İçeriğe Yönlendir

Aynasız SLR fotoğraf makinesi tavsiyesi.

Hüseyin Sönmez

Recommended Posts

Evren Erakçora
Merhaba.
Aşağıdaki linkte görülen fotoğraf makinesini almak istiyorum. Yorum ve önerisi olan var mıdır?

https://www.hepsiburada.com/sony-a6000-degistirilebilir-objektifli-fotograf-makinesi-p-FTSONYCNILCE6000LS

Bende samsung nx 3000 var, aynasız makineler seyahatler için çok kullanışlı oluyorlar. Belki Slr ler gibi keyif vermez ama taşıması kolay.
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

A6000 güzel makinedir. Aynasız gövdede sony üzmez. 

Bende A7 kullanıyorum. Gayet memnunum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
6 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

A6000 güzel makinedir. Aynasız gövdede sony üzmez. 

Bende A7 kullanıyorum. Gayet memnunum.

A7' yi severiz bir de ''R'' ise :rolleyes: 5 D MIII hak getire.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva
2 saat önce, Hüseyin Sönmez yazdı:

Merhaba.

Aşağıdaki linkte görülen fotoğraf makinesini almak istiyorum. Yorum ve önerisi olan var mıdır?

https://www.hepsiburada.com/sony-a6000-degistirilebilir-objektifli-fotograf-makinesi-p-FTSONYCNILCE6000LS

Belirttiğiniz makina, Sony' nin değişebilir lensli, ancak SLR olmayan ve APS-C ebadında sensör taşıyan ürün gamının içerisinde yer alıyor.

Bu kategoride daha önce NEX serisi adını taşıyan ürünler, 2014 yılından sonra A serisi olarak devam ettirildiler. A6000, A serisinin ilk modelidir.

Sizin makinadan beklentileriniz ne yöndedir? Hangi koşullar altında ve ne tür fotoğraflar çekersiniz? Beklentileriniz yönünde, belirli bir bütçeniz var mıdır?

Bu sorulara vereceğiniz cevaplar, hem yorum ve önerileri, hem de sizin doğru tercih yapmanızı etkileyecektir.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
11 dakika önce, Kerem Kurluva yazdı:

Belirttiğiniz makina, Sony' nin değişebilir lensli, ancak SLR olmayan ve APS-C ebadında sensör taşıyan ürün gamının içerisinde yer alıyor.

Bu kategoride daha önce NEX serisi adını taşıyan ürünler, 2014 yılından sonra A serisi olarak devam ettirildiler. A6000, A serisinin ilk modelidir.

Sizin makinadan beklentileriniz ne yöndedir? Hangi koşullar altında ve ne tür fotoğraflar çekersiniz? Beklentileriniz yönünde, belirli bir bütçeniz var mıdır?

Bu sorulara vereceğiniz cevaplar, hem yorum ve önerileri, hem de sizin doğru tercih yapmanızı etkileyecektir.

Düzgün fotolar çeksin, slr gibi zoom netlik fokus vs olsun ufak olsun yeterli.

1 saat önce, Cihat Küçükay yazdı:
2 saat önce, Hüseyin Sönmez yazdı:
Merhaba.

Makinayı tanımıyorum ama özellikleri giriş seviyesi için yeterli görünüyor.

Aslında bir yere girmeyeceğim yani öyle dağ bayır gezip çiçek böcek vs tresmi çekmeye niyetim yok. Çoluğun çombalağın resimlerini vs çekmeye niyetim var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Aslında bir yere girmeyeceğim yani öyle dağ bayır gezip çiçek böcek vs tresmi çekmeye niyetim yok. Çoluğun çombalağın resimlerini vs çekmeye niyetim var.
O zaman bu Makina size fazla gelir. Daha ekonomik seçenekleri araştırın derim
Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva
38 dakika önce, Hüseyin Sönmez yazdı:

Düzgün fotolar çeksin, slr gibi zoom netlik fokus vs olsun ufak olsun yeterli.

A6000, SLR makinalara kıyasla, kompakt bir üründür. Ancak, neticede, değişebilir lensli bir üründür. Kullanirken farklı zum aralıkları için, farklı lensler bulundurmak gerekir. Bunlar için de bir taşıma çantasınin olmasi gerekeceğinden, sonuçta, ekipman taşıma manasında, birkaç yüz gram farkla, SLR ile aynı kapıya çıkarsınız.

Sizin böyle bir niyetinizin olmayacağı düşüncesine kapıldığım için, kompakt sınıftaki makinalara da bakmanızı öneririm.

Örneğin, Sony nin RX100 serisindeki modeller (M3, M4 veya M5), mont cebinde tek parça olarak taşınabilip, belirttiğiniz amaçlar doğrultusunda, hemen her koşulda ve konuda çekim yapmaya müsait ekipmanlardır. Işık koşulları kötüleştiğinde, A6000 gibi daha büyük sensörlü cihazların gerisinde kalırlar. Bu dezavantajlarına karşılık, her zaman el altında ve çekime hazır olmalarıyla, anı fotoğrafları çekmek için daha uygun olabilirler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ

Arada sırada ihtiyaç olunca kullanayım, zoom iyