İçeriğe Yönlendir

B-Max - 1.0 EcoBoost Gitmiyor.

Özgür Demir.

Recommended Posts

Okay Kaygusuz
(düzenlendi)

o sag taraftaki n75 vakum değiştimi hiç.

X69d4D.jpg

suan fren vakumundan almıs vesgatenin emişi.

tarihinde Okay Kaygusuz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Özgür Demir.
8 dakika önce, Okay Kaygusuz yazdı:

o sag taraftaki n75 vakum değiştimi hiç.

X69d4D.jpg

suan fren vakumundan almıs vesgatenin emişi.

Değişen bir parça olmadı.

İlk götürdüğüm Fordun eski servisliğini yapan yer fren vakum pompası girişindeki valfin bozuk olduğunu, bundan dolayı turbonun devreye girmediğini söylemişti.

Pompacı usta ilk başta valfin içine conta uydurdu. Olmayınca bu yöntemi denedi.

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

bu veya buna benzer parca olması lazım fiyatı okadar degil en fazla bunlar 150tl siz onu söküp koduna göre arastırın.

en azından ucuzdan pahalıya dogru tesbit yaparsınız kendiniz yapın. alırsanız dogru yerlere eskisi gibi hortumları baglayın derim. ama ilk önce zaten bozuksa pcde hatasını verir.

Yorum bağlantısı
Özgür Demir.
53 dakika önce, Okay Kaygusuz yazdı:

bu veya buna benzer parca olması lazım fiyatı okadar degil en fazla bunlar 150tl siz onu söküp koduna göre arastırın.

en azından ucuzdan pahalıya dogru tesbit yaparsınız kendiniz yapın. alırsanız dogru yerlere eskisi gibi hortumları baglayın derim. ama ilk önce zaten bozuksa pcde hatasını verir.

n75'i araştırdım. Karşılaştığım sorun buradan kaynaklanıyor gibi. Şu anda N75'i devre dışı bırakıp doğrudan vakum pompasını vesgate'e bağlamış olduk.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Usta element uydurmadı inşallah
Şu an turbo direk basıyor havayı. Ne basınç takibi ne de geometri ayarı var. Tabiri caizse ölümüne. Sen de 10 ben diyim 50 km gaz bas bir yerleri kırılacak.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
7 dakika önce, Servet Aydın yazdı:
2 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

Şu an turbo direk basıyor havayı. Ne basınç takibi ne de geometri ayarı var. Tabiri caizse ölümüne. Sen de 10 ben diyim 50 km gaz bas bir yerleri kırılacak.

Abi, bunların Wasgate elektronik mi?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Elektronik olsa hava hortumu girmez. Mekanik bunlar ancak vesgate selenodi elektronik kontrollü

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özgür Demir.
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:
4 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

Bu durumda sizin öneriniz nedir hocam?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bu durumda sizin öneriniz nedir hocam?
Teşhis yapıldı, ilgili hortum hattı üzerinde ne var ise ona odaklanır, haricen takılan hortumu sökerdim
Adamin kafasi calisiyormus. Az bulunan bir ozellik sanayide.
5 amper sigorta atınca sebep bulana kadar 40 amper sigorta takan tayfadan
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
Özgür Demir.

Fotoğraftaki N75 valfini söktüm. Ancak temizlik için içini sökmem gerekiyor. İnternette yaptığım araştırmalarda sarı ve siyah parçaların birleştiği noktada bir kelpçe bulunuyor ve kelepçeyi çıkarınca iki parça ayrılıyor. Ford’un valfi sanıyorum yapıştırma. Bu parçaları ayırmak mümkün müdür? 

mo35BR.jpg

Yorum bağlantısı
Özgür Demir.
5 saat önce, Özgür Demir. yazdı:

Fotoğraftaki N75 valfini söktüm. Ancak temizlik için içini sökmem gerekiyor. İnternette yaptığım araştırmalarda sarı ve siyah parçaların birleştiği noktada bir kelpçe bulunuyor ve kelepçeyi çıkarınca iki parça ayrılıyor. Ford’un valfi sanıyorum yapıştırma. Bu parçaları ayırmak mümkün müdür? 

