İçeriğe Yönlendir

Geri Görüş Kamerası Röle Bağlantısı

Tuncay Bektas

Recommended Posts

Tuncay Bektas

4746inciu5876450.jpg

5890incit2654140.jpg

Herkese iyi günler iyi çalışmalar.geri görüş kamerası parazit yapıyor role bağlandiginda sorun cozuluyormuş.sizden ricam bu kabloları bu roleye nasıl bağlamam gerekiyor bilen arkadaş varsa yardimci olursa sevinirim şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu rölenin bir işe yarayacağını sanmıyorum.
Yarayacaksa da.
Sabit +12
Şasi
Geri vitesten tetik lazım size.

30 - +12
85 - Şasi
86 - Geri vites lambasından
87 - Kamera besleme

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Araba nedir tapatalktan goremiyorum.

Bu rölenin bir işe yarayacağını sanmıyorum.
Yarayacaksa da.
Sabit +12
Şasi
Geri vitesten tetik lazım size.

30 - +12
85 - Şasi
86 - Geri vites lambasından
87 - Kamera besleme
Abi ornek VW de calisma aninda geri vitese dusuk voltaj geliyormus ve role parazit yapiyormus. Sorun ise role ile halloluyor.

Bizim far balastlarina direnc+role olayimizi hatirla. Bizim balastlar akimi dusuk cektigi icin parazit yapiyordu.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

Bu parazitin diğer nedeni de uygun ve kaliteli video kablosu kullanmamak.
Bağlantı yerleri de lehimlenmeli iyi izole edilmeli

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
9 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Araba nedir tapatalktan goremiyorum.

Pc'den bakınca 2008 Astra görüyorum 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Pc'den bakınca 2008 Astra görüyorum 

O zaman normal bir durum [emoji12]
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Röle voltajı geri vites ampulünden alınacak, ve yine kamera voltajı da röle kontağından. Dolayısıyla ha röle ha direk bağlantı aynı olacak. Eğer harici 12 volt çekilmeyecek ise.
Harici voltaj çekilmeden röle ile düzeliyor ise olay, röle bobininin kablo hattındaki paraziti emmesidir. Böyle bir durum varsa artı ve eksi uçlara paralel kondansatör işi daha iyi çözer.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
20 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Röle voltajı geri vites ampulünden alınacak, ve yine kamera voltajı da röle kontağından. Dolayısıyla ha röle ha direk bağlantı aynı olacak. Eğer harici 12 volt çekilmeyecek ise.
Harici voltaj çekilmeden röle ile düzeliyor ise olay, röle bobininin kablo hattındaki paraziti emmesidir. Böyle bir durum varsa artı ve eksi uçlara paralel kondansatör işi daha iyi çözer.

Çok mantıklı bir cevap... 

Bu sebeple sabit +12 önermiştim ben de.. Demekki doğru önermişim.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz
17 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Geçenlerde golfe kamera bağladım. Herşey tamam müşteri çalıştırdı geriye takınca kamera gitti. Ben sürekli yarım kontakta deneme yaptığım için sorun yoktu. yarım kontakta yine çalışıyor . arabayı çalıştırınca iptal. Kondansatör denemeside yaptım işe yaramadı. 

Forumlarda araştırdım vw grubunda standart sorunmuş bu olay. araç çalışırken 10-11 volt civarında geziyor geri vites voltajı. yarım kontakta 12 volt. 

Röle bağladım sorun düzeldi. sabit enerjiyi kontağın park ucundan aldım geri viteslede tetiklettirdim sorun çözüldü. ekranda çok az parazit kalıyor. oda yine vw grubuna özel bir sorunmuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Geçenlerde golfe kamera bağladım. Herşey tamam müşteri çalıştırdı geriye takınca kamera gitti. Ben sürekli yarım kontakta deneme yaptığım için sorun yoktu. yarım kontakta yine çalışıyor . arabayı çalıştırınca iptal. Kondansatör denemeside yaptım işe yaramadı. 
Forumlarda araştırdım vw grubunda standart sorunmuş bu olay. araç çalışırken 10-11 volt civarında geziyor geri vites voltajı. yarım kontakta 12 volt. 
Röle bağladım sorun düzeldi. sabit enerjiyi kontağın park ucundan aldım geri viteslede tetiklettirdim sorun çözüldü. ekranda çok az parazit kalıyor. oda yine vw grubuna özel bir sorunmuş.
Fazla akımdan dolayı kapanıyor senin sistem.

Röle candır

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Röle candır

Yorum bağlantısı
Tuncay Bektas

Arac 2008 astra.normal geri vitese taktığımda role olmadan gösteriyor ancak aracı çalıştırıp yürüdüm mu göründü gidip geliyor parazit oluyor göstermiyor. 

Yorum bağlantısı
Tuncay Bektas

İlk kamerayı bağların elektrik ustası parazit yapıyor diye direk 12 volt vermiş.kameranın gece görüş lambasi kontağı açtım mı sürekli yanıyordu.geçen küçük kaza gecirdim kamera kırıldı değiştirmek zorunda kaldım başlamışken baglanti sorunundua cozerim diye uğraşıyorum 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sabit 12 volt gelmesi iyi. Geri vites gerilimi röleyi çektirecek, röle kontağından 12 volt kamerayı besleyecek. Hat üzerinde 3 amper sigorta olsun

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Kameranin sadece arti tetigini roleye baglayacaksin onuda yukarida Mehmet abi yazmis.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören
(düzenlendi)

Elimde geri gorus kamerasi icin delay box mevcut 2 tane 12 1 gnd girisi var

tarihinde Tuna İşgören tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören
1 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Delay box, gecikme kutusu demek. Normal röle değil o

Servet abi fotosunu şimdi yükleyeceğim fabiaya bunu bağladım sorunsuz kullanıyorum 

6NnARP.jpg

Kırmızı uç sabit 12V mavi uç geri vitesten 12v siyah gnd

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Servet abi fotosunu şimdi yükleyeceğim fabiaya bunu bağladım sorunsuz kullanıyorum 
6NnARP.jpg
Kırmızı uç sabit 12V mavi uç geri vitesten 12v siyah gnd
Bu normal röle. İçinde muhtemel mini röle veya transistör var
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...