İçeriğe Yönlendir

Focus II - 2.5 TI VCT Hararet Sorunu

Hasan Kuru

Recommended Posts

Hasan Kuru
(düzenlendi)

Geçen akşam ana yolda 4 kişi artı biraz yük varken sakin düz yol klima açık gider hafif tatlı dik bi rampada aniden yüksek motor sıcaklığı uyarısı yazdı. Hararet göstergesi sona indi ama öyle buhardı kaynama çekişte düşme yok, sağa çektim bekledim normale geldi.

Kısa bir süre sonra tekrar yaptı. Fanlar devredeydi. Su seviyesi normal, araçta lpg var yardımcı olursanız sevinirim.

tarihinde Harun Kocaçalışkan tarafından düzenlendi
imla, bölüm başlığı
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

foruma hosgeldiniz.Yaz aylari havalar sicak ister istemez araclarinda zor anlari olabiliyor..Arac hararet gostergesi sona indi derken? minimum duzeyemi? maximum duzey mi? radyator kisimlarini kontrol ettirin hava almasina engel bir durum var mi?  hortum vs su seviyesi hava yapma durumu? genel bir kontrol iyi olacaktir...

Yorum bağlantısı
Hasan Kuru

Sona 120 yönüne doğru indi kaputu açtığımda herşey normal gibi görünüyordu fan açık su seviyesi normal borular sıcak devirdaim çalışıyor anladığım kadarı 

Yorum bağlantısı
Hasan Kuru

Alpay bey 1 hafta önce minimum seviyesindeydi bakımıda gelmek üzere aklımdanda geçti 1 litre alıp ekleme yapim diye açıkcası onunla alakalı bir durum olabilirmi.

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Sadece lpg demi oldu bu benzinde denediniz mi? Gerçi hararetin lpg benzin ayırcağını düşünmemekteyim çekişinde düşme varmı aracın

Yorum bağlantısı
Hasan Kuru

Hayır çekişte bi sıkıntı yok.Dediğim gibi bianda 120 ye vurdu gösterge kırmızı uyarı ışığı yandı km yerinden kocaman aşırı motor sıcaklığı yazdı bayırı çıktım kenara çektim bekledim normale geldi

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
32 dakika önce, Hasan Kuru yazdı:

Alpay bey 1 hafta önce minimum seviyesindeydi bakımıda gelmek üzere aklımdanda geçti 1 litre alıp ekleme yapim diye açıkcası onunla alakalı bir durum olabilirmi.

arac yagsiz kalmistir. motor asiri surtunme yaparak fazla isinmis olabilir... yag bakimini aksatmayin. ilk isiniz olsun...

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Devirdaim olabilir mi acaba kaloriferi sıcak konuma alıp göğüsten verseydiniz bakalım elinizi yakacak kadar sıcak hava geliyor mu . Sıcak hava geliyorsa Devirdaim çalışıyordur ılık hava gelirse devairdaim gitmiş olabilir bazen pervane milden kurtulabiliyor sökmeden anlamak zor. Not aracın harareti yükselirse kaloriferi sıcağa almak işe yarar diye biliyorum 

Yorum bağlantısı
Hasan Kuru

Yağ bakımı gelmek üzere devirdaim çalışmıyor olsa kaynama yapar diye düşündüm ama devir daim giriş çıkış boruları sıcak 

Yorum bağlantısı
Hasan Kuru

İlk işim bu olsun ozaman teşekkürler alpay ilginiz için.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Hasan Kuru yazdı:

İlk işim bu olsun ozaman teşekkürler alpay ilginiz için.

rica ederim..Arac basinda olmadan burdan bu kadar oluyor.. usta ellerin kontrolunde bir bakilsin... forumu takibi birakmayin lutfen 🤗

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Soğutma sisteminde hava olabilir. 

Yağ seviyesi aşırı düşmüş ise gerçek bir hararet de olabilir. Çünkü yağ aynı zamanda bir soğutucudur. 

Bu şekilde kullanmayın ve bir sorun varsa tespit edin. 

Geçmiş olsun. 

Yorum bağlantısı
Hasan Kuru

Tşkler mehmet bey su ve soğutma sistemi yerinde fan açıyor yağ seviyesi minimum çizgisi gibi ben yağ ve klimaya hava sıcaklıgına yüke yordum sorunu ama .

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

iste yag minimum cizgide oldugundan dolayi motor yaglanmasi tam gerceklesmiyor olabilir.. bahsettiginiz argümanlar tabiki hararete sebep olur ama onemli olan zarar verdirtmeden aracin bununla mucadelesi...

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Yağın minimumda olması fark ettirmez. Minimum demek ,yağ en az bu sevideyken aracını normal verimlilikle kullanabilirsin demek. Hem yukarıda sakin kullanım yazılmış.Ama son kontrolden beri yağ daha da eksilmiştir, iyice azalmıştır ayrı. Aniden oluşan bir yükselme avr. Devirdaim mi gidici acaba.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Kuru

Dediğim gibi su seviyesi normal gece olduğu için ışık tutttum su deposuna kaynama yok fan açık çok kısa süredede normak seviyeye gelmesi

Yorum bağlantısı
Zafer Bakar

Hararet müşürünü kontrol ettirin veyahut göstergeyi.. Ayni sorunu 2005 lpg focusta da yaşadık müşür değişince problem halloldu

Yorum bağlantısı
Hasan Kuru

Hararet müşür gereken ısıda açmamışta olabilir zaten 2. 3. Kademede çalışıyordu zaten çok hızlı

Yorum bağlantısı
Hasan Kuru
(düzenlendi)

Biraz önce test menüsünden baktım 

engine temp 149 C diyor bu normalmi

tarihinde Hasan Kuru tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Kuru

Şuan hararet yine yükseldi ve kaloriferi sıcak konumuna aldım ve soğuk üflemeye başladı.termosttat olabilir düşüncesi kafamda oluştu.

Yorum bağlantısı
Hasan Kuru

Akşam üstü sanayide gösterdim bikaç kişeye havalar sıcak fan açar dediler 2. 3. Kademe açıyor ama biraz öncese hararet ibresinde yükselmeye başladı kaputu açtım su eklemiştim dün biraz su eksiltmiş boru bağlantılarına baktım ışıkla bişe göremedim vakitim olmadıgı için baktıramıyorum geniş çaplı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...