İçeriğe Yönlendir

2005 Nissan Almera Tekleme Problemi.

Fatih Yanardağ

Recommended Posts

Fatih Yanardağ

Selam arkadaşlar 2005 nissan almera var bende aracım çalıştırıp 10 15 km yol olduktan sonra 2..3 defa tekliy o ondan sonra teklemiyor neden olabşlir

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

arac bilgilerini paylasirsaniz daha net cevaplar gelebilir.. arac benzinli ise atesleme sistemi buji buji kablosu vs kontrol edilmeli... tahminim bu dogrultuda... yakit pompasi kaynakli da olabilir...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Yanardağ
(düzenlendi)

Aracım 2005 model 1.5 benzin lpg li aracımı stop edip 3..4 saat sonra veya 1 gün sonra çalıştırıp 10  veya 15 km yol gittiğimde. 2.. 3 defa tekliyor aracımı stop edene kadar birdaha teklemiyor 

tarihinde Fatih Yanardağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Lpg filtreleri ve bakımı  ne durumda? 

Benzinli  kullanımda ayni sorun  var mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Yanardağ

Aracım 2005 model 1.5 benzin lpg li aracımı iste edip 3..4 saat sonra veya 1 gün sonra çalıştırıp 10  veya 15 km yol gittiğimde. 2.. 3 defa tekliyor aracımı stop edene kadar birdaha teklemiyor 

Sayın abilerim benzinde denemedim ama lpg filtresini değiştirdikten sonra başladı  

Yorum bağlantısı
Fatih Yanardağ

Buji bakımı yaptırmadım ama lpg bakımı yaptırdım lpg filtresini ve lpg enjökter bakımı yapıldı

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

filtre ters takilmis olabilir kontrol edin lutfen. aracinizin tekleme aninda lpg de olduguna veya o anlik benzin lpg gecisi olabilir o anda kontrol edermisiniz? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Aracı bir kaç gün (80-100 KM kadar) benzinde kullanmayı deneyin öncelikle, sorun düzelirse lpg kaynaklı olduğu çıkar ortaya. Lpg ile ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorum. Lpg ise sorunun kaynağı,farklı bir lpg servisinde filtreyi ve gaz ayarını kontrol ettirin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 09.07.2018 at 13:46, Fatih Yanardağ yazdı:

Aracım 2005 model 1.5 benzin lpg li aracımı stop edip 3..4 saat sonra veya 1 gün sonra çalıştırıp 10  veya 15 km yol gittiğimde. 2.. 3 defa tekliyor aracımı stop edene kadar birdaha teklemiyor 

Bunu benzin ve lpg.. her ikisinde de yapıyor mu ? Önce bunu denemelisin.. 

Anladığım kadarıyla benzinde denenmemiş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Yanardağ

Evet mehmet ozyurek abi ama nasip olursa yarın bujileri değiştireceğim

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bujilerden önce benZinde kullansanıza biraz. Bujiler sağlam olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Yanardağ
(düzenlendi)

Sayın abiler  dün bujiler değişti yine aynı tekleme yaptı aracım kendini korumaya aldı bende biraz sürdüm 5km kadar aracım zorlandı ve kaputu açtığımda  manifod tam köz rengini almıştı fan devreye girmemişti  hemen fan müşürü nün soketi çıkardım fan çalıştı aracımı soğuttuktan sonra eski haline döndü acaba benim asıl sorunum fan müşürümüdür

tarihinde Fatih Yanardağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Yanardağ
(düzenlendi)

Arkadaşlar aracımın sorunu ekzoz manifoldunun tıkalı olmasıymış.manifoldun içi boşaltıldı kalibrasyon yapıldı,  şuanda iyi çok şükür.

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
31 dakika önce, Fatih Yanardağ yazdı:

Arkadaşlar aracımın sorunu ekzoz manifoldunun tıkalı olmasıymış.manifoldun içi boşaltıldı kalibrasyon yapıldı,  şuanda iyi çok şükür.

Allah Allah.. kurum mu... Gördünüz mü.. nasıl tıkanmış.. 

Yürümez ki araç. 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
1 saat önce, Fatih Yanardağ yazdı:

Geçmiş olsun 

Yorum bağlantısı
Fatih Yanardağ

Arkadaşlar katolizatör içi boşaltıldı fan müşürü değişti bujiler değişti boğaz kelebeği temizlendi ama dün yine 15 km yol yaptıktan sonra tekledi nissan servisinde kalibrasyon edildi ama yine hüsran. ..

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
15 dakika önce, Fatih Yanardağ yazdı:

Arkadaşlar katolizatör içi boşaltıldı fan müşürü değişti bujiler değişti boğaz kelebeği temizlendi ama dün yine 15 km yol yaptıktan sonra tekledi nissan servisinde kalibrasyon edildi ama yine hüsran. ..

buji kablolarina bakildi mi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...