İçeriğe Yönlendir

2012-CMAX TDCI Yerine Tercih Edilebilecek Sorunsuz Aile Aracı Önerileriniz

Metin Genç

Recommended Posts

Metin Genç
(düzenlendi)

Selamlar arkadaşlar. 

Bu güne kadarki 3 ncü CMAX (2012 - 50bin km de) ve 4 ncü FORD aracıma sahibim (Diğeri mondeo idi). CMAX in her kasasını kullandım, genel anlamda memnun olduğum aracım maalesef herhangi bir hata mesajı vermeden çekişten düşme problemi yaşıyor, hata mesajı olmayınca da hangi tamirciye sorsam hata mesajsız rastgele parşa değişminin maddi olarak bana çok zarar vereceği görüşündeler. Hata mesajı olsa da bana deseler ki 3.000 tl masrafı var inanın razıyım yeterki sorun düzelsin. Ama yok işte mesaj.

Çekiş ile ilgili açtığım konu

Yarın birgün bir sollama esnasında çekişten düşse riske sokar bizi. Kısacası araba kendisini benden iyice soğuttu. Satmak istiyorum. FORD bir daha almam ve aldırmam sanırım.

Bana 4 kişilik mümkünse dizel bir aile arabası ne tavsiye edersiniz. Otomatik yada manuel farketmez. Sorun çıkarmasın, yada sorun çıktığında "şuram sorunlu" desin.

tarihinde Metin Genç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Araç gaz verdiğinizde gitmek istemiyor ve nazlanıyor,turbo sanki yokmuş gibi davranıyorsa debriyaja 1kez sona kadar basıp çekin araç tekrar hızlanmaya başlayacak.Ben önceki c-max aracımda bu şekilde çözüm bulmuştum.Servis bişey anlamadı ,usta ile yapılan yolculukta sorun görülmedi.2 seneye yakın o şekilde kullandım ve sattım.Basit bir sorun gibi ama sorunun ne olduğu anlaşılamadığı için çözüm bulunamıyor malesef.

Ford ile alakalı bir durum değil bu çünkü 2.5 yıla yakındır 1.6 dizel mondeo kullanıyorum c-max ile aynı motora sahip 51.000 km oldu o şekilde bir sorunla karşılaşmadım.

Bir ara kısa mesafe sürüş sonrası stop edince çalışmama sorunu vardı ne hikmetse oda kendi kendine düzeldi :) nazar değmesin şimdilik çok memnunum.

Ama şunu söyliyim c-max gerçekten güzel araba c-max ten yeni kasa mondeo ya geçtim ama genişlik hariç aman aman bana c-max i unutturan bir yanı olmadı.Sürekli uzun yol ve bagaj derdi yoksa c-max bence çok güzel bir araç.

Yorum bağlantısı
Metin Genç
1 saat önce, Ahmet Türedi yazdı:

Araç gaz verdiğinizde gitmek istemiyor ve nazlanıyor,turbo sanki yokmuş gibi davranıyorsa debriyaja 1kez sona kadar basıp çekin araç tekrar hızlanmaya başlayacak.Ben önceki c-max aracımda bu şekilde çözüm bulmuştum.Servis bişey anlamadı ,usta ile yapılan yolculukta sorun görülmedi.2 seneye yakın o şekilde kullandım ve sattım.Basit bir sorun gibi ama sorunun ne olduğu anlaşılamadığı için çözüm bulunamıyor malesef.

Ford ile alakalı bir durum değil bu çünkü 2.5 yıla yakındır 1.6 dizel mondeo kullanıyorum c-max ile aynı motora sahip 51.000 km oldu o şekilde bir sorunla karşılaşmadım.

Bir ara kısa mesafe sürüş sonrası stop edince çalışmama sorunu vardı ne hikmetse oda kendi kendine düzeldi :) nazar değmesin şimdilik çok memnunum.

Ama şunu söyliyim c-max gerçekten güzel araba c-max ten yeni kasa mondeo ya geçtim ama genişlik hariç aman aman bana c-max i unutturan bir yanı olmadı.Sürekli uzun yol ve bagaj derdi yoksa c-max bence çok güzel bir araç.

Araç gitmek istiyor mesela dip gazda deli gibi çekerken aniden çekiş gidiyor, konuda da yaşadıklarımı belirttim ya debriyaja basıp çekiyorum ayağımı ya da vites değiştiriyorum öyle düzeliyor. Böyle saçma bir sorun var işte, hata yok, mesaj yok, kimse hangi parçayı değiştireceğini kesin bilmiyor.

Kötü bir araç değil gerçekten de, benim tüm isteklerimi karşılıyor, bu benim 11 nci arabam ve bu sefer erken satmayıp eskitecem diyerek aldım.  ama beni zorluyor satmam için.

Yorum bağlantısı
Metin Genç
6 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

yetkili serviste makineye bağlandı mı? özel değil yetkilide?

evet bağlandı. hata mesajı yok

3 saat önce, Tayfun Yaman yazdı:

2015 C-Max

aman eksik olsun hocam sağol :) mümkünse ford harici bir araba, kullananlardan tecrübe edenlerden özellikle tavsiye iyi olur

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
24 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

o zaman karbütörlü almak lazım zamane motorlarının hepsi aynı

Sonra neden reno 9 :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci
(düzenlendi)

ozaman 2018 c max ;)

az ariza yapsin istiyorsaniz 1 benzinli 2 toyota olabilir 

tarihinde Mustafa Cerci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Aracı yetkili serviste baktırdıgınızı düşünüyorum.

Onlar çözemeyince , Ford online hattına şikayette bulundunuz mu?

Sorun çözülene veya sen her gün aranmaktan bıkana kadar :) uğraşıyorlar.

İmkan varsa büyük şehirlerdeki yetkli servislerden birine baktırmanızı  da öneririm.

Umarım sorununuz en kısa sürede çözülür.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
On 29.06.2018 at 12:13, Ahmet Türedi yazdı:

Krank pozisyon sensoru arizasi gibi yada bu sensorun bagli oldugu soketler, belkide motir kontrol unitesi sorunu gibi. 

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...