mo35BR.jpg

Valfin içini söküp temizledim. Diğer hortumları da yerine taktım. Ancak aracın performansı değişmedi. Bir şey farkettim, vesgate’e giden hortumda vakum var, bağladığımda vesgate çalışıyor. Ancak araç giderken turbo yok. Yazılımsal bir sorun olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Basınç oluşması için hava ve yakıt gerekir. Bunu ölçen map sensörü vardır. Turbonun basıncı ve gerektiği zaman yakıt basıncı map bilgisine göre düşer veya artar. Hava kütle ölçer de geçen hava miktarına göre yakıtın miktarını ayarlar. Buralarda bir sorun olursa yeterli basınç elde edilmez.

Tam turbo vakum hortumunda emiş nasıl, az mı çok mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özgür Demir.
7 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Basınç oluşması için hava ve yakıt gerekir. Bunu ölçen map sensörü vardır. Turbonun basıncı ve gerektiği zaman yakıt basıncı map bilgisine göre düşer veya artar. Hava kütle ölçer de geçen hava miktarına göre yakıtın miktarını ayarlar. Buralarda bir sorun olursa yeterli basınç elde edilmez.

Tam turbo vakum hortumunda emiş nasıl, az mı çok mu?

Bu sabah şöyle bir şey farkettim. Geçenlerde de olmuştu bu durum.

Aracım sistemi olması gerektiği gibi hortumlar yerli yerinde bağlı. Sabah aracı çalıştırıp yola çıktım performansı iyi gibiydi. Hatta 140 km hızı çok rahat gördüm. Daha sonra 110 km hıza düşmüştüm tekrar gaza yüklendim ve arabada hafif bir kasılma oldu (otomatik vites değişimi gibi) ondan sonra araç yine gitmemeye başladı.

Belli bir süre turbo çalışıyor, bir yerden sonra devreden çıkıyor demek ki.

Yorum bağlantısı
Özgür Demir.
On 16.07.2018 at 10:28, Okay Kaygusuz yazdı:

bunu temizleme olayı olmaz yenisini alıp deneyeceksiniz.

Yedek parçacıdan siparişini verdim. 100 TL fiyatı varmış. Yarın elimde olacak. Deneyince bilgi vereceğim.

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
2 dakika önce, Özgür Demir. yazdı:

Yedek parçacıdan siparişini verdim. 100 TL fiyatı varmış. Yarın elimde olacak. Deneyince bilgi vereceğim.

tamamdır birde borularına bak yırtık olmasın.

Yorum bağlantısı
Özgür Demir.
2 dakika önce, Okay Kaygusuz yazdı:

tamamdır birde borularına bak yırtık olmasın.

Boruları kontrol etmiştik, yırtık çatlak yoktu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özgür Demir.

Arkadaşlar N75 (EGR) valfi henüz gelmedi bekliyorum. Ancak 2 gündür test ediyorum aracın performansında düşme olmuyor. Sanıyorum Valfi temizlemem işe yaradı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
(düzenlendi)
3 saat önce, Özgür Demir. yazdı:

Arkadaşlar N75 (EGR) valfi henüz gelmedi bekliyorum. Ancak 2 gündür test ediyorum aracın performansında düşme olmuyor. Sanıyorum Valfi temizlemem işe yaradı. 

gelince cok iyi olacak insallah sabırla bekliyorum bende. sizi fazla masraftan kurtarmış olduk mu olmadık mı sorunu çözdük mü çözmedik mi tek derdimiz bu suan
bu arada sizdeki n75 egrye degil direk vesgateye gidiyor.

tarihinde Okay Kaygusuz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Özgür Demir.

Arkadaşlar yeni gelen N75 işe yaramadı. Daha sabah giden araba şuan gitmiyor.

İlk gittiğim servisin dediği gibi aşağıdaki çekvalfi değiştirmeyi düşünüyorum. Haftaya Ankara’ya gidip parçacılara bakacağım. 

Gerçi sorun bundan kaynaklı olsa bazen çalışıp bazen çalışmamazlık olmaz herhalde. 

1Egy75.jpg

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Yukarıda bahsedilen map sensörü değişti mi şimdi? Bu tür sorunlar genelde ondan kaynaklanır..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...