İçeriğe Yönlendir

Son Zamanlarda Artan Çevirme ve Cezalar

Erkan Tekin

Recommended Posts

Mustafa Arıkan

Diyarbakır iyiydi ya :) Kontrol noktası çoktu ama asayiş için. Trafik kontrol neredeyse hiç yok. Öğretmenim deyip kimlik gösterince geçiyordum :) 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

En son geçen hafta Ümitköy köprüsü üstünde denk geldim kontrole, durdurmadılar beni. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ekip araçlarının gözlere tecavüz eden tepe lambaları için kime çeza kesilecek?

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erkan Tekin
18 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Ben şu koyu renkli kısımları anlamadım.Nasıl egzoz açıklar mısınız. Orjinal egzoztan kasıt nedir? Aracın orjinal egzozu ise ona kimse karışmaz ceza yazamaz.

Cam filmi yasak değil, men hiç olmaz, ama kural dışı, içeriyi göstermeyen film varsa, yapan cezasına katlanacak. Kural dışıysa yani. Hiç başka Ankaralı üye dile getirmedi bu tür bir şikayet? Varsa yazsınlar onlar da.

Subaru ferrarı s2000 bunlarda orjinal egzoz var direkt bağlıyorlar :D   Cam filmi yasak ama gözaltı ediyorlardı şimdi yine yazıyorlar.. Araca görüntü olsun diye taktıgımız egzoz ucu bile yasak..

19 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Genelde impreza wrx sti kullananları görüyorum facebook sayfasında egzozdan bağlanan ama cam filminden, janttan ceza+men abartı olmuş.

19 saat önce, Serkan Ünsalan yazdı:

facebook ta jant orjinal  olmadığı için aracı bağlamış diye bir yazı görmüştüm.

o zaman araç orjinal jantı neyse onu mu takılacak. Ceza yazılacak bağlanacak diye açıklamamı yapıldı.

yoksa altında başka şeyler mi var acaba gibi deli sorular geçiyor aklımdan.

Araca takılacak uygun ebatlar genelde kitapçıkta veya kapılarda yazar.. O ebatlar dışına çıkıldıgında affetmiyorlar. 

Yorum bağlantısı
Erkan Tekin

Geçen hafta kızılaya gittim aracım ile.. Çankaya belediyesinin önündeyim tam yolda bir trafik polisi var.. Yanından geçtim ve kızılay göbekteki lambalara takıldım. Zaten yanından geçerken beni bi izledi lambalara takılınca da geldi direkt.. 
Ön panjurda çakar görünümlü ince led gündüz farı var. Dediğim gibi çakar sanmış. 
Trafik: Öndekiler ne ? 
Ben : Gündüz farı çakar değil.
Trafik: Kontrol edelim.
Sonuç gündüz farı tabii :D 
Asıl olay sonra başladı..
Trafik : Arkadaki egzoz nedir ? 
Ben : Egzoz değil egzoz ucu başlık yani.
Trafik : Gaz ver ses yapıyor mu ?
Ben: Tamam ( gaza basarım ve sadece motor sesi ) :D
Trafik : Söktür onu egzoz başlığı yasak. 
Ben: Tamam söktürürüm saolun..

Böyle bir diyalog geçti. Takıldık ama ceza yemedik. 

Abartılı egzozlara ve ses yapanlara bende karşıyım. ama görüntü amaçlı takılanların ne zararı var bilemedim.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Cam filmi yasağı iyi olmadı. Ceza var diye söktürdük, şimdi izne çıkacağım 2500 km yol gideceğim. O kadar sıcakta filmsiz yolculuk çekilmez ki.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

cam filmine yasak koyamazlar artık, mevsimler bozuldu, yiyoruz UV yi, 50 derece sıcağı, yok öyle yağma, doktor raporu alırız yine takarız....

Yorum bağlantısı
Hakan Bayrak

Bizim burda helezonu kesik olmayan, park ve farları kapatıp gece karanlığında mavi veya sapsarı sisle gezmeyen, soba borusu gibi egsozla bağırta bağırta gitmeyen, heryeri film ve yazı olmayan, arka camın tamamında Selvi Boylum Al Yazmalım'dan Türkan ŞORAY fotoğrafı olmayan kuş grubu araç kalmadı trafik polisi sayesinde. Bu tanıma uyan bir araç gördüklerinde kafalarını başka yöne çeviriyorlar. Mecazi anlamda değil fiziksel olarak kafalarını başka yöne çeviriyorlar. Gerçekten çok içerliyorum bu duruma. Umarım Edremit İlçesi'nde de emniyet tahsilata başlar.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Egsoz tamam sesi rahatsız edici, film de içeriyi göstermiyor oda tamam.

Jant daki kasıt nedir anlamadım ben, jantın ne gibi bir olumsuz yönü var ?

Yorum bağlantısı
Erkan Tekin

1 saat önce, Hakan Bayrak yazdı:

Bizim burda helezonu kesik olmayan, park ve farları kapatıp gece karanlığında mavi veya sapsarı sisle gezmeyen, soba borusu gibi egsozla bağırta bağırta gitmeyen, heryeri film ve yazı olmayan, arka camın tamamında Selvi Boylum Al Yazmalım'dan Türkan ŞORAY fotoğrafı olmayan kuş grubu araç kalmadı trafik polisi sayesinde. Bu tanıma uyan bir araç gördüklerinde kafalarını başka yöne çeviriyorlar. Mecazi anlamda değil fiziksel olarak kafalarını başka yöne çeviriyorlar. Gerçekten çok içerliyorum bu duruma. Umarım Edremit İlçesi'nde de emniyet tahsilata başlar.

1 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

cam filmine yasak koyamazlar artık, mevsimler bozuldu, yiyoruz UV yi, 50 derece sıcağı, yok öyle yağma, doktor raporu alırız yine takarız....

2 saat önce, Ahmet Ekici yazdı:

Cam filmi yasağı iyi olmadı. Ceza var diye söktürdük, şimdi izne çıkacağım 2500 km yol gideceğim. O kadar sıcakta filmsiz yolculuk çekilmez ki.

2 dakika önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Egsoz tamam sesi rahatsız edici, film de içeriyi göstermiyor oda tamam.

Jant daki kasıt nedir anlamadım ben, jantın ne gibi bir olumsuz yönü var ?

Ben cam filminden zamlardan önce 189 tl + ihtar yedim..  söktürdüm trafik şubeye gösterdim aracı ve ihtar kalktı..  Oradan çıkıp direkt cam filmi çektirmeye gittim. :D Şuan yazsalar da sökmem 

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

kuzenimin golfü 4 lü egsoz yüzünden trafikten men edildi ses yok duman yok sadece görüntü amaçlı egsozlar.. şu aralar kıyım var hayırlısı:)

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
7 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Ekip araçlarının gözlere tecavüz eden tepe lambaları için kime çeza kesilecek?

mersinden gelirken aksaray cıkısında kontrol noktasına yaklasırken amcam gözlerime dogru tutuyor meger eliylede kenara cek yapıyormus ben yürüdüm sonra onu gecince hafif ilerisindeki durdurdu işaret yapıyoruz niye durmuyon alkollumusun sen dedi kacıyon mu dedi öyle bişey yok gözüme tutuyor ısıgı görmedim dedim. sonra sen saga cek felan alkol testine soktular bişey cıkmayınca güle güle cektiler.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

26/2 den yazmışlar. Egsozdan değil ki sanki o madde

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Yunuslar çevirme yapıyordu Fiesta ile biri geç yaptı tam ikinci polisi geçerken hop hop çekti nereye gidiyon diye. Neyse gaz bas diyor hafif basiyom. Bas bas diyor bastım ve DP düz boru var tabi :) ama çok asilmadim yine. Düğme arıyor içerde. Dedim düğme olsa zaten kapatirdim orjinal sport bu diyom. Cagirtma trafiği diyor :) orjinal bu dedim yat altına bak :) bı daha çıkma karşıma dedi saldı :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
26/2 den yazmışlar. Egsozdan değil ki sanki o madde
Trafik Cezası Madde 26/2

Araçların dışında bulundurulması zorunlu işaretlerden başka, araçlara; izin alınmaksızın reklam, yazı, işaret, resim, şekil, sembol, ilan, flama, bayrak ve benzerlerini takmak, yazmak, sesli ve ışıklı donanımları bulundurmak,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Bakar

Denilenler dogrudur Ankara da surekli cevirme ve uygulama yapilmaktadir. Cekilen aracinizi (örn: egzoz kafalı aracinizi garajda kafalari sokturmesen cikartamiyorsunuz) yasak olan ve cezayi yediginiz ogeden kurtulmadan bırakmıyorlar. Yani çıkartamıyorsunuz.. Umarım en kisa zamanda hedeflenen para toplanirda ceza kesmezler:yes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Geçenlerde bir tv kanalında habere denk geldim, lamborghini idi yanılmıyorsam, orj egzost yüzünden aracın bağlandığından sitem ediyordu sahibi. Fazla sesli imiş. Egzost takmış sesi yeri göğü inleten araçlar bağlanmalı ama oem araç yahu. Yurda ithal etme o halde. Resmi ithalat araç alacağım ve bağlayacaklar? Yok öyle bi dünya.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)
Cem Işık yazdı:

Geçenlerde bir tv kanalında habere denk geldim, lamborghini idi yanılmıyorsam, orj egzost yüzünden aracın bağlandığından sitem ediyordu sahibi. Fazla sesli imiş. Egzost takmış sesi yeri göğü inleten araçlar bağlanmalı ama oem araç yahu. Yurda ithal etme o halde. Resmi ithalat araç alacağım ve bağlayacaklar? Yok öyle bi dünya.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Muhtemelen bağırta bağırta geziyordu. Şikayet gelince aldılar
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
1 dakika önce, Servet Aydın yazdı:
23 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Muhtemelen bağırta bağırta geziyordu. Şikayet gelince aldılar

Otokiralama işletiyormuş sahibi. Sokakta çevirmeye girmiş bağlamışlar arabasını. Kenan sofuoğlu hem milli sporcu hem de artık m.v. Kimsenin uğraşacağını sanmam. Ayrım yapılmamalı muhakkak. Vatandaş, vatandaştır. Bakan-m.v. Yada sade vatandaşa farklı muamele olursa insanların adalet duygusuna saygısı kalmıyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
15 saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Trafik Cezası Madde 26/2

Araçların dışında bulundurulması zorunlu işaretlerden başka, araçlara; izin alınmaksızın reklam, yazı, işaret, resim, şekil, sembol, ilan, flama, bayrak ve benzerlerini takmak, yazmak, sesli ve ışıklı donanımları bulundurmak,

Haha.. Boş egzoz borusu için bu madde çok saçma.. 

Dava açmak gerek.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 saat önce, Cem Işık yazdı:

Yada sade vatandaşa farklı muamele olursa insanların adalet duygusuna saygısı kalmıyor

Aynen olay bu.. 

Adalet duygumuz kalmadı.. 

Dün 600 km yol yaptım.. En az 5-6 tane çakarlı sivil plakalı araç gördüm. iki çevirmeye girdim.. O çakarlılar geçip gitti muhtemelen.. Yoksa o kadar çok görememem gerekiyordu.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

bu tür kanun maddeleri malesef o kanunu kullanan memurun inisiyatifine bırakılıyor... kanun buysa kafama göre kullanırım mantığı ile... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...