İçeriğe Yönlendir

C-Max I - Geri Viteste Çalışmıyor

Güntan Kömürlü

Recommended Posts

Güntan Kömürlü

Arkadaşlar merhaba bilginize danışmak gereği duydum 2005 model cmax aldık manuel benzinli araç geri vitese takılı marşa basınca çalışmıyor vitesi boşa alınca çalışıyor yada diğer vitesler de çalışıyor normal mi bu acaba ayrıca lpg de ilk hareket ederken hafif silkeliyor du bujileri yeniledim biraz düzeldi ama halen belli ediyor nedir acaba buna sebep teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Geri vitesi duymadım hiç. Olan biri denesin bakalım :)

İlk harekette silkeleme debriyaj balatasından da olur

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Marş basıyorda çalışmıyorsa debriyaj tam ayırmıyordur marş motorunun gücü yetmıyordur.

Geri viteste çok çalıştırdım ben.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Debriyaj ayırmasa araba marş anında yürümeye başlar. Marş motoru sesi hiç gelmiyor ise elektriksel bir problem olmalı. Vites kolu bir kabloya değerek marş hattında dengesizler yapıyordur, geri vites hattında kısa devre olabilir vs

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Çok enteresan. Ersen Bey'in söylediği doğru olabilir. Servet Bey'in söylediği de olabilir. Peki akü ne durumda?

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

belki sacma gelebilir ama geri vites lambasiyla alakali bir durum olabilir mi?yada geri vites lambasinin hattiyla alakali bir sorun?

Yorum bağlantısı
Güntan Kömürlü

Arkadaşlar marş hep basıyor ama geri viteste çalışmıyor sadece. 1 den 5 ci vitese kadar hepsinde çalıştırmayı denedim çalışıyor yalnızca geri vitese taktığım da çalışmıyor yeni aldığım için biraz üzdü işin gerçeği anlayana kadar. Sonradan farkına vardım geri vitese takılı bırakıp debriyaja basıp marşlayınca çalışmıyor boşa alıp basınca debriyajsız bile çalışıyor mehmet abinin dediği gibi emniyet tedbiri olarak düşündüm ve ben ona karar verdim yine de size danışmak istedim. Marş motorun da sorun yok akü gayet iyi şasi varmı emin değilim. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Marş motoru dönüp araç çalışmıyor ise sorundur. Hiç marş almasa anlaşılır, belki geri vitese sviç konmuştur denir ki elektriksel olarak kolaydır.

Nerede ikame ediyorsunuz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Hah bozacak.

Marş motoru dönüp araç çalışmıyor ise sorundur. Hiç marş almasa anlaşılır, belki geri vitese sviç konmuştur denir ki elektriksel olarak kolaydır. Nerede ikame ediyorsunuz?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Geçen gün kulaklığı yapamadım, hızımı alamayıp bugün yine baktım hem olmadı hemde duman çıkmadı. Acilen bişeyler tamir etmem lazım

• Beğen 3
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Güntan Kömürlü
(düzenlendi)
14 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Marş motoru dönüp araç çalışmıyor ise sorundur. Hiç marş almasa anlaşılır, belki geri vitese sviç konmuştur denir ki elektriksel olarak kolaydır.

Nerede ikame ediyorsunuz?

Geri viteste sadece marş dönüyor çalışmıyor, boşta yada diğer viteslerde çalışıyor. Düzce de ikamet ediyorum. 

tarihinde Güntan Kömürlü tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yakın olsaydın bakardık. Hem yardımcı olmak hemde mesleki merakımı gidermek isterdim

Yorum bağlantısı
Güntan Kömürlü
8 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Yakın olsaydın bakardık. Hem yardımcı olmak hemde mesleki merakımı gidermek isterdim

Teşekkür ederim düşünmeniz bile yeterli. 

Yorum bağlantısı
Hami Erışık

Bendede 2006 bennzinli manuel cmax var.Ford grubu araçlar geri vitese takma problemli oldugu için,Ben genelde geri geri çıkacagım zaman çalıştırmadan önce geri vitese takar çalıştırırım.

Bence sizin araçta problem var.

Yorum bağlantısı
Güntan Kömürlü
2 saat önce, Hami Erışık yazdı:

Bendede 2006 bennzinli manuel cmax var.Ford grubu araçlar geri vitese takma problemli oldugu için,Ben genelde geri geri çıkacagım zaman çalıştırmadan önce geri vitese takar çalıştırırım.

Bence sizin araçta problem var.

Teşekkürler hocam emin olamadıgım için danışmak istedim pazartesi servise götürüp bilgisayara bağlatıyım sorunu söyliyim bakalım ne cıkıcak

Yorum bağlantısı
Güntan Kömürlü

Arkadaşlar herkese teşekkür ederim sorunun kaynağı bulundu. Lpg tesisatı çekilirken çeken arkadaş geri vites müşüründen hat almış tek sebep buymuş tesisatı düzelttirdim sorun çözüldü. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
56 dakika önce, Güntan Kömürlü yazdı:

Arkadaşlar herkese teşekkür ederim sorunun kaynağı bulundu. Lpg tesisatı çekilirken çeken arkadaş geri vites müşüründen hat almış tek sebep buymuş tesisatı düzelttirdim sorun çözüldü. 

o arkadasi kutlamak lazim... hakikaten cok yer duymustum hat alinan ama geri vitesten hat alani ilk kez duydum...😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Güntan Kömürlü
Bir saat önce, Alpay Sumer yazdı:

o arkadasi kutlamak lazim... hakikaten cok yer duymustum hat alinan ama geri vitesten hat alani ilk kez duydum...😁

Bende ilk defa böyle birşeyle karşılaştım o zamanki psikolojisini merak ediyorum tesisatı bağlayanın yani yer mi kalmadı ayrıca şimdiye kadar benden önceki sahibi hiç mi acaba niye diye merak etmedi. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...