İçeriğe Yönlendir

Piranha Encore C 7"

Bilal Akıska

Recommended Posts

Bilal Akıska

Merhabalar ,

2005 Ford cmax aracımın teybi 6000CD (AUX'SUZ MODEL, AUX TUŞU OLMAYAN) -aux yok bluetooth da yok haliyle alternatif arıyorum. 

-FM transmitter denedim çok verimli olmuyor. Ama şu marka bende var hiç sıkıntı yaşamadım diyenler olursa tekrar bı bakabilirim.

-Aux bağlama felan olayına açıklık getirecek birileri olursa cd changer tarzı aletlere bı teyp parası vermeyi istemiyorum kendi fikrim. 

-Orjinal 6000Cd teybin cikisi kac  watt bilenler paylasirsa sevinirim 

-orjinal teyp de aldığım sesi aşağı link deki double teypden alır mıyım ? 

-link deki teyp aracıma uyar mı olup olmayacağına dair bir bilgisi olan var mıdır? 

Gibi sorularımla ilgilendiğiniz için teşekkür ediyorum 🙋
 Saygılar. 

http://piranha.com.tr/product.php?product_id=759#.WzTm9qChk0O

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç

Double ekran teyplerin piyasa malı olanlarından iyi performans alamazsınız. Linkteki bahsettiğiniz cihaz da dahil. Pionner SONY gibi bilinen markaların double teypleri iyidir. Fakat onlar da pahalı olur. Bende aux girişli 6000 CD var kenarda kullanmıyorum. İsterseniz size uygun fiyata veririm.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

1000-1500TL aralığındaki tüm Android'ler tatmin edecektir bence. Bende 2014 yılının windows'lu cihazı var, ses kalitesinden çok memnunum.

Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
1000-1500TL aralığındaki tüm Android'ler tatmin edecektir bence. Bende 2014 yılının windows'lu cihazı var, ses kalitesinden çok memnunum.

Windows cihazlardan ses alinirda, androidden yapisi geregi pek mumkun degil. Sadece bazi telefonlarin cok ozel modelleri var tatminkar ses verebilen. Onlar disinda kaliteli sesi androidden beklemek okuzun altinda buzagi beklemekten farksiz. Ha ilerde isler degisir, cok ozel bilesenler ve saglam program ekibi elinden cikan ekstrem bir cihaz cikarsa onu bilemem. Ama su an oyle bir cihaz bildigim kadariyla yok. Android ekran, navigasyon, ucretsiz bazi programlar sebebiyle tercih ediliyor. Sesi harika diyenin sesten anladigi filan yok.
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tam anlamadım, Windows ile Android olmasının ses kalitesindeki farkı nedir? İçindeki RAM ve ROM değişiyor sadece. Cihazın donanım geri kalan ses çıkışları vs aynı?

Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız

Cogu sey ayni degil. Google android icin hangi cevre birimleri ve aygitlara surucu yazdiysa onu kullaniyor ureticiler. Ekstradan kendileri surucu kodlamak isteyen yapabilir elbette. Fakat buda ilave arge ve masraf denek. Android cihazlar (en azindan son tuketiciye ulasana kadar) pazarda ucuz diye tercih ediliyor. Hos son tuketici noktasinda android furya oldugu icin fiyatlar abartili sekilde yuksek gidiyor. Hatta ayni cihazi ayni sitede iki farkli saticida 1000 tl farkli rakamlarda satanlari goruyorum. Kim ne tutturursa misali. Googlein surucu kodladigi ses chipleride eh iste denecek kivamda bile degil. En basidinden (en cok bilinem o oldugu icin ornek veriyorum) htc markasinin hem windows hemde android tabaninda ayni ses chipini kullandigi modelleri bule kulagi gelismis biri icin windowslu cihazi almaya yonlendirir. Ses icin arge ve ortak calisma yaptigi halde durum boyle. Androidin (aciklamasi oldukca uzun surer ama bilgisayar basinda oldugumda isteyen olursa yazmaya calisirim) sistemi geregide bazi dezavantajlari var zaten. Bir chipi suruculer varitasiyla minimum 4 birim/alt birim vasitasiyla calistirir. Buda birimler arasinda verinin islenirken kayba ugramasi demek. Ozetle; kaliteli ses isteyen androidden en azindan simdilik uzak durmali.

Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Linkteki konumu bir inceleyin isterseniz.Ben gayet memnunum.Servise bir sorun,eğer aux çıkışı açılabiliyorsa arka pinlerden deneme yanılma yoluyla bile bulup lehim yapabilirsiniz.Temiz ses için kaliteli bir aux kablosu kullanmanızı tavsiye ederim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bir saat önce, A. Yıldırım Yıldız yazdı:

Cogu sey ayni degil. Google android icin hangi cevre birimleri ve aygitlara surucu yazdiysa onu kullaniyor ureticiler. Ekstradan kendileri surucu kodlamak isteyen yapabilir elbette. Fakat buda ilave arge ve masraf denek. Android cihazlar (en azindan son tuketiciye ulasana kadar) pazarda ucuz diye tercih ediliyor. Hos son tuketici noktasinda android furya oldugu icin fiyatlar abartili sekilde yuksek gidiyor. Hatta ayni cihazi ayni sitede iki farkli saticida 1000 tl farkli rakamlarda satanlari goruyorum. Kim ne tutturursa misali. Googlein surucu kodladigi ses chipleride eh iste denecek kivamda bile degil. En basidinden (en cok bilinem o oldugu icin ornek veriyorum) htc markasinin hem windows hemde android tabaninda ayni ses chipini kullandigi modelleri bule kulagi gelismis biri icin windowslu cihazi almaya yonlendirir. Ses icin arge ve ortak calisma yaptigi halde durum boyle. Androidin (aciklamasi oldukca uzun surer ama bilgisayar basinda oldugumda isteyen olursa yazmaya calisirim) sistemi geregide bazi dezavantajlari var zaten. Bir chipi suruculer varitasiyla minimum 4 birim/alt birim vasitasiyla calistirir. Buda birimler arasinda verinin islenirken kayba ugramasi demek. Ozetle; kaliteli ses isteyen androidden en azindan simdilik uzak durmali.

Bu söylediğiniz mantığa göre Windows için yazılmış kısıtlı ses chip'i de windows'un izin verdiği sürece kullanılabilir. Sonuçta WindowsCE sabit bir çok cihazda.

Bunu detaylandırırsanız hepimiz daha çok bilgileniriz. Bayağı ilgimi çekti açıkçası.

Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
Bu söylediğiniz mantığa göre Windows için yazılmış kısıtlı ses chip'i de windows'un izin verdiği sürece kullanılabilir. Sonuçta WindowsCE sabit bir çok cihazda.
Bunu detaylandırırsanız hepimiz daha çok bilgileniriz. Bayağı ilgimi çekti açıkçası.

Unutulan yada akla gelmeyen bir konu var burada. WindowsCe icin herhangi bir patent vb durum yok artik. Microsoftun bu tarz bir ucret talep etmesi icin gereken yasal sure doldu. Ayni durum bilgisayarlarimiza yuklenecek windows 98, xp gibi yazilimlar icinde gecerli. Ce icin olan suruculerse chip ureticiler tarafindan yayinlaniyor zaten. Orta duzey yazilim bilgisi ve tecrube ile masaustu bir windows icin uretilen surucuyu dahi ce ile calistirmak mumkun. Beceri ister ama mumkun. Dolayisiyla cihaz ureticileri ce tabanli urun gelistirirken elleri cok daha uzun ve esnek hareket edebiliyorlar. Birde isin bu tarafi var. Telefondan (tabii bu baslikta aslinda pekte yeri sayilmaz) bu kadar oluyor. Insallah su siralar ev bulma, tasinma vs islerimi halledersem bunu ayrica bir baslikta bilgilerimizi de tazelemek ve guncellemek babinda konusursak hem biz hemde muhtemel ilgisini cekenler icin daha hos olur diye dusunuyorum. Ne dersiniz?
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...