İçeriğe Yönlendir

Süpürge Konusunda Kararsız Kaldım!!

Erdoğan Temur

Recommended Posts

A. Yıldırım Yıldız
Merdivenden düşmez ki bunlar. Altındaki sensör engel oluyor. İtmeye filanda güçleri yetmez 
Benim kedi bazen sileceği bölgenin haritasını çıkarmada kafasını karıştırıyor o kadar 

Oyle bir denemem hic olmadigi icin fikrim yok abi. Belkide ayarlarini yapamadi. Haritalama vs artik neyse eksik veya yapilmayan. Ac/kapa gibimi calistirdi ne olduysa. Oyle bir calisma sistemide yok yanlis hatirlamiyorsam. Benimki calisirken daire kapisi, balkon kapisi gibi esiklerden donerdi. Bu nasil olduysa asagida almis solugu.
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

kedi itemez Servet haklı, 2teker 2 motor lastikler yumuşak ve palet gibi, kediyi üstüne koy rahat taşır, çok hafif makinede değil, sizinkiler şu pisilerdense iş değişir tabii :)

520px-Lynx_lynx_poing.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
kedi itemez Servet haklı, 2teker 2 motor lastikler yumuşak ve palet gibi, kediyi üstüne koy rahat taşır, çok hafif makinede değil, sizinkiler şu pisilerdense iş değişir tabii [emoji4]

520px-Lynx_lynx_poing.jpg

O kadar olmasada halliceler yinede. Sulale ayni sonucta. Soya cekim olur mutlak. :-) Ben yinede kedidem vazgectim. Kopek belki.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Bahadır Taşpolat
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)
Bahadır Taşpolat yazdı:

https://www.hepsiburada.com/elektrolux-pured9-pd91-animt-a-aaa-supurge-p-HBV00000HLWUN?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.6807.shop.elk.sda-supurge-ssc&gclid=CjwKCAjw34n5BRA9EiwA2u9k30vmh3iS44vfZZL02E_ITVdPI_qybqvAmyPDcuOa710YteRaYsOxdBoCAxsQAvD_BwE

Bir seneden fazladır bunu kullanıyoruz gayet memnunuz,  malzeme kalitesi çekimi gayet başarılı. 

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Bahadır Taşpolat yazdı:

1,5 sene önce oğlum alerjik astım olduğu için doktor toz torbasız süpürge kullanın dedi. Bende biraz araştırmadan sonra yorumlar neticesinde Thomas aldım. Daha önce hiç duymamıştım markayı ama Alman ürünü olduğunu da öğrenince kesin karar verdim. Çünkü önceki torbalı süpürge Miele'ydi, o da Alman malı çok memnundum. Gayet memnunum öyle ki neredeyse alt kattaki tozları bile çekiyor gibi. 😆 Tavsiye ederim. 

https://www.taspinar.com/urun/thomas-mistral-xs-su-filtreli-islak-kuru-elektrikli-supurge?gclid=CjwKCAjw34n5BRA9EiwA2u9k37d1SOTIP6-d0vm4eKkLgy6yH5E9FA3k6tJekKuNgCD-rJsK5X4p4BoCzzUQAvD_BwE

En ucuzu bunu gördüm. Biz aldığımızda çok daha ucuzdu.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Philips marathon kullanıyoruz. 5 yıl oldu, sadece anakartında bir çip arızalandı. Serviste 130 liraya yapıldı. Memnunuz. Ancak yemi marathonlar eskisi gibi kaliteli değil diye yorumlar var. Kayınbirader de rowenta aldı. 3 yıldır o da memnun. 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mert Gulkokan yazdı:

Hatun böyle bir şey isteyecek diye aklım çıkıyor 

Aldım aynısını. Normal dyson ile aşık atıyor imansız. Yengeye al bence 

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Ben de bir tek evde temizlik yapan ben varım sanıyordum. 5 sayfa olmuş tavsiye😂😂😂

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Ahmet Çalışkan

Merhaba,

Az önce https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_dyson-v7-motorhead-kablosuz-elektrikli-süpürge-1179289.html adresindeki süpürgeyi sipariş ettik. Pek anlamıyorum bu cihazlardan ama kullanan var mı? Memnun musunuz?

Bir de aynı ürün nette Mediamarkt'ın fiyatından 500-600 TL daha fazla. Bu da biraz kıllandırdı.  Fiyatının diğer sitelerden daha uygun olmasının sebebi nedir sizce?

