliyor 150 ve 160 lık 2012 öncesindekilerde
Aynen 2010 model müdür yardımcısı arkadaşta vardı, 8-10 bin masraf çıkardı, sattı.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva
57 dakika önce, İsmail Avcı yazdı:

Arkadaslar 1.4 2011 e kadar olan tiguandan dusunuyorum.

1.Yilda 12-15 bin civari km yapiyorum lpg gerekir mi olmasa da idare edilir mi?

2.dağ bayir gezmiyecez ama yine de 4x4 olmali mi ?

3.cam tavan olsa iyi olur diyorum ama wv de cam tavan-sanrufta sorun yasayan cok deniyor ,hatta cam tavan almayin diyenler var siz ne dersiniz?

LPG takarak, zaten turbo yükü çeken TSI motora, ekstra olarak bir de hararet yüklemiş olursunuz. Motor parçalarının ömrü bundan olumsuz etkilenir. (Yakıt tüketimini önemsiyor, ancak, marka/model tercihinizi sabitlemiyor iseniz, aynı model yılından Skoda Yeti lere de bakabilirsiniz. Tiguan dan eksiği, 100 kg ağırlıktır, karşılığında, en az 0.5 lt/100 km daha az yakıt tüketimi ile gezersiniz, donanımları ve parçaları neredeyse aynıdır).

Tiguan, halihazırda, yol tutuşu, kendi sınıfına göre, iyi olan bir araç. Ağırlıklı olarak ekstrem (Dağlı, taşlı, topraklı, buzlu, karlı, ıslak, vb) zemin koşullarında kullanmayacak olduktan sonra, 4x4 olması benzin tüketiminizde sabit bir artışa yol açmaktan ziyade pek işinize yaramayacaktır.

Cam tavan, tercih meselesi. Açıp, kapatmasanız da, ferahlık ve aydınlık manasında, iç ambiyansa etkisi fazladır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Jetta bakarken bende Tiguan'lara bir bakmıştım ama yakıt konusundan dolayı vazgeçmiştim. Birazdaha az yaksalar alınabilcek araç bence o paralara.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

150bg sadece 4*4 lerde var diye biliyorum bi ara 2010-11 ben de niyetlenmiştim vazgeçtim sonra 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
4x2 de var

Hocam sizde de tiguan vardi galiba dizel miydi.bu tsi lerle ilgili cok bilgim yok bu boyuttaki araca 122 hp cok zayif gelecek midir ? Cok da performans derdim yok 125 hp 1.6 mondeo kullaniyorum

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

122hp TSI’larda LPG uyum sorunu yok diye biliyorum. Motor kodu ile de teyit edilebilir. 

Alacağınız araçta kaliteli bir lpg kiti denk gelirse şahsen ben tercih sebebi sayarım. Ekonomi ekonomidir bu devirde.

LPG’siz alıp takmaya değer mi derseniz onun hesabı size kalmış artık.

TSI’ın hiç bir versiyonu için yetersiz veya güçsüz kaldığı ile ilgili şikayet duymadım. 122’lik de Tiguan için bence gayet yeterli bir seçenek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
122hp TSI’larda LPG uyum sorunu yok diye biliyorum. Motor kodu ile de teyit edilebilir. 
Alacağınız araçta kaliteli bir lpg kiti denk gelirse şahsen ben tercih sebebi sayarım. Ekonomi ekonomidir bu devirde.
LPG’siz alıp takmaya değer mi derseniz onun hesabı size kalmış artık.

TSI’ın hiç bir versiyonu için yetersiz veya güçsüz kaldığı ile ilgili şikayet duymadım. 122’lik de Tiguan için bence gayet yeterli bir seçenek.
Tesekkurler
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
2 saat önce, İsmail Avcı yazdı:

Hocam sizde de tiguan vardi galiba dizel miydi.bu tsi lerle ilgili cok bilgim yok bu boyuttaki araca 122 hp cok zayif gelecek midir ? Cok da performans derdim yok 125 hp 1.6 mondeo kullaniyorum

Zayıf nedir?

Zayıf gelmez ama genç kanı kaynayan kapışan biriyseniz ya da otobanda video çekiyorsanız uygun olmayabilir. 1.6 mondeoya bir daha binmezsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Zayıf nedir?
Yani performans olarak 'lanet olsun ' dedirtir mi?
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

ben tiguan yerine biraz daha ufağı olan yeti diyorum tiguan gereksiz pahalı bir araç donanım desen zengin değil motoru desen 1.4tsı hep bir soru işareti en azından yakıt olarak..

Yorum bağlantısı
Cem Işık

1.4 tsi motor zorlanmadığında gayet makul tüketebiliyor. Performans istendiğinde ise haliyle yakıyor. 12.000 km ortalamam 8.1 benim. 1.4 tsi dsg kombinasyonlu. Genelde şehir içi ve dur kalk trafiğindeyim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...