İçeriğe Yönlendir

Audi A4 - Triger Seti ve Şarj Dinamosu Seti Değişimi

Mustafa Cerci

Recommended Posts

Mustafa Cerci
(düzenlendi)

malum izin 2 hafta sonra arabada 170 bin km ye geldi malum memlekete gelis gidis 7 bin km yol yapiyoruz kayislarda hic degismedi risk almayalim diye triger takimini degistirelim dedik parcalari alali bir kac ay olmustu kismet bu hafta sonunaymis nasil yapildigini uzun uzun detayli bir sekilde anlatmak isterdim ama her detayda resim cekmeye firsatim olmadi bu sekilde bile 8-9 saat surdu.

tek tavsiyem tamirci degilseniz hic bulasmayin turkiyede tamirci ucretleri fazla degil burda benim yaptigim islemler icin 2000 euro para istiyorlar ama tamirden anliyorsaniz takildiginiz yerde yardimci olmaya calisirim kisaca biraz anlatayim hak vericekmisiniz

1 akunun kutup basini sökün

2 arabayi askiya alip tekerleri sökün

3 davumbazlari söküp butun sislerin soketlerini sökün

4 ust kisimdaki plastikleri cikartip on tamponu sökün

5 radyatorun suyunu salip interkoleri cikartip radyatorleri butun sekilde yana cevirin dikka edin klima radyatorunun gazini salmayin borular esnek yana dogru cevirip yuksek bir seyin uzerine koyabilirsiniz

6 on kismi acmak gerekiyor anahtarin girebilmesi icin farlarin yaninda 1x1 er  alta 1 er ortada sag ve sol tarafta 3 erden 6 vida tutuyor ortadaki vidalar 10m birtanesini uzun bir vidayla degistirerek on gogusun motorla arasini acin 

7 dinamo kayisinin gergisini gevsetip kayislari ve kran kasnagini cikartin 

8 koruma kapaklarini cikartin ve kayis karsinizda

9 dinamo kayisinin gergisini degistirmek icin dinamoyuda sokmeniz gerekicek 

10 tirigeri degistirmek icin kilitleri yerlestirin kayisin gerginligini ayalaya bilmak icin egzantirik kasnagisla mazot pompasinin kasnagini birmiktar gevsetmeniz gerekicek bu modeller boyle oluyor

toplarken her vidanin sikma sertligi farkli dikkat edin 

tirigerde 4 adet gergi ve rulman ile birlikte vidalari devirdaim pompasi degisiyor dinamo tarafinda bir gergi ve bir adette rulman degisior kolay gelsin 

g6onGN.jpg

5yV40d.jpg

I4dnGl.jpg

tarihinde Mehmet Ozyurek tarafından düzenlendi
  • Beğen 8
  • Teşekkür 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Abi keşke Türkiye geldiğinde hallettirseydi n yormazdin kendini

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci
On 01/07/2018 at 11:10, Levent Güzelkalp yazdı:

Abi keşke Türkiye geldiğinde hallettirseydi n yormazdin kendini

aslinda biraz niyetlendim ama ben biraz karmasik biriyim kendim yapmazsam icim rahat etmez huylanirim bir sey olur diye

On 30/06/2018 at 23:47, Ali Gök yazdı:

Helal olsun dicek bişey yok evde triger değişilmiş 

👍👍👍

tesekkurler artik herseyin ev yapimi olanlari ilgi goruyor :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Elinize sağlık.Yurt dışında tamir ve bakım ücretleri çok uçuk olduğu için bu tarz bakımları genellikle kulllanıcılar kendileri yapıyor daha öncede bu tarz şeyler görmüştüm.

Alet ekipman ve uygun bir garaj oldukatan sonra yapılmayacak şey değil.Açıkcası sanayideki ustaları gördükten sonra insan onların yaptığı işçilikten çok daha iyisini yapabileceğine inanıyor.