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Ben de daha önce televizyon ve telefon aldım aynı firmadan fiyatı uygun diye herhangi bir sorun çıkmadı kıllanmaya gerek yok. Hayırlı olsun. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Osman Yücel Çetin yazdı:

Ben de daha önce televizyon ve telefon aldım aynı firmadan fiyatı uygun diye herhangi bir sorun çıkmadı kıllanmaya gerek yok. Hayırlı olsun. 

yok ben media markttan değil süpürgeden kıllandım fiyatı yüksek olan süpürge ile bu süpürge acaba aynı değil mi özellikleri daha da mı düşük diye

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

kablosuzu bilmiyorum ama torbasız süpürge pişmanlıktır almayın dostlar, çok sık boşaltmak zorundasınız, illaki o tozu yutuyorsunuz, electrolux marka tavsiye ederim ama torbasız olayı çileymiş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Bahadır Taşpolat yazdı:

kablosuzu bilmiyorum ama torbasız süpürge pişmanlıktır almayın dostlar, çok sık boşaltmak zorundasınız, illaki o tozu yutuyorsunuz, electrolux marka tavsiye ederim ama torbasız olayı çileymiş

Ben de tam tersi düşünüyorum. torbasız süpürge bağımsızlıktır :) 

benim süpürge 2013 phillips 1700w ve çok iyi çekiyor. şimdi yeniler yönetmeliklere göre düşük güçlü. Herkes süpürgelerin çekişinden şikayetçi. Benimki bozulursa naparım bilmiyorum. Motoru yaptırabilir miyim bilmiyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

muhitimizde bir servisçi abimizle muhabbet ettikte torbasız olduğu için bütün yük içerdeki filtrelere biniyor ve sonra azalıyor çekimi dedi, geleceksin bana mecburen filtre takımı 200 300 neyse o rakamlar mecburen alıyor dedi, philips fc9160 mı ne vardı 5 tane torbası 15 tl tarzında bi yaklaşımdaydı ki hepa filtresi 20 tl civarı 

bundan öte rahatsızlığım bizim electrolux'un haznesi mi çok ufak nedir çabuk doluyor, alttan tapasını açıp poşete boşaltıyorsunuz ama illaki tozu yutuluyor, bilemiyorum daha yeni aldık ama torbalı iyimiş ya kaldır at devam mis gibi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Bahadır Taşpolat yazdı:

muhitimizde bir servisçi abimizle muhabbet ettikte torbasız olduğu için bütün yük içerdeki filtrelere biniyor ve sonra azalıyor çekimi dedi, geleceksin bana mecburen filtre takımı 200 300 neyse o rakamlar mecburen alıyor dedi, philips fc9160 mı ne vardı 5 tane torbası 15 tl tarzında bi yaklaşımdaydı ki hepa filtresi 20 tl civarı 

bundan öte rahatsızlığım bizim electrolux'un haznesi mi çok ufak nedir çabuk doluyor, alttan tapasını açıp poşete boşaltıyorsunuz ama illaki tozu yutuluyor, bilemiyorum daha yeni aldık ama torbalı iyimiş ya kaldır at devam mis gibi

Benim süpürge 2013’de alındı. Bugüne kadar 2 kere filtre takımı aldım. 30-40tl bir şeydi en son aldığım. Hala daha çekiş gücü halıya yapışıp kaldırıyor. Çekiş azalmadı. Tabi her hazne boşaltmada filtre temizliğini yapıyoruz. Belki de torbalar o kadar ucuzsa daha pratik olabilir. Hava o torba kağıdından mı daha güzel geçiyor yoksa filtrelerden bi bilmiyorum ama.  

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

2008 'de aldığım 1000 watt Sinbo masallah hâlâ mükemmel çekişi. Arıza da yapmadı [emoji4]

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Metin Akbal yazdı:

2008 'de aldığım 1000 watt Sinbo masallah hâlâ mükemmel çekişi. Arıza da yapmadı emoji4.png

kesin bir ariza vardir. 🙂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Merhaba,

Az önce https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_dyson-v7-motorhead-kablosuz-elektrikli-süpürge-1179289.html adresindeki süpürgeyi sipariş ettik. Pek anlamıyorum bu cihazlardan ama kullanan var mı? Memnun musunuz?

Bir de aynı ürün nette Mediamarkt'ın fiyatından 500-600 TL daha fazla. Bu da biraz kıllandırdı.  Fiyatının diğer sitelerden daha uygun olmasının sebebi nedir sizce?

V10 kullanıyorum. Hali hazırda iki tane de normal kablolu dyson var. Kablolu olan rafa kalktı. 130.mkare eve yetiyor ve halıdan çıkanı görünce evi mok götürüyor sanıyor insan
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

2 senedir şundan https://www.hepsiburada.com/electrolux-ultra-silencer-eusc66sbt-toz-torbali-supurge-p-HBV00000S0ZFI

kullanıyoruz, gayet güzel, ses seda zaten yok, ama ev düz ayaksa imkanda varsa şundan alın olay bitsin, bu aletten sonra normal süpürge kırk yılda bir lazım oluyor, ev sürekli temiz...

