İçeriğe Yönlendir

Lamborghini Amerika’daki Binlerce Aventador’u Servislere Geri Çağırıyor!

Sefa Şerif

Recommended Posts

Sefa Şerif

Lamborghini, süper V12'si Aventador'da çıkan bir aksaklıktan dolayı müşterilerini servislere gelmeye davet ediyor.

lamborghini-abd-de-binlerce-aventador-u-

İtalyan süper araba üreticisinin rakip tanımayan modellerinin neler yaptığı ortada. VW bünyesine geçişle birlikte artık mühendisliğin hangi noktada olduğunun ispatı yapıldı ve buna da devam ediyor! Onlarca yıldır Ferrari ile süren rekabetlerinin sonun da Lambo, bir adım önde olabilmek için tahmin edilemeyecek yerlerden dalış yapmıştı.

Hatırlarsanız 2017 yılında Fransız Bugatti hakkında çok ilginç bir haber sunmuştuk. Dünyanın en hızlı kara taşıtı olan Chiron’lara geri gelin çağrısı yapılmıştı. Ve bizde en pahalı “düzeltme davetiyesi” demiştik. Egzotik araba hatalarında İtalyan Lamborghini’nin de Centenario ile birlikte ismi iki kere geçmiş olacak. Aventador’ların çağrılma nedenine buyurun beraber bakalım!

Aventador’un Motor Yazılımı Hatalı Olabilir!

Doğal emişli motorların kalan en güçlü örneğini taşıyan Aventador‘da, VW’nin geliştirdiği 7 ileri otomatik vitesin değişim süreçlerinde hata olduğu bildirildi. Motorun yazılımsal bir hatadan dolayı devir iniş çıkışlarında aksaklıklar olduğu söylendi.

Aventador’un 7 ileri vitesinin bazı durumlarda sürekli düşürme politikası izlediği söylendi. Spor aracın alçak devirlerde otomatik olarak vites düşürdüğü aktarıldı. Yetkililerde bunun motor yazılımından kaynaklı olarak vites değişimine yansıdığını düşünüyorlar.

Hatalı olan yazılım, motorun normal seyrindeyken gereksiz devirlenme yapıp, buna bağlı olarak vitese giden güç aktarımları yanlış analiz ediliyor.

Amerika’daki Neredeyse Tüm Aventador’lar Bundan Etkilenecek

İtalyan şirket hatayı ilk olarak yazılımı güncellemeyle gidermeye çalışacak. Yazılım güncellemesi 22 Mart 2011 ve 14 Ekim 2017 tarihleri arasında coupe ve 2012 – 2018 yılları arasında üretilen roadster olamak üzere toplam 1.700 aracı kapsıyor. Verdiğimiz rakam ABD için geçerli. Dünya genelinde de ayrıca bir hesaplama yapılacağı söylendi.

Çoğu firmada çıkabilecek, basit ama can sıkıcı bir hata olarak gözüküyor. Bakalım Lamborghini bunu sadece bir yazılımla atlatabilecek mi?

Haber Kaynak: https://paratic.com

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Hemen servise gidiyorum :p Benim Aventador bazen yokuşlarda gaz yemiyor :D 

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
5 dakika önce, Sefa Şerif yazdı:

Çoğu firmada çıkabilecek, basit ama can sıkıcı bir hata olarak gözüküyor. Bakalım Lamborghini bunu sadece bir yazılımla atlatabilecek mi?

Haber Kaynak: https://paratic.com

Tek derdimiz bu olsun:)

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Özel bir araba değil mi bu. Seri üretimmiş gibi binlerce denilmiş. Kaç tane Aventador olabilir ki dünyada. Ya da ben mi çok fakirim :D

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadır

Aventador'üm olacakta servise götürücem :nea:
O servis buraya gelecek...

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

mındar, ahanda listeden çıktım, almayacağım, koca lambo gide gide tırt dsg mi almış yani, iyi olmuş :D

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül
Özel bir araba değil mi bu. Seri üretimmiş gibi binlerce denilmiş. Kaç tane Aventador olabilir ki dünyada. Ya da ben mi çok fakirim default_lol.gif
Sorun bizde recep bey [emoji4]
Yorum bağlantısı
Zafer Bakar

Bunu lamborghini de de gorecek kadar yaşadık ya dahasi yalan galiba..:shok: Düşünsene milyonlar veriyosun şanzıman sıkıntılı yakarim ellaam:fiuw:

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Türkiye de Lamborghini servisi nerelerde var acaba [emoji846]

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...