Sadece biraz cesaret lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Helal olsun valla benim de imkanım olsa değiştiririm valla hiç ustaya gitmeden. Ustaya gittiğimde iş elbiselerimi yanında getiriyorum zAten ondan çok ben çalışıyorum desem yeridir duramam yoksa. Ustaya ilk başta sorarım yanlış anlarmır mısın anlamaz mısın diye sonra girişirim. Mesela pazartesi günü gece 12 işe gittim sabah 8 çıktım 9 sanayii gittim 8 de döndüm arabayı bırakmayı sevmem sanayii de uyku uyumadan gece 12 de tekrar gittim sabah 8 de çıktım 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Arabanın Resimlerini görünce gözlerime inanamadım :)

Dün ben de triger değiştirdim, gerçi başında değildim ama arabamı bu kadar sökselerdi almazdım o arabayı geriye  :biggrin:

Ne kadar zahmetliymiş, elinize sağlık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Maden

Almanyadaki eniştede usta oldu fiyatlardan dolayı. Yapamadığını buraya gelince yaptırıyor. 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Maşallah elinize sağlık. Programın birinde de triger değiştrmek için motoru komple dışarı çıkartıp öyle yapmışlardı. Zahmetli iş ama sizi anlıyorum. En güzelini yapmışsınız.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
On 30.06.2018 at 23:17, Mustafa Cerci yazdı:

g6onGN.jpg

Bu fotoğraf verilen emek ile ilgili çok şey anlatıyor. Cesaretiniz takdire şayan. En önemlisi de işin sonunda, yapılan işin tamamen içinize siniyor olması. Bu konuyu okuyanlar için cesaretlendirici bir çalışma. Elinize, emeğinize sağlık. 

Yorum bağlantısı
Zafer Bakar

Ben bu arabayı dagitsam 15 kisiye toplatamam helal olsun cok guzel işçilik ellerinize saglik 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Elinize sağlık çok güzel bir iş çıkmış ortaya...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Ne kadar zahmetliymiş, elinize sağlık.

Seninkinde sadece basit bir kapak söktüler canım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
1 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Seninkinde sadece basit bir kapak söktüler canım :)

Ezmek mi gerekiyordu :( Kutup başlarını da söktüler bi kere :beee:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Gerçekten tebrikler cesaret işi yaptığınız sente vs ayarlarını yapabilmek büyük başarı çoğu usta bile ayarları tutturamıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
24 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Ezmek mi gerekiyordu :( Kutup başlarını da söktüler bi kere :beee:

Hee pardon..  :flowers:  Kutup başını atlamışım.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

Ellerinize sağlık. Normalde v kayışı kolay değişir bunda baya karmaşıkmış :)

Triger zaten farklı bir konu arabayı yurdumda hala değiştiremeyen ustalar var. Kasap olana teslim etmemek lazım. Siz risk alıp yapmışsınız tebrikler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Kendi işini kendin göreceksin aga  :good1:

benimde bakımım geldi yağını suyunu değişeyim, malzemeler hazır, gerçi benimki kolay, 30 dk. lık iş :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Tavria aracımın baskı balatasını motor öğretmeni arkadaşımla değişmiştik ama bu kadar yer sökmemiştik. Motoru yan olan araçlarda daha kolay ön kısıma hiç dokunulmuyor. Siz arabanın önünü komple sökmüşsünüz. Maşallah elinize sağlık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

sagolun arkadaslar 

bu modellerin tirigerini degistirmek gercekten zor fiestanin 206 nin kileri degistirirken hic bu kadar zorlanmadim tamponun soktukten sonra sadece on kismi 8-10 cm acarakta yapilabiliyor ama ben risk almak istemedim zaten garajda dar gelmeye basladi on ve arkada 5 er cm yanlardada 40 ar cm bosluk kaliyor yakin zamanda debriaj ve volant arizasi bekliyorum bakalim nasil yapariz

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Elinize kolunuza sağlık, harika sonuç. İmrendim ,tebrik ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
yakin zamanda debriaj ve volant arizasi bekliyorum bakalim nasil yapariz

Parçayı oradan al.
Türkiye’de değiştir.
Kanal yada lift olmadan yapamazsın onları.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci
On 04/07/2018 at 22:12, Mehmet Ozyurek yazdı:

Parçayı oradan al.
Türkiye’de değiştir.
Kanal yada lift olmadan yapamazsın onları.

onuda dusundum mehmet abi ama simdilik  ariza belirtisi yok burda bir arkadas muaiye istasyonunun sorumlusu cok olsa bir cumartesi pazar ndan yardim isterim yada burda bazi tamirhaneler var alet ve lift i kullanmak icin saatlik kiralama yapiyorlar takildigin yerde yardim ediyorlar bakicaz artik 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...