İçeriğe Yönlendir

Ceed - Motor Yağ Seçimi, Sizce Hangisi

Murat Öngür

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Mobilde 5 litre olmaması tam bir ticari çakallık gibi geldi bana. 

4 litre yağın yetiştiği kaç tane motor var ki.. 

Benim kullandığım tüm araçların en azı 4,25 litre galiba.. 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
2 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Mobilde 5 litre olmaması tam bir ticari çakallık gibi geldi bana. 

4 litre yağın yetiştiği kaç tane motor var ki.. 

Benim kullandığım tüm araçların en azı 4,25 litre galiba.. 

% 100 katılıyorum  :bravo:

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Yaşasın 4lt altında yağ kapasitesi olan motorlar :) 7-8lt yağ kapasitesi mi olur arkadaş :) yakıt bittiğinde o yağı yaksa  100km daha gider :) ek menzil :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
 7-8lt yağ kapasitesi mi olur arkadaş

Seninki de öyle demi. ?
7,4 benimki filtre ile.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Şimdi, Mehmet Ozyurek yazdı:

Seninki de öyle demi. ?
7,4 benimki filtre ile.

Filtre hariç 3.7lt. Filtre ile 4lt :)

4lt al dök. Artanı yok eksiği yok, temiz iş :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Filtre hariç 3.7lt. Filtre ile 4lt default_smile.png
4lt al dök. Artanı yok eksiği yok, temiz iş

Isınır o motor :)

Benim kaderim demekki. Mondeo da 7,5 litre falan alırdı.
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız

Hiç kullanmadım.. Ancak çok kaliteli yağlar arasında diye biliyorum.. 

Bu markanin Turkiye sitesinde bu yagla ilgili teknik speclere ulasilmiyor. Tiklayinca acilan sayfa hata veriyor. Aciklama kisminda markalar arasinda ford var ama devami yok. Araclarin birinin yag bakimina az kaldi. Buna niyetlendim ama 110luk focus 2 dizele uyar mi uymaz mi emin olamadim. Bir bilen varmi acep?
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Liqui Moly sitesinde Astra J icin arama yaptigimda 5w30 Top Tec 4600 oneriyordu. Siteye bakmak gerek kullanim klavuzuyla kiyaslamak gerek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

https://urun.n11.com/motor-yagi/liqui-moly-molygen-5w30-yuksek-performans-yesil-motor-yagi-5lt-99-P210133621

bu yağı satın aldım

liqy moly merkezide aradım ! aracımın özelliklerini de anlattım araca uygun olduğunu yenil nesil yağ olduğunu söylediler diğer 4200 yağdan daha iyi olduğunu söylediler bende satın aldım 

bakım yapıldık tan sonra yeni nesil yeşil yağ adı altında tecrübelerimi paylaşırım.

Değerli yorumlarınız için herkese Tşk ler...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
38 dakika önce, Murat Öngür yazdı:

https://urun.n11.com/motor-yagi/liqui-moly-molygen-5w30-yuksek-performans-yesil-motor-yagi-5lt-99-P210133621

bu yağı satın aldım

liqy moly merkezide aradım ! aracımın özelliklerini de anlattım araca uygun olduğunu yenil nesil yağ olduğunu söylediler diğer 4200 yağdan daha iyi olduğunu söylediler bende satın aldım 

Nedendir bilmem ama bana güven veriyor. 

Güle güle kullanın.. 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
6 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Nedendir bilmem ama bana güven veriyor. 

Güle güle kullanın.. 

Aynen abi  baya testlerini falanda izledim youtubede çok iyi test sonuçları.

Tşk ler :good1:

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
1 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Birde bu yağ varmış, testlerde moly falan alayı hikaye kaldı yanında....

bu nedir arkadaş, 13 kg. üstelik kullanılıp eskimiş hali bile acaip....

https://urun.n11.com/yedek-parca/polymerium-forward-synthetic-10w-40-yag-P261066217

Motul 6100 tırt çıktı mesela :)

abi link teki yağ ne öyle :) o paraya yağ mı olur ? sanırım kullanılmış yağ :)))

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
4 saat önce, Murat Öngür yazdı:

abi link teki yağ ne öyle :) o paraya yağ mı olur ? sanırım kullanılmış yağ :)))

fiyat süper  :D  olabilir belkide elde kalmıştır,  yalnız yağın dayanımına baktınmı, nedir bu marka, rus malı sanki, o kadar yağ içinde basınca dayanımı en yüksek bu çıktı, Motul yanında masal, Molly de öyle, nebiçim yağmış arkadaş...

referans sağlam :)

148076026912152205.png

http://polymerium.ru/

tırışka mırışka dobroşka olmalayımda.... :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
11 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Yağ ile kafayı bozmuş bu ruslar, 5w 30 koy geçemoji3.png

izleyince bende şaşırdım, Mobil 3000 tırt, motul zaten tırt, meşhur fosfor yeşil Molly ye bile takmış, alayını duman etmiş, rus mus ama intiba güzel, acaba nedir ne değildir merak ettim açıkcası, sanki motor yağına hani ayrı satılan vizkozite arttıran ekstra kayganlık sağlayan katkıları içine katmışlar gibi geldi bana, katkısı içinde yağ gibi....  seramik katkılı falanda yazıyor ne iş acep...

ruble mi alsak ne yapsak :D

DEXOS 2 de varmış hemide....

MOTOR YAĞLARI 
big-logo.png

Yeni nesil motor yağları olarak yeni bir kelime XPRO ve XPRO1. Ek bir sürtünme düzenleyici olarak seramik ilavesiyle etkili bir doymuş katkı maddesi ve yüksek kaliteli baz yağ POLYMERIUM'un ayırt edici bir özelliğidir. ARM PACK koruma sistemi, modern koşullarda çok önemli olan ürün sahteciliğini tamamen dışlamanıza izin verir.

5w-30%20dexos2_4L.jpg

Egzoz gazlarını nötralize etmek için sofistike sistemlerle donatılmış modern motorlarda çalışmak üzere tasarlanmış sentetik düşük-kül motor yağı.Azaltılmış sülfür, kül, fosfor içeriği ile geliştirilmiş katkı maddesi. EX-CLEAN teknolojisine ait temizleme katkı maddelerinin, sümüklü tortuları ve vernikleri nötralize eder. Motorun mükemmel koruması ve normatif göstergeleri aşan "PolyStar" teknolojisinin yüzeyini korur. Mercedes-Benz, General Motors, Renault, Volkswagen, Skoda, SEAT, Audi, BMW ve diğerleri için uygundur.Sürtünmenin azaltılması:% 30'a kadar. Azaltılmış yakıt tüketimi:% 10'a kadar Yanma ürünlerine artan asit direnci Kabın rengi gri veya siyah olabilir.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
5 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

en ucuz yağdada specleri karşılayan var evet, yersen , sen ne kullanıyorsun de hele :)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Servis castrol, mobil veya fmy koydu , ben bir fark göremedim. Sadece fmy kışın biraz beyazlaşma( mayonez gibi oluyor ya) yaptı.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
1 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Servis castrol, mobil veya fmy koydu , ben bir fark göremedim. Sadece fmy kışın biraz beyazlaşma( mayonez gibi oluyor ya) yaptı.

fmy net beş para etmez direk salla dayanmıyor ses yapmaya başlıyor motor,  opet po bunlarda masal,  servise zaten gitmem gidersemde yağımı götürürüm onu koyarlar, benden sana tavsiye, speği karşıladı diye ucuz yağ al geç lafı masal, özelliklede bizde, aracını uzun km ler ve yollar kullanacaksan marka yağdan şaşma ve orjinal olduğundan kısmende olsa emin olmaya bak....

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Aslında şöyle demek istemiş, api sn yağ var diyelim bunu diğer snlerden farkını göremezsin diyor, api sl den üstündür yani.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
9 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Aslında şöyle demek istemiş, api sn yağ var diyelim bunu diğer snlerden farkını göremezsin diyor, api sl den üstündür yani.

orası öyle tanım olarak tamam, ama yağın markası hüsamettin  desteği api sn bu masal...

yapı marketlere gittiğinde görürsün mesela,  yine mesela,1. sınıf artema çeşme de var 1. sınıf yazan Ahmet marka çeşmede, her ikiside 1. sınıf,  ama o Ahmet markanın 1. sınıfı sadece kendi içinde 1. sınıf, artemaya göre 4. sınıf gibi ;)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yağ işi biraz daha düzgün abi demek, adamlar deney yapmış labaratuvarda , karşılaştırma yapmış , yazıda onu anlatıyor.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
4 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Yağ işi biraz daha düzgün abi demek, adamlar deney yapmış labaratuvarda , karşılaştırma yapmış , yazıda onu anlatıyor.

neyse canım, nasılsa piyasada hüsamettin marka yağ yok gibi, olan varsada alan biz zaten olmayız :)

Bilindik marka aldıktan ve orjinalliğindende şüphen yoksa heleki 10 binde birde değişiyorsan sorun yaşamazsın, bakman gereken arada yağ çubuğundan yağa bakmak ve motorun sesini dinlemek, dizelde motor sesinden çok daha kolay anlaşılır yağın yolcu olduğu....  

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...