İçeriğe Yönlendir

Süpürge Konusunda Kararsız Kaldım!!

Erdoğan Temur

Recommended Posts

Mahmut Yıldız
Metin Akbal yazdı:

Bı güncel çekelim.

Süpürge ihtiyacı doğdu. Philips Maraton Elektrolux vs bakarken Karaca dan Vantuz V8 süpürge ve Vantuz X10 Slim dik şarjlı süpürgeyi 2799 liraya World karta 6 taksit mağazadan aldım. Dışarıda ayrı ayrı alsak 3400 liradan fazla para tutuyor 600 lira uygun denk gelmiş oldu. Ayrıca Vantuz V8 in 6 parça aparatı dahilinde ekstra turbo başlıklı olması da mantıklı bir seçim oldu. Mağazadan direk dikey süpürgeyi aldım diğer V8 süpürge ise kargoda gelecek.

@Mahmut YıldızYıldız abeye ayrıca teşekkür ederim 😊 Elektrolux baktım alıyordum bu tesadüfen denk geldi.

Hayırlı olsun, güle güle kullanın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Görkem Karakaş

Merhabalar. Aile evindeki süpürgenin miladını doldurması ile yeni bi süpürge ihtiyacı doğdu. Normalde böyle ürünleri malum bi kaç siteye girer yorumlarına ve bütçeme göre alır geçerim ama elektrikli süpürgede her kafadan bir ses çıkmış yorumların çoğu iyi vs vs. Biraz daha kullanıcı deneyimi duyayım diye sizlere sorayım dedim

İstediğimiz özellikler klasik süpürge. 

Robot değil şarjlı değil düz süpürge 😅

Torbalı mı torbasız mı konusunda kafam karışık. Bence torbasız olmalı öylesi daha pratik geliyor ( eğer kesin şu sebepten dolayı torbalı al demezseniz fikrim bu yönde)

Ve bu konuda zaman zaman evi süpüren bende müzdarip oluyorum süpürge ağzının ergonomisi. Bazıları yürümüyor insanı bel sakatlığına götürecek kadar zorlanabiliyorum. Sizce hangi modeli almalıyım 

Bütçe 5000 gibi belirledim ama altı üstü konuşulur

Örnek modeller

https://www.hepsiburada.com/philips-powerpro-city-fc9331-07-toz-torbasiz-elektrikli-supurge-p-HBV000007GCWH

https://www.hepsiburada.com/philips-3000-series-xd3110-09-900-w-toz-torbali-supurge-p-HBV00000ZKMEZ

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Toz torbası olmaması avantaj. Çünkü onu boşaltması temizlemesi veya değiştirmesi oldukça yorar.

Philips veya bosch tavsiye edrim. Ben Philipsin şarjlısını aldım. Oldukça memnunum. Kablo olmaması gerçekten pratik.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Benim tavsiyem (Dyson V12)  size uymayacak . Bu nedenle hangi marka ve model almak isterseniz mutlaka ürünün yorumlarını okuyun. Philips modellerinin bir çoğunda bir yil sonunda çekişin çok düştüğünü kimi modellerde önden emilen tozun yanlardan dışa basıldığını biliyorum. Galiba sulu modeller disariya toz vermeme konusunda daha başarılı. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ben electrolux torbalı süpürge almıştım. Şu an pek bulunmuyor ama yorumları aşağıda yazmıştım. Özellikle torbalı aldım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Zincirkıran

paylaştığınız Philips modelini, 5 yıldan uzun süredir kullanıyoruz evde, çoğu zamanda ben kullandım. ürün 5 yılda performans anlamında bir kayıp yaşamadı, filtresini yıkayınca ilk günkü gibi çekiyo. hepani filtresi var, tozu da güzel hapsediyo. gayet memnun olmakla birlikte iki problemi var makinenin, ilki kablo geri sarması hızlı olduğu için kablonun başlığı bozulmuştu, servisi cüzi bir ücrete değiştirdi. bunun önüne geçmek için kablonun baş kısmına yakın birkaç düğüm attım, geri sarma yükü başlığa binmiyo. bir diğer problem ise emiş hortumu, makineye bağlandığı yerden katlanıyo, bir süre sonra çok katlanınca kesip bantladım, fena olmadı. bunlar dışında bir daha alır mıyım, kesinlikle. ürün güzel ancak bütçem elverdiğinde şarjlı bir ürüne geçmek istiyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
Mehmet Zincirkıran yazdı:

paylaştığınız Philips modelini, 5 yıldan uzun süredir kullanıyoruz evde, çoğu zamanda ben kullandım. ürün 5 yılda performans anlamında bir kayıp yaşamadı, filtresini yıkayınca ilk günkü gibi çekiyo. hepani filtresi var, tozu da güzel hapsediyo. gayet memnun olmakla birlikte iki problemi var makinenin, ilki kablo geri sarması hızlı olduğu için kablonun başlığı bozulmuştu, servisi cüzi bir ücrete değiştirdi. bunun önüne geçmek için kablonun baş kısmına yakın birkaç düğüm attım, geri sarma yükü başlığa binmiyo. bir diğer problem ise emiş hortumu, makineye bağlandığı yerden katlanıyo, bir süre sonra çok katlanınca kesip bantladım, fena olmadı. bunlar dışında bir daha alır mıyım, kesinlikle. ürün güzel ancak bütçem elverdiğinde şarjlı bir ürüne geçmek istiyorum. 

Hangi model hocam sadece philips demişsiniz, torbalı mı torbasız mı, sanıyorum torbasız 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)
Görkem Karakaş yazdı:

Merhabalar. Aile evindeki süpürgenin miladını doldurması ile yeni bi süpürge ihtiyacı doğdu. Normalde böyle ürünleri malum bi kaç siteye girer yorumlarına ve bütçeme göre alır geçerim ama elektrikli süpürgede her kafadan bir ses çıkmış yorumların çoğu iyi vs vs. Biraz daha kullanıcı deneyimi duyayım diye sizlere sorayım dedim

İstediğimiz özellikler klasik süpürge. 

Robot değil şarjlı değil düz süpürge 😅

Torbalı mı torbasız mı konusunda kafam karışık. Bence torbasız olmalı öylesi daha pratik geliyor ( eğer kesin şu sebepten dolayı torbalı al demezseniz fikrim bu yönde)

Ve bu konuda zaman zaman evi süpüren bende müzdarip oluyorum süpürge ağzının ergonomisi. Bazıları yürümüyor insanı bel sakatlığına götürecek kadar zorlanabiliyorum. Sizce hangi modeli almalıyım 

Bütçe 5000 gibi belirledim ama altı üstü konuşulur

Örnek modeller

https://www.hepsiburada.com/philips-powerpro-city-fc9331-07-toz-torbasiz-elektrikli-supurge-p-HBV000007GCWH

https://www.hepsiburada.com/philips-3000-series-xd3110-09-900-w-toz-torbali-supurge-p-HBV00000ZKMEZ

philips süpürge alırken dikkat edeceğiniz temel konu PowerCyclone kaç serisi olduğu , bu seri yükseldikçe çekim gücü artıyor,

aynı Cyclone serisi olan makinalarda motor ve çekim gücü aynı ama aksesuar farkı oluyor, ( başlık , led, elden kontrol v.s.)

bende birkaç ay önce eski marathon ömrünü tamamlayına aşağıdakini 3700 civarına almıştım. çekim gücü marathon ile aynı, en baz donanım aksesuarlı.

https://www.hepsiburada.com/philips-fc9749-07-powerpro-max-toz-torbasiz-supurge-p-HBCV000021FQV8?magaza=Hepsiburada&&wt_gl=cpc.68076814-SDA.pmax.camp20484292200adgr000000&gad_source=4&gclid=CjwKCAiAg9urBhB_EiwAgw88mfb9pPGtcVVcPC3XpTV30KYPfz7kkLjlxDjcZq6QnoAhpW8jj2YoBRoC2pkQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Zincirkıran
Görkem Karakaş yazdı:

Hangi model hocam sadece philips demişsiniz, torbalı mı torbasız mı, sanıyorum torbasız 

pardon hocam onu belirtmeyi unutmuşum. toz torbasız olanı evet.

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Teşekkür ederim yanıtlayıp fikrini belirtenlere Erhan hocamın verdiği powercyclone bilgisi sonucunda 7 bin liraya şubat ödemeli+3 taksit aşağıdaki modeli sipariş verdim. Sağolun 

ww.hepsiburada.com/philips-marathon-ultimate-xb715007-900-w-toz-torbasiz-sprge-p-HBCV00004K3SLH?magaza=Partcaci&url_src=and-product-detail

Dipnot dün gece 6999 tl idi 😅

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...