İçeriğe Yönlendir

Motorlu Tırpan Hk.

Erdoğan Temur

Recommended Posts

Erdoğan Temur
Yakınlarınızda Bauhaus var ise tırpan ı 60 , çapa makinasını günlük 75 tl ye kiralayabilirsiniz. Bence çok büyük bir tarlanız yok ise satınalmak mantıklı değil. 

Uzun otlar için tek seçenek klasik tırpan. Misina için otların çok uzun olmaması gerekiyor. Yoksa hemen kopuyor yada otlar dolanıyor. 
Keşke önceden görmüş olsaydım.
Cuma günü tırpan sayın aldım.
Otları kalındı ve dikenli yabani otlarda vardı.

Tamamını elmas uclu kesici ile biçtim bitti.
İki ayakbaş parmağımda su topladım. Ben anlamadım bu işi.
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
13 saat önce, Erdoğan Temur yazdı:

Keşke önceden görmüş olsaydım.
Cuma günü tırpan sayın aldım.
Otları kalındı ve dikenli yabani otlarda vardı.

Tamamını elmas uclu kesici ile biçtim bitti.
İki ayakbaş parmağımda su topladım. Ben anlamadım bu işi.

Biçtikten sonra sırt tipi ilaçlama pompası ile knockout ot ilacı da alıp üstüne yapın. Yoksa kestiğiniz yerden tekrar çıkarlar. Sırt pompası 60 tl , ilaç 30 tl civarı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Biçtikten sonra sırt tipi ilaçlama pompası ile knockout ot ilacı da alıp üstüne yapın. Yoksa kestiğiniz yerden tekrar çıkarlar. Sırt pompası 60 tl , ilaç 30 tl civarı
Bugün traktörle toprağı alt üst edecek.
Sonra behçeye temiz toprak ve gübre döktüreceğim.
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Mustafa Günel

Öncelikle arsanızı gerçekten çok beğendim,yeşillikler içinde olması dere akması tam bir doğa şöleni. Konuya dönecek olursak eğer ben geçen sene bahara girerken bahçemdeki otlar için bosch arm 32 çim biçme makinesi aldım. Kullanırken herhangi bir sorun yaşamadım. Tabi sizin yeriniz ne kadar büyük ve yeterli olur bilemem. Ama dediğim gibi sonuçta bosch kalitesi ortadadır. Ben bu ürünü piyasada en iyi fiyata veren sitelerden birinin linkini aşağıya bırakıyorum girip inceleyebilirsiniz.

bosch arm 32 çim biçme makinesi

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Köksal Yılmaz
Erdoğan Temur yazdı:

Bugün traktörle toprağı alt üst edecek.
Sonra behçeye temiz toprak ve gübre döktüreceğim.

Nasıl gidiyor ot biçme, alıştın mı?

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Köksal Yılmaz yazdı:

Nasıl gidiyor ot biçme, alıştın mı?

Pandemi yüzünden çokta biçmek nasip olmadı ama 5 6 defa biçtim.

Linkteki tırpandan var bende.  Ot biçmeye adam mı lazım? Geleyim mi :biggrin:

Bu arada konteynerı sattım yerine prefabrik ev yaptırdım.

https://www.hepsiburada.com/palmera-bg520a-motorlu-tirpan-sirt-tipi-1-9-hp-p-HBCV00000770R7?magaza=hedefithalat&ds_rl=1294343&wt_gl=cpc.6822-YapiMarket.shop.camp10207788210adgr105695593327&ds_rl=1294343&gclid=CjwKCAjwhNWZBhB_EiwAPzlhNiYW4AWIVHBGrmxMP68sPndFyag8GBIcp6T_Yr7YcQ7cY-wrTt6VIRoC_qsQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Erdoğan Temur yazdı:

Pandemi yüzünden çokta biçmek nasip olmadı ama 5 6 defa biçtim.

Linkteki tırpandan var bende.  Ot biçmeye adam mı lazım? Geleyim mi :biggrin:

Bu arada konteynerı sattım yerine prefabrik ev yaptırdım.

https://www.hepsiburada.com/palmera-bg520a-motorlu-tirpan-sirt-tipi-1-9-hp-p-HBCV00000770R7?magaza=hedefithalat&ds_rl=1294343&wt_gl=cpc.6822-YapiMarket.shop.camp10207788210adgr105695593327&ds_rl=1294343&gclid=CjwKCAjwhNWZBhB_EiwAPzlhNiYW4AWIVHBGrmxMP68sPndFyag8GBIcp6T_Yr7YcQ7cY-wrTt6VIRoC_qsQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Eve geçmek çok iyi olmuş, hayırlı olsun.

Giresunda baco bg 430 model yıllar önce aldığım atıl durumda kalan tırpanımız var, adam olur mu acaba merak ediyorum. Bu aralar motorlu testere-tırpana sardım, video izliyorum bol bol :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...