İçeriğe Yönlendir

Süpürge Konusunda Kararsız Kaldım!!

Erdoğan Temur

Recommended Posts

Erdoğan Temur

Merhabalar,

Bizde ihlas aura cleanmax süpürge var. 10 yıldır kullanıyoruz.

Bana göre artısı dövücüsü ile beraber çok güzel temizlik yapıyor. (Kullanıcı yorumu :D )

Halı yıkama özelliği var hiç kullanmadık.

Eksi yönü: her süpürgeden sonra suyunu boşalt temizle yerine koy. temizlemesen koku yapıyor.

Sorun: Süpürgenin motoru arızalandı. Tekerin birisi kırık emanet tutturmuştum.

Servisinde 400TL civarı masrafı var ama makineyi bayağı pahalıya almıştık kenara atmak içimizden gelmiyor.

Alırsam sulu  almayacağım hamallığı çok. Toz torbasız hepa filtreli bir tane yeni makine mi alsam yoksa. 1 yıl parça garantili olarak onarım mı yaptırsam kararsızım? 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

kayınbiradere bundan aldık. Çok memnun kaldı.

https://www.hepsiburada.com/rowenta-row-ro3719ta-compact-power-cyclonic-mor-750w-toz-torbasiz-elektrikli-supurge-p-HBV000007I8FY?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.elk.evelektronigi-hero-sku-sda.pla&gclid=CjwKCAjw4PHZBRA-EiwAAas4ZpFNHUG8EZmQCzYYdqnXbhVv9a7lnontx-cUt9YE7-v-yoQT605VAhoCixAQAvD_BwE

Bütçe sıkıntınız yok ise Philips marathon tavsiye ederim. 7 yıldır çok iyi çalışıyor. Bence tek eksi yanı biraz ağır ve hantal .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz
Bir saat önce, Erdoğan Temur yazdı:

Merhabalar,

Bana göre artısı dövücüsü ile beraber çok güzel temizlik yapıyor. (Kullanıcı yorumu :D )

Eksi yönü: her süpürgeden sonra suyunu boşalt temizle yerine koy. temizlemesen koku yapıyor.

Servisinde 400TL civarı masrafı var ama makineyi bayağı pahalıya almıştık kenara atmak içimizden gelmiyor.

Alırsam sulu  almayacağım hamallığı çok. Toz torbasız hepa filtreli bir tane yeni makine mi alsam yoksa. 1 yıl parça garantili olarak onarım mı yaptırsam kararsızım? 

İhlas'tan bizim evde de mevcut hanım ayda bir iki kez onu açıyor onun haricinde başka küçük bir siemens süpürge var günlük temizliği onunla yapıyor ihlas ile temizlik bayağı zor

çünkü biraz ağır dövücü ile ne var ne yok temizliyor. Bence ihlası yaptırın haricinde küçük kullanışlı başka bir süpürge de alın derim...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay
Metin Akbal

Bana 200 lira denen Samsung motorunu nette 65 liraya buldum.

Hali yikamasi var ve hic kullanilmadi Bende boyle bir supurge olsa yilda bir arabanin koltuklarini taban dosemesini yikardim 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Bana 200 lira denen Samsung motorunu nette 65 liraya buldum.

Hali yikamasi var ve hic kullanilmadi Bende boyle bir supurge olsa yilda bir arabanin koltuklarini taban dosemesini yikardim [emoji16]

Üşenmesem yaparım ama gün geçtikçe tembellik iyice çöküyor üstüme.

İnternette motorlar var 140-226tl arasında fiyatı var ama orjinali gibi çeker mi acaba diye düşünüyorum.

Kemal beyin dediği gibi yatırıp yanınada pratik bir tane süpürge almak olacak gibi.
Süpürgeden kurtulmak için bir fırsat doğmuştu bana zamanında verilen para aklıma gelince kalbim sıkışıyor. :)

Electrolux Silent Performer ESPC71DBT nasıldır? Yorumlar hep olumlu gibi.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Azalma
2 saat önce, Erdoğan Temur yazdı:

Merhabalar,

Kullandığınız üründen bende kullanıyorum. sürekli suyunu temizleme üşengeçliğine karşın , bir tane de küçük süpürge aldım. arzum marka ucuz birşey. bence 400 tl çok para değil 1 yıl parça garantili ise. makine efsane çünkü. bence tamir ettirin. nihayet yenilenirse makine , aldığınızdan aura kadar memnun kalmayacaksınız. bu arada halı yıkama özelliği gayet başarılı. halıya çıkmayacak birşey dökülürse anında lokal müdahale yapılabiliyor ve başarılı. 

koskoca makineyi de , 400 tl sebebine çöpe atmayın yazıktır , yenisi 4 - 5 bin lira bu makinenin.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

bana koltuk yıkamalı olanından lazım aslında, sizler paylaşın ben de bakayım :biggrin:

Yorum bağlantısı
Tahir Ak

Philips öneririm. Torbasız hep filtreli. Çok güçlü 4 yıldır bu kullanıyoruz. Halı yıkama vs özelliği yok tabi. Fp olarak güzel cihazlar.
İhlastan sonra Felak ve nas gibi gelir..

(tamam kötü şaka sustum)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Philips Marathon Ultimate FC9919/07 kullanıyorum. Her kullanımda topladığı tozu görünce beni şaşırtıyor. 

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

10 yıl kullanılmış makine için 400 lira tamir hiçbirşey, 400 verip bir 10  yıl daha kullanılacağı düşünülürse bedava 🙂

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersel  Yıldız

Gecen yil electrolux zspcclastr silent performer aldim. O kadar kuvvetli makine ki en yuksek ayarda temizlik yapmanız imkansız. Haliyi yerinden söküp aliyor :) sessiz çalışıyor. Iki eksi yonu var. Tekerleri biraz ufak. Spor yay atılmış araba gibi :) hortumu bir tık daha kaliteli olabilirdi. Eger yeni makine almaya karar verirseniz tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bizde de ihlasın ilk robotlarından var.
Zamanında bir şahin parasına almıştım.
Heralde 2 yıldır falan çalıştırılmadı.

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
6 saat önce, Serkan Aktay yazdı:

Bu motorun siparişini verdim. Satıcı uyumlu olduğunu orjinali kadar güçlü olduğunu söyledi. Gelsin eskisi gibi olursa yanına da ucuz bir süpürge alacağım. Aklıma şuan yatan bu: Electrolux Silent Performer ESPC71DBT. 

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

https://www.boyner.com.tr/rowenta-torbasiz-supurge-701834?gclid=CjwKCAjw4PHZBRA-EiwAAas4ZlrsWh8AnNoIv5gu2A6P1SpcDE7IRv-MCmjqTCQHkIzj-y9x2ZrXDxoCo8cQAvD_BwE

2-3 ay önce şunu aldık. İlk etapta biraz pahalı geldi ama yaptığı işi görünce keşke daha önce alsaymışız dedik. Bu arada en yüksek devrinde çalışırken  telefonla çok rahat konuşabilir hatta televizyonda rahatça film bile izleyebilirsiniz. Anormal sessiz bir makine 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

İhlastan sonra Felak ve nas gibi gelir..

(tamam kötü şaka sustum)

Öğğ [emoji16]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Ben olsam yeni pratik bir makine alırdım, şuankini ise normal bir tamircide yaptırarak yada kendim hallederek kilere kaldırırdım. Zira şuan kilerde 98 model bir halı yıkama makinem var ikinci el almıştım kendim tamir ettim yılda bir kere taban döşemelerine gerektiğinde de koltuklara el atıyorum arabada :D

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Hoover. tek gecerim. hali supurme esnasinda yoruluyorsunuz... haliya oyle bir yapisiyor ki maximum gucte hic kullanmadik denilebilir.. aklinizda bulunsun...

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
56 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Hoover duayen zaten. :)

emmi ev esyalarini alirken cok kararsiz kalmistik o mu bu mu diye... internetten bayagi bi arastirmistim yorumlara bakarak aldik... tipine baksan tamami guc olsa nolur bundan dersin ama boyle bisey yok...Cok ciddi bir cekim gucu var... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Erhan Doruk

Bizim 5 yaşındaki philips marathon 9205 arızalandı. Muhtemelen motoru yandı. Servise bıraktım , tamir fiyatı yüksek çıkarsa yenilemen gerekecek. Yan sanayi motoru internette 80 TL , ama gücü konusunda emin değilim.

Okuduğum yorumlarda , yeni üretilen Marathonlarda ciddi kalite düştüğü söyleniyor. Özellikle sap ve boru kısmında kırılmalar ve 1-2 yaşında motor yanması şikayeti epey var. Üstelik en ucuz marathon 1500 tl den başlıyor. Letgo da birsürü satılık marathon var, garantili olanlarının fiyatları 600-1000 tl arası. 

Kayınbiradere 2017 aralıkta Rowenta 3719 almıştık. Gayet memnun, 519 TL olmuş fiyatı, Güncel tavsiyelere açığım.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

https://www.hepsiburada.com/elektrolux-pured9-pd91-animt-aaaa-supurge-p-HBV00000HLWUN?magaza=arces

Şunu aldım (1250 liraya denk geldi kampanya vs ile) ben uzun bir araştırma sonrası ürün yorumlarında yorumum mevcut, bir mağazada inceleyin derim almadan önce. Özellikle malzeme kalitesi çok iyi Philips kalite düşmüş gerçekten tutma kolu kırılma şikayeti çok fazla. Toz torbasız özellikle almadım bu sefer. 

Yorum bağlantısı
Tahir Ak

Phılıps maraton fcxx hepa 13 filtreli ürünler cidden kaliteli kullanıyorum tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...