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-yuksek-emisli-akilli-robot-supurge-mi-vacuum-cleaner-p-hbv00000gh8hv

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mahmut Yıldız

Evlenirken hediye gelen bir profilo süpürgemiz vardı, toz torbasız, toz haznesi var ve içinde yuvarlak bir filtresi var. Eski 2200 watt'lık olanlardan. Bir kere motorda sorun çıktı, iş yerindeki elektrikçimiz 5 liraya hallettim dedi. Motorda sorunumuz yok ama çekiş düştü, toz haznesi yerine tam oturmuyor, muhtemelen bu sebeple emiş kaybı yaşıyoruz. Başlıklar eskidi, tekerlekleri yerinde durmuyor. Hal böyleyken süpürge alalım diye çıktık yola. 

Eşim toz torbasız olsun dedi. Başladık bakmaya. Önce Nilfisk marka bu süpürgeyi aldım. Bu makineyi almamdaki en büyük etken emiş gücü oldu. Çünkü firma ürünlerinin emiş gücünü açıklıyor ve bu süpürge hortum ucunda 25 kpa emiş gücüne sahip. Marka da iyi marka ama Çin'de üretilmiş. Fiyatı o zaman 999 lira idi, almam da bu etken oldu. 

Süpürge geldi, çalıştırdık, emiş süper, ses yüksek, 79 db. Ancak bir sorun çıktı. Kabloyu dışarı çekince kendi kendine içeri giriyor. Neyse dedik, deneyip görelim. Sonunda süpürgeyi sevmedim. Kablo sarma problemi de olunca iade ettim. İade nedenlerim:

• Kablo geri sarma problemi
  • Malzeme kalitesi çok kötü. Plastikler çok adi duruyor. 
  • Toz haznesi, makineyi tutup kaldırdığın kolun altında ve hazneyi sabitleyen tırnaklar makinenin yükünü taşıyor.
  • Kablo boyu 6 m, evde fiş değiştirmek gerekiyor.
  • Hortum kısa
  • Hortumun makineye bağlantısı sabit ve hortum kısa olduğu için kullanırken hortumdan hareketinde makine sürekli yukarı kalkıyor, bütün yük de hortumu makineye bağlayan parçaya biniyor. (Eşimde bu sorunu fark etmedi belki boydan dolayı ben fark etmişimdir.)
  • Ve bence toz torbasız süpürgelerin genel problemi, hazneyi boşaltırken toza maruz kalıyorsun. 

Son maddeyi eşim de kabul etti tekrar başka süpürge almaya karar verdik. Bu sefer Electrolux'un bu toz torbalı süpürgesini aldım.  Tabi yanında da bu başlığı aldım. 

Önce sevmediklerimi yazayım.

• Epa 12 yıkanabilir filtresi var. Hepa 13 filtresi 25 lira. İleride alır takarım. 
  • İçinden çıkan başlıklar yetersiz. Bir tane ana başlık var, bir tanede 3 işlevli başlık var. Parke için özel başlık ve turbo başlık yok.  Turbo başlığı ayrıca aldım. 
  • Toz torba tutma aparatı biraz hassas duruyor. Gerçi torbası 3 ayda falan ancak dolar ama yedeklemek gerekebilir. 

Beğendiğim özellikleri:

• Emiş gücü değerini bulamadım ama ev temizliği yaptık, çok güzel çekiyor. 
  • Toz torbasız, bu sayede tozla muhatap olmuyorsunuz. Tek hamlede torba çöpe atılıyor. Hatta öyle güzel yapmışlar ki, torba filtre tutucu aparattan çıkarken otomatik olarak kapak torbanın ağzını kapatıyor. Bu sayede toz dışarı hiç çıkmıyor.
  • Toz torbası 5 lt.  3 tanesi 60 lira orijinal olan, tanesi 4-5 liraya muadil de var. Şimdilik orijinal kullanacağım. 
  • Kablosu 9 m. Brüt 155 m^2 evin her yerini ortadaki fişe takarak süpürebiliyoruz. 
  • Çok sessiz, 65 db. Hele turbo başlık takılı değilken sesi hiç rahatsız etmiyor. Daha sessizini isterseniz yine Electrolux'un bu modelini alın derim. 
  • Malzeme kalitesi iyi. Plastikler kalitesi, tekerleri kauçuk. Tekerlerin hareketleri çok kolay, tek parmağımla 360 derece sağdan sola, soldan sağa hareket ediyor. 
  • Hortum boyu iyi.
  • Hem yatay hem de dik durabiliyor, başlığı her iki konumda da süpürgeye takabiliyorsunuz. 
  • Normal başlığı parke moduna alınca resmen yeri silerek ilerliyor başlık ve çok güzel temizliyor. Ayrıca 3 işlevli başlığın fırça kısmı çok iyi. Kıllar ne sert ne de yumuşak. Sert zemindeki tozu resmen siliyor ve süpürüyor. 

Gelelim turbo başlığa. Ben bu süpürgeyi almak için araştırmaya başlayıncaya kadar turbo başlık diye bir başlık olduğunu bilmiyordum. Hatta eski süpürgemizin de varmış ama biz suyla yıkayarak temizlediğimiz için içindeki metaller paslanmış ve kullanılmaz durumdaydı. 

Eğer evinizde halı ile kaplı alan çok ise turbo başlık olmadan tam anlamıyla temizlik yapmak resmen rezillik. Çünkü günümüzdeki emiş güçleri ile normal başlık kullanarak halı temizlemek eziyet. Yeni aldığım süpürgede en düşük emiş gücünde bile normal başlık ile bırakın halı süpürmeyi, başlık halıda hareket bile etmiyor. Durum böyle olunca eşim de bana veriyor, sonra kol gücüyle bir şey yapmaya çalıyorsun, başlığı ileri ittirmek çok zor olunca yerden kaldırıp ileri koyuyorsun ve geri çekerek süpürmeye çalışıyorsun, o zaman da süpürge atlayarak geliyor falan. Resmen işkence. 

Adı üstünde torbo başlık. Nasıl çalıştığını bu videodan bakabilirsiniz. Emilen hava bir pervaneyi çeviriyor, o da bir kayış ile fırçayı çeviriyor. Dönen fırça hem halı yüzeyindeki kıl, elyaf gibi şeyleri fırçalayarak alıyor hem de halıyı döverek tozun yukarı çıkmasını sağlıyor. Böylece daha etkili bir temizlik yapmış oluyorsunuz. Biraz sesli çalışıyor ama temizlemesinin yanında hiç bir şey. Ayrıca başlığın halı üzerindeki hareketi o kadar kolaylaşıyor ki ben aldığım süpürgede iki parmağımla ileri geri hareket yapabiliyorum. 

Çok uzattım, belki siz biliyorsunuzdur ama ben yeni öğrendiğim için paylaşmak istedim. Süpürgeyi alalı iki hafta oldu, İki haftadır ben kullandım, artık eşime devrettim. 

Bu arada torbalı süpürge arayan varsa bütçesine göre benim aldığım olabilir, daha fazla bütçesi olana ömürlük süpürge miele tavsiye ederim.  

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Bizde philips marathon var. 6 yaşında hala canavar gibi. Filtresini bile değiştirmedik. Yıkayıp kullanıyoruz. Yeni modellerini eskileri kadar sağlam yapmıyorlarmış diye duydum. 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Bizde philips marathon var. 6 yaşında hala canavar gibi. Filtresini bile değiştirmedik. Yıkayıp kullanıyoruz. Yeni modellerini eskileri kadar sağlam yapmıyorlarmış diye duydum. 
Yeni modeller için yapılan yorumlar nedeniyle philips bakmadım zaten.
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Bir alti ay önce bakar olmustum supurgelere bir çoğu artık 500-800 watt arasi. Ama yine 2000-2500 watt olanlarda vardi. Kararsiz kalmıştım. O zaman Mahmut bey in bu yorumu olsa idi muhtemelen elektrolux u alırdım fiyatı da uygun.

Sonra benim eski 1800 w bosch u elden geçirdim biraz daha idare eder gibi.

Elden geçirirken sunu gördüm, makine sokulunce tüm parcalar hatasiz yerine oturmasi gerekiyor en ufak bir açıklık, hortumdaki ufak catlaklar, başlıktaki kiriklar cekisi acayip dusuruyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Metin Akbal

Bı güncel çekelim.

Süpürge ihtiyacı doğdu. Philips Maraton Elektrolux vs bakarken Karaca dan Vantuz V8 süpürge ve Vantuz X10 Slim dik şarjlı süpürgeyi 2799 liraya World karta 6 taksit mağazadan aldım. Dışarıda ayrı ayrı alsak 3400 liradan fazla para tutuyor 600 lira uygun denk gelmiş oldu. Ayrıca Vantuz V8 in 6 parça aparatı dahilinde ekstra turbo başlıklı olması da mantıklı bir seçim oldu. Mağazadan direk dikey süpürgeyi aldım diğer V8 süpürge ise kargoda gelecek.

@Mahmut YıldızYıldız abeye ayrıca teşekkür ederim 😊 Elektrolux baktım alıyordum bu tesadüfen denk geldi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...