İçeriğe Yönlendir

Focus I - Farları Açınca Rölantide Motorda Titreme

Selami Şimşek

Recommended Posts

Selami Şimşek
(düzenlendi)

Arkadaşlar merhaba,aracım 2001 LPG li dün ilk kez başıma geldi yakıt almak için akşam benzin istasyonunda beklerken birden aracın titrediğini hissettim rölanti hafif şekilde oynuyordu.yakıt aldım yola çıktım eve geldim stop etmeden dinledim birşey yoktu bu sabah aracıma bindim yaklaşık 2 kilometre gittim ışıkta durduğumda gene araç rölanti düşmüş titriyordu işyerime vardığımda stop etmeden dinledim birşey yok tekrar stop etmeden bütün elektrik akşamları çalıştırdım (farlar,arka cam ısıtma, kalorifer)çok güze stabil çalışıyor du sizce sorun nedir

tarihinde Selçuk Bakış tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

rolanti dustugunu farkettiginiz anda klima ve araca yuk bindirecek herhangi ekipmanlar calisiyormuydu? rolanti dusme titreme vs aninda klima kapatmayi far sondurmeyi deneyin.. rolanti duzene binecek mi diye kontrol edelim? 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)

Aracınız soğukken bu işlemi yapıyor sanırım?

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selami Şimşek
16 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

rolanti dustugunu farkettiginiz anda klima ve araca yuk bindirecek herhangi ekipmanlar calisiyormuydu? rolanti dusme titreme vs aninda klima kapatmayi far sondurmeyi deneyin.. rolanti duzene binecek mi diye kontrol edelim? 

Alpay bey farları ve diğer aksamları kapattığımda da aynı şey oluyordu araç biraz gittikten sonra durduğunda normal oluyor

Yorum bağlantısı
Selami Şimşek
15 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Mesafe kısa ama Fan çalışıyor olabilir mi?

Hayır fan çalışmıyor.hiç bir elektriksel yük yok araçta Selçuk bey

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
6 dakika önce, Selami Şimşek yazdı:

Hayır fan çalışmıyor.hiç bir elektriksel yük yok araçta Selçuk bey

Aklıma bir şey gelmiyor ama sensör arızası olma ihtimali var. Araç hafızasına arıza kaydı bırakmış olabilir, Obd cihazınız varsa veya olan birisinden destek alıp kayıt var mı incelemekte fayda var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan

konu başlığına göre yorumum akü sıkıntılı veya şarj dinamosuında sıkıntı var bence

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selami Şimşek
5 dakika önce, Ramazan Başkan yazdı:

konu başlığına göre yorumum akü sıkıntılı veya şarj dinamosuında sıkıntı var bence

Bu benim aklımdan geçiyor akü yaklaşık 5 yıl olmuş yanlız şarj dinamosunda sorun olsa göstergeki uyarı ışığı yanmaz mıydı acaba.birde akü rölanti de devre dışı kalıyor mu bunu bilmiyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selami Şimşek

Arkadaşlar bugün aracımla yaklaşık 50km yol yaptım gene aynı arızayla karşılaştım.klimayı açtığımda rölanti gene düştü araç titremeye başlamıştı.bende eve geldim babamın Toyota dan aynı amper aküyü benim aracıma takıp teste çıktım baya bi km yaptım sonuç harika.olduğuyerde rölantide çalıştırıp bütün elektriksel yükleri açtım rölantide araç stabil ve güzel çalıştı.yarın birde sabah bakacağım ona göre bir akü alacağım inşallah böyle stabil olursa sorunun kaynağını bulmuş olurum.egerki sizin araçlarda böyle bir sorun olursa hiç bir ustaya götürmeden sorunun kaynağını bulmuş olursunuz denemekte bir fayda olacağını düşünüyorum.saygılarımla

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)

cok guzel. Guzel kaliteli bir marka aku alin. forumu takibe devam.😋

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selami Şimşek
1 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

cok guzel. Guzel kaliteli bir marka aku alin. forumu takibe devam.😋

Üstündeki akü warta 60ah 6 yıllık akü.bende gene aynı aküden almayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Selami Şimşek
(düzenlendi)

Arkadaşlar tam bilmediğim bir konu aracın benzinde beynini nasıl resetleriz.yani kutup başlarının hangisini sökmeliyiz,nekadar süre beklemeliyiz gibi.hem ecü ye kayıtlı küçük elektriksel hataları silmek hemde benzin haritasını yeniden güncellemesini yapmak icin benzinde kaç km yapmamız lazım sonra lpg ye gecebiliriz lpg nin ana sigortasını çıkarmamız lazımmı?.banabu konuda yardımcı olursanız sevinirim.iyi günler

tarihinde Selami Şimşek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Akü sökük 30 dk vs yeterli idi. Aslında ana sigorta panelinde bı sigorta vardı onu sökmek de yeterli  ama hatırlayamadım. Yine bı saat akusuz bırakın temiz olsun sonra bı 50 100 km benzinde sürün yakıt haritası olmuşsun. Tabi mekanik yada sensorsel bı sıkıntı yoksa temiz bı harita olur. Sonra LPG kalibrasyonu da yolda  obd bağlı iken görerek yapılırsa mis.

Atiker kit varken kendim yapmıştım. Sabit hız ara hızlanma yüklü yüksüz motor tepkisi ile sağlıklı kalibrasyon olur.  Ltft değeri sıfıra yakın olacak stft ise %5 sapmaya artı eksi  olacak şekilde. Ne zengin yakıt ne fakir yakıt şeklinde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...