İçeriğe Yönlendir

Focus II - Led-Xenon

Muhammet Dede

Recommended Posts

Muhammet Dede
(düzenlendi)

Merhabalar, aracımın aydınlatmasını yetersiz bulmamdan dolayı kısa ve uzun farlarımı led yapmak istiyorum. Led-xenon diyede geçiyor fakat bence xenon değil bunlar, biraz algı oyunu :) Yalnız biraz araştırma yaptığımda bu tip ampullerin arıza ışığı yaktığından bahsedilmiş. Küçük bir ilçede yaşıyorum, birkaç oto aksesuarcıya uğradım n11 de 60 liraya satılan led ampüle 150 tl diyorlar :) iş başa düşecek gibi göründü.. Birde merak ettiğim, led ampulun arka fan kısmı farın ampul kapağı içerisine sığacakmı? Aracım makyajsız kasa 2008 collection.  Bu kasa araca led uygulaması yapan kişiler varsa deneyimini tecrübesini paylaşmasını istiyorum :) her tavsiyeniz, fikriniz, yorumunuz altın değerindedir :) 

http://i.hizliresim.com/DDJAXZ.png

Bunu almayı düşünüyorum bu arada..

tarihinde Muhammet Dede tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Merceksiz fara xenon da led de tavsiye etmiyoruz, karşıdan gelenlerin gözünü alıyor aksi halde.Kaliteli bir halojen ampule terfi edin daha faydalı olur

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Efe Özer

Fiestaya h4 led takmıştım.Aydınlatma olarak ışık gücü arttı ama odak tamamen bozuldu.Halojene uygun reflektöre led takınca yolu aydınlatması gereken far havayı aydınlatıyordu.Far ayarını en aşağıya düşürüp kısaları yola odakladım ama uzunlar yine berbattı.Sözün özü mercek modifiyesi olmadan asla tavsiye etmem.Karşı tarafın gözünü almasının nedenide odağın bozulmasıdır.

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadır

Merceksiz xenon olmaz. Kör etmeyin insanları..

Yorum bağlantısı
Muhammet Dede
10 saat önce, Cem Işık yazdı:

Merceksiz fara xenon da led de tavsiye etmiyoruz, karşıdan gelenlerin gözünü alıyor aksi halde.Kaliteli bir halojen ampule terfi edin daha faydalı olur

Birkaç arkadaşım 90-100 tl verip philips xtreme vision %130 ve osram night breaker denemişlerdi ve kayda değer bir fark olmadığını söylüyorlardı

8 saat önce, Efe Özer yazdı:

Fiestaya h4 led takmıştım.Aydınlatma olarak ışık gücü arttı ama odak tamamen bozuldu.Halojene uygun reflektöre led takınca yolu aydınlatması gereken far havayı aydınlatıyordu.Far ayarını en aşağıya düşürüp kısaları yola odakladım ama uzunlar yine berbattı.Sözün özü mercek modifiyesi olmadan asla tavsiye etmem.Karşı tarafın gözünü almasının nedenide odağın bozulmasıdır.

Mercek modifiyesi nasıl yapabilirim ? Farı komple değiştirmemmi gerekiyor mevcut farın içine mercek takılabiliyormu?

Yorum bağlantısı
Cem Işık
17 dakika önce, Muhammet Dede yazdı:

Birkaç arkadaşım 90-100 tl verip philips xtreme vision %130 ve osram night breaker denemişlerdi ve kayda değer bir fark olmadığını söylüyorlardı

Mercek modifiyesi nasıl yapabilirim ? Farı komple değiştirmemmi gerekiyor mevcut farın içine mercek takılabiliyormu?

Farın içine mercek takılabilir ama xenon ampul istiyorsanız muayenede sorun olur. Geceucusu.com sitesini incelemenizi tavsiye ederim mercek montajı vs için

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Merhabalar, aracımın aydınlatmasını yetersiz bulmamdan dolayı kısa ve uzun farlarımı led yapmak istiyorum. Led-xenon diyede geçiyor

Ledi xenonu boşverin Muhammet bey
Osram nightbreaker, philips x-treme vision gibi bir performans ampulü kullanın.
Ben her çeşidini kullandım bunlarım. Memnun kalırsın.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Kaliteli H4 ile sorun olmaz.

4b2a49566d4295cd672cd0785c2bc07f.jpg
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Hımm. Güzelmiş. Uzunlara da bundan alayım.

Abi macaristan’dan aldım bizzat ellerimle:) carrefour’a su almaya girip ampullerle çıktım. Macaristan üretimi olunca ampul  belki Türkiye’de bulamam / varsa da daha pahalıdır dedim. Burda neredeyse yarı fiyatınaymış:) 

Abi 2 takım aldım, bir takımı sana göndereyim bende boşta duruyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Abi macaristan’dan aldım bizzat ellerimle:) carrefour’a su almaya girip ampullerle çıktım. Macaristan üretimi olunca ampul  belki Türkiye’de bulamam / varsa da daha pahalıdır dedim. Burda neredeyse yarı fiyatınaymış:) 
Abi 2 takım aldım, bir takımı sana göndereyim bende boşta duruyor.

Yedek lazım olmaz mı sana [emoji5]
Yorum bağlantısı
Cem Işık
13 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yedek lazım olmaz mı sana emoji5.png

Yok be abi, 2 takım orj ampul yedekte aracın kendi ampulleri:) yarın vereyim kargoya. H7 uyar değil mi abi sana?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Halojene nabarsan yap fark olur ama kayda deger fark olmaz. Care bixenon.

Yorum bağlantısı
Muhammet Dede
15 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Halojene nabarsan yap fark olur ama kayda deger fark olmaz. Care bixenon.

Bixenon için komple yeni far takımımı almalıyım yoksa mevcut farın içine mercek eklenebiliyormu?

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Kaliteli H4 ile sorun olmaz.

4b2a49566d4295cd672cd0785c2bc07f.jpg
Bugün akşam kulaklarınızı çınlattım Servet bey boludan dönerken led ampül takılmış merceksiz araçlarla karşılaştım aynen dediğiniz gibi göğü taşı her yeri aydınlatıyordu dağınık el feneri gibi bir beyazlıkları vardı otomotik kararan ayne olmasına rağmen belli oluyordu. Her halükarda rahatsız ediyordu gaza basıp biranevvel uzaklaştım.
Yorum bağlantısı
Cem Işık
7 saat önce, Muhammet Dede yazdı:

Bixenon için komple yeni far takımımı almalıyım yoksa mevcut farın içine mercek eklenebiliyormu?

Kendi farınınıza eklenebiliyor mercek, daha önce cevaplamıştık. Far camı açılacak mercek takılacak, ayarlaması yapılacak. Dilde kolay uygulamada zordur ama. İlker kemal gibi duayene yaptırmalı

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Sizin isteginize bagli. Arabayi yatiramam veya ne olur ne olmaz diye dusunurseniz duruma gore idarelik far alip kendi fariniza yapin veya farlariniz kotu ise yeni far alip ona takin. Arabayi satarken ayri satabilirsiniz mesela.
Yorum bağlantısı
Muhammet Dede
13 saat önce, Cem Işık yazdı:

Kendi farınınıza eklenebiliyor mercek, daha önce cevaplamıştık. Far camı açılacak mercek takılacak, ayarlaması yapılacak. Dilde kolay uygulamada zordur ama. İlker kemal gibi duayene yaptırmalı

Tahmini ne kadara mal olurki acaba uzun ve kısaları mercek yaptırsak

Yorum bağlantısı
Cem Işık
15 dakika önce, Muhammet Dede yazdı:

İlker Kemal 700 tl gibi yapıyor sanırım bi- xenon mercekle. Araştırmak gerek

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Uzunlara gerek yok ki zaten bixenon mercek takinca uzun kisa olayini mercrk yapmis olacak.
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Bir saat önce, Zafer Bakar yazdı:

Cem bey sakin olun lutfen:hohoho:

Gayet sakiniz yahu😏

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Dede
16 saat önce, Cem Işık yazdı:

İlker Kemal 700 tl gibi yapıyor sanırım bi- xenon mercekle. Araştırmak gerek

Biraz tuzluymuş açıkçası, led almak istiyordum ama dediğiniz gibi diğer insanlara sıkıntı yapabilecek bir durum anladığım kadarıyla. Herşeyden önce trafikte diğer insanlara saygı ilkesinden yola çıkarak muhtemelen led almayacağım, biraz daha alternatif yollar araştırıp en son philips xtreme vision takacağım gibi :)

Yorum bağlantısı
Ali Gök
On 06.07.2018 at 22:51, Mehmet Ozyurek yazdı:

Hımm. Güzelmiş. Uzunlara da bundan alayım.

qasqaide bixenon yokmuydu ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...