İçeriğe Yönlendir

Mondeo IV - Far Aydınlatma

Muhsin Küçüktuna

Recommended Posts

Muhsin Küçüktuna

Herkese merhaba. 2008 Mondeo otomu, farlarının yeterli aytınlatmaması nedeni ile oto elektrikçiye götürdüm. Usta, otomun mercekli sağ farının takım halinde orijinal ancak sol farının ise ampulunun ve xenon far beyninin orijinal olmadığını, beynin çin işi olduğunu ve şahin marka otolara takılan cinsten bir beyin olduğunu söyledi. bu durumda kaliteli bir ampul takılması halinde de değişen bir şeyin olmayacağını, dolayısı ile orijinal sıfır veya çıkma bir far beynine ihtiyaç olduğunu söyledi. Adana da orijinalinin pahalı olması nedeni ile çıkma far beyni araştırdım maalesef bulamadığım gibi servislerde de sıfırı dahi yok. Acaba kaliteli bir xenon ampul takılması çözüm olurmu dersiniz. bu arada sıfırının en az 1000 TL civarında olduğu belirtilen xenon far beyninin çıkmasını nerede bulabilirim. bilgisi olan var mı.

Yorum bağlantısı
İlyas Demirbaş

Baya sıkıntılı bir durum bence fazla oynama bende de bende de benzer sorun var far komple set olarak çıkmasına bak bence ve acele etme zaten komple çıkmasını araştır bak ama bence çok karışık bir durum fazla oynama derim ama illa oynamak istiyorsan bir güvenilir usta bul onla hareket et derim..

Yorum bağlantısı
Muhsin Küçüktuna
2 saat önce, İnan Çınar yazdı:

Farlarınız bi xenon mu? 

Evet

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kaliteli yan sanayi balast ile oem arasındaki fark sadece rakam. Üzerindeki ampulleri yer değiştirip deneme şansınız var mı? D1S olması lazım sizin ampullerin. Farlar çok kolay çıkıyor. Bir iki kare lazım neler kullanıldı diye. Farın arka kapağını açıp ampulü de görelim

Ben oyumu bu arada kararan reflektör olarak kullanıyorum

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Evet reflektörler bozuldu ise ne takarsanız takın sonuç değişmeyecek, en güzeli mercekleri komple yenilemek...

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Balast ya çalışır ya çalışmaz.  

Bu balast kötü bu sebeple ışık zayıf söylenime katılmıyorum.

Ampul doğru ise mercek içindeki reflektör kararmıştır  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Eger ki ampul yanlis ise veya yanlis ampulun yanlis oturmasi ile de mercek kararabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
6 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Balast ya çalışır ya çalışmaz.  

Bu balast kötü bu sebeple ışık zayıf söylenime katılmıyorum.

Ampul doğru ise mercek içindeki reflektör kararmıştır  

Geçenlerde Servet abinin tükkanda yaptığımız testlerde kalitesiz balastın ışığa ,ampul performansına olumsuz etki ettiğini yaşayıp gördük biz. Balast değişince ampul düzgün yanmaya başladı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
1 saat önce, Cem Işık yazdı:

Geçenlerde Servet abinin tükkanda yaptığımız testlerde kalitesiz balastın ışığa ,ampul performansına olumsuz etki ettiğini yaşayıp gördük biz. Balast değişince ampul düzgün yanmaya başladı

Şıkodanın mı balastı kötüymüş?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Şıkoda üstün akkor flaman teknolojisi ile yolları aydınlatıyor. Biz bilimsel deneyler yaptık jem ile. Bi halojenden girdik bi ledden çıktık tükkanda
Yorum bağlantısı
Cem Işık
4 saat önce, Hüseyin Sönmez yazdı:

Şıkodada balast ne arar? GAyet flamanlı halojen ampul kullanıyoruz. BAlastları far merceği test ederken denedik. Duman çıkmadı ama testler verimli geçti..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
6 saat önce, Servet Aydın yazdı:
8 saat önce, Hüseyin Sönmez yazdı:

Şıkoda üstün akkor flaman teknolojisi ile yolları aydınlatıyor. Biz bilimsel deneyler yaptık jem ile. Bi halojenden girdik bi ledden çıktık tükkanda

akkorun bir önceki versiyonu mum zaar.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Bir saat önce, Hüseyin Sönmez yazdı:

Mumları da tel dolapta saklıyoduk ellaam. 😜

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bi Led çok yaguşuklu olur miniş suvda
Mumları da tel dolapta saklıyoduk ellaam. [emoji12]
Bi ara neyi yaktık arada. Onu unuttum
keser kullandınızmı deneyde ?
Çok geriden geliyorsun kuzum. Portif çatalı kullanıyoruz
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...