İçeriğe Yönlendir

Mavi Boncuk Octavia

Erhan Doruk

Recommended Posts

Erhan Doruk
10 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Allah beterinden korusun diyelim. Gecmis olsun.

10 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Geçmiş olsun.

10 saat önce, Ali Gök yazdı:

Gecmis olsun. 

Octavia cok begendigim bi arac bidefa kiralayip 3 gun kullanmistim cok begenmistim

9 saat önce, Kemal Korkmaz yazdı:

Geçmiş olsun

9 saat önce, A. Yıldırım Yıldız yazdı:

Gecmis olsun. Rengi cidden hosmus. Dediginiz gibi nazar olsun insallah. Cana gelmesin. Allah beterinden saklasin.

2 saat önce, Arda Bülent Güzel yazdı:

Geçmiş olsun. Nazar çıkmış

Bir saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Gecmis olsun.. Allah beterinden korusun.

51 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Geçmiş olsun, uykusuzken faha dikkatli olmak gerekiyor :(

13 dakika önce, Serkan Maden yazdı:

Geçmiş olsun. 

Teşekkürler arkadaşlar ,  biraz can sıkılması ve zaman kaybı ile atlattık. VW grubunda ciddi parça sıkıntısı varmış. Onarım için henüz tarih veremediler.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Geçmiş olsun.

Parça sıkıntısı falan yok. Dolar kurunu bilemedikleri için ellerindeki parçaları vermek istemiyorlar.

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Geçmiş olsun, aynı renk i30 umu sırf bu yüzden sattım. O yüzden sizi en iyi ben anlarım. Renk çok ama çok hoş. Ama gel gör ki bakan bir daha baktığı için nazar çok değiyor. Allah daha beterinden korusun. Kazasız belasız sürüşler dilerim. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Erhan Doruk

10bin km yi geçtim. Genel anlamda araçtan memnunum. Ortalama tüketim karma 5.5 L/100km. Dİkkat etsem 5 litrenin altına rahatlıkla düşer.

Geçen araç bilgisayarını kurcalarken bakım için 30 bin km den saydığını gördüm . Ufak bir iş için servise uğradığımda bakımın 15 bin km de olduğunu ve ilk bakımda uyarı vermeden gelmemi söylediler.

Araçta yavaş giderken biryerlerden gacırtılar geldiğini farkettim. Vites bölümü ile göğüsün birleştiği yerden sesler geliyor. İlk bakımda servise göstereceğim.

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
On 19.10.2018 at 09:11, Erhan Doruk yazdı:

10bin km yi geçtim. Genel anlamda araçtan memnunum. Ortalama tüketim karma 5.5 L/100km. Dİkkat etsem 5 litrenin altına rahatlıkla düşer.

Geçen araç bilgisayarını kurcalarken bakım için 30 bin km den saydığını gördüm . Ufak bir iş için servise uğradığımda bakımın 15 bin km de olduğunu ve ilk bakımda uyarı vermeden gelmemi söylediler.

Araçta yavaş giderken biryerlerden gacırtılar geldiğini farkettim. Vites bölümü ile göğüsün birleştiği yerden sesler geliyor. İlk bakımda servise göstereceğim.

Silikon sprey bu sesleri keser mi? Denemekte fayda var.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Erhan Doruk

Haftasonu Ankara-Antalya-Ankara yaptım.

Toplam 1022 km

Ortamala 4.4 l/100km

klima kapalı

Ort hız 89km/s (yol bilgisayarı)

Yorum bağlantısı
Alişan YILMAZ

Hayırlı olsun, c segment olmasına rağmen iç hacmi gayet iyi bir araç. Allah kaza bela vermesin, güle güle kullanın maşallah

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Erhan Doruk

15.000km bakımı için bugün servise bıraktım. Yağ ve filtreler değişti. Mazot filtresi değişmedi.3 saat sonra teslim ettiler. 

Geçen hafta sonu aracı sabah çalıştırdığımda kızdırma bujisi ışığı yandı. Araç 60km hızı geçmedi. Sağa çekip bir süre bekldim , sonrasında düzeldi. Servise sordum. Kısa mesafe kullanıldığı zaman partikül filtresinin tıkandığı garantiye girmediğini , temizlenmesinin 450tl olduğunu söyledi. Aracı yüksek devirde bir süre kullanmamı tavsiye ettiler. Bu bana pek anlamlı gelmedi. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Erhan Doruk

Km 30bin e çok yaklaştı. Yakında bakıma bırakacağım. Arka sağ amortisörden kasislerde gıcırtı geliyor. Araçta son bakımdan sonra kısa mesafe bile gitsem uzu süre fan çalıştırıyor , Start-stop bazen çok dengesiz davranıyor. Bunları soracağım. Frenler zayıfladı, sanırım balata istiyor. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bir saat önce, Erhan Doruk yazdı:

kısa mesafe bile gitsem uzu süre fan çalıştırıyor , Start-stop bazen çok dengesiz davranıyor

DPF temizlenmeye çalışıyor olabilir mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Balata icin erken mi diyecegim. Benim 70k oldu degisim istiyor.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
4 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Balata icin erken mi diyecegim. Benim 70k oldu degisim istiyor.

Yoğun kullandığımız için her bakımda değişiyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
17 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

DPF temizlenmeye çalışıyor olabilir mi?

Genelde uzun mesafe ve devirli kullanıyorum. Ama öğlen kısa mesafe gidince fan araç durduktan sonra bir süre daha çalışıyor. Hararet normal görünüyor. DPF olayını bir araştıracağım. 

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Erhan Doruk

Mart ayından sonra araçta herhangi bir sıkıntı oluşmadı. Araç 45.000 km  oldu. Haftaya Salı günü periyodik bakıma götüreceğim. 45 Bin km de baskı balata da değişiyormuş. Diğer forumlardan da 50 bin de balatanın bittiğini okumuştum. Servis sonrası yapılan işlemleri iletirim.

Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva
Erhan Doruk yazdı:

Mart ayından sonra araçta herhangi bir sıkıntı oluşmadı. Araç 45.000 km  oldu. Haftaya Salı günü periyodik bakıma götüreceğim. 45 Bin km de baskı balata da değişiyormuş. Diğer forumlardan da 50 bin de balatanın bittiğini okumuştum. Servis sonrası yapılan işlemleri iletirim.

Baskı balata, periyodik bir değişen değil. Bir sıkıntınız var mıydı, kavrama ile ilgili?

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Kerem Kurluva yazdı:

Baskı balata, periyodik bir değişen değil. Bir sıkıntınız var mıydı, kavrama ile ilgili?

Herhangi bir sıkıntım yoktu, 45 binde rutin değiştiriyoruz dediler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva

Fazla km yapan kurumsal araçlar için, farklı servis politikaları var muhtemelen..
Bireysel kullanıcılara da bunu uygulasalar, arıza istatistikleri, ve kazançları düşer.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

DSG 'de sonuç itibariyle robotize çift şanzıman değil mi? Tork konvertörlü olsa olmaz ama DSG 'de vardır baskı balata bence.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...