İçeriğe Yönlendir

Rover 620 - Bir Kaç Sorun Bir Arada Tavsiye

Bünyamin Dedeoğlu

Recommended Posts

Bünyamin Dedeoğlu

Merhaba 1995 model otomatik vites Rover araba aldım , araba da çok fazla sorunlar var ancak sizden ricam 

1.araba lpg de iken rölanti normal benzinde araba rölanti çok çok düşüyor arabanın içinde sarsılma aşırı titreme oluyor sebebi ne olabilir Rölanti motoru mu ? Benzin enjektör lerimi tıkalı ? Yakıt filtresi mı ? Yakıt pompası mı ? Hangisinden başlayacağımı şaşırdım 

2.araba her yakıt alisimda dikkat ediyorum arka taraf bagaj kısmının altından acayip sıcaklık geliyor yaşı itibariyle mı yoksa bir sorun mu var , resmen sıcak yüzüne çarpıyor inansın valla korkuyorum patlayacak diye 

Bu konular hakkında bir fikri olan varsa paylaşırlar çok makbule geçer teşekkürler

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benzin ile her şartta bozuk mu çalışıyor. 

Sıcak olan nere ?

Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu
(düzenlendi)

Mehmet abi benzinde her şartta rölanti düşük abi, lpg de normal , sıcak olan kısım ise arabanın bagaj tarafı alt kısım teker ile çamurluk arasından sıcak vuruyor 

tarihinde Bünyamin Dedeoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Tarif ettiğiniz yerden gelen sıcaklık fren mekanizması ile ilgili olabilir mi? İlk bakacağım yer olurdu. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

http://www.mgroverturk.com/forum/

bu forumdaki arkadaşlar yardımcı olabilir, vakti zamanında rover 45'im varken destek almıştım..

izmir'de Tanzer Başar var. onunla görüşüp fikir alabilirsiniz.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Öncelikle bi benzin haritası sıfırlanarak LPG'nin tekrar kalibrasyonuna bakılmalı. En ucuz yöntem bu. Peşinden ateşleme sistemine bi bakılabilir.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu

Sani hocam peki bu ısınma olayı nedir sıcaklık meselesi 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 saat önce, Bünyamin Dedeoğlu yazdı:

Sani hocam peki bu ısınma olayı nedir sıcaklık meselesi 

Egzoz, katalitik ve fren tertibatı bi kontrol edilse iyi olur. Benzinli araçlar ısınırlar, fan çalışırsa bazılarının yanında dahi duramazsınız. Normal geliyor bana ama yine bi kontrol fena olmaz.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Havalar sıcak,haliyle egzosttan sıcaklık geliyor olmalı. Kullanıp durduğunuzda(öncesinde uzunca fren yaparak) arka fren aksamının ısınmadığını kontrol edebilirsiniz. Fren balatası bırakmıyor ise o da aşırı ısıya sebebiyet verebiliyor. Ama sakın elinizi dokundurarak denemeyin. Ben yaptım o hatayı, elim diske yapıştı. Avuç içini yaklaştırın sadece dokunmadan..

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
11 dakika önce, Cem Işık yazdı:

elim diske yapıştı

:hahahoho: Bunlar niye hep seni buluyor abi :D

Yorum bağlantısı
Cem Işık
7 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

:hahahoho: Bunlar niye hep seni buluyor abi :D

Hep servet abimi örnek almamdan bu. Fren zayıfladı gibi hissettim uzun ve gayet eğimli bir rampa inişinde bizonla. Gözle kontrolde bi anormallik göremedim, elimi ıslatıp bi dokunayım dedim. Hemen çekecektim güya, yapıştı kaldı cozzzz diye ses eşliğinde. Parmak izim silimişti resmen, düzeldi allahtan:)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
1 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Yine ben ve yine bir vukuat..

Şaşırdık mı? Ne münasebet:) 

yine olsun yine yaparım pişman değilim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Araçtaki yakıt sistemi ne Bünyamin. 

çok nokta enjeksiyon. tek nokta enjeksiyon. karbüratör vs.. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Bünyamin Dedeoğlu

Çok nokta enjeksiyonlu lpg var abi, biraz daha rovercilara sordum bir usta buldum egzos çürümüş olabilir kaçak vardır dedi mantıklı da geldi 

Bu benzindeki düşük rölanti sorunu içinde enjektörler tikalidir yada bozuktur dediler ki baktım gerçekten tekliyor araba sanki 4 silindir değilde 3 silindir gibi çalışıyor 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
23 dakika önce, Bünyamin Dedeoğlu yazdı:

baktım gerçekten tekliyor araba sanki 4 silindir değilde 3 silindir gibi çalışıyor 

Buji kablolarını tek tek çekip denesene.. 

Hangi silindir etkilenmiyorsa o silindir bozuk demektir.. Hepsi de etkileniyorsa hepsi de sağlam demektir. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Rover45 kullanırken benzin pompasını değiştirdiğimi, bobinleri değiştirdiğimi hatırlıyorum. Enjektör temizliğinide yaptırmıştım. Önce bobin bulup bir deneme yapardım ben olsam . 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu
On 24.07.2018 at 23:01, Mehmet Ozyurek yazdı:

Buji kablolarını tek tek çekip denesene.. 

Hangi silindir etkilenmiyorsa o silindir bozuk demektir.. Hepsi de etkileniyorsa hepsi de sağlam demektir. 

Teşekkürler abi

On 25.07.2018 at 01:25, Cavit Çırakoğlu yazdı:

Rover45 kullanırken benzin pompasını değiştirdiğimi, bobinleri değiştirdiğimi hatırlıyorum. Enjektör temizliğinide yaptırmıştım. Önce bobin bulup bir deneme yapardım ben olsam . 

Ateşleme bobini distribütör değil demi dediginiz

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Distribütör eski model araçlarda yuvarlak silindir gibi bir ateşleme parçası buji kabloları bağlı  , Bobin buji kablolarının girdiği diktirgen şeklinde. Yanlışsam düzeltir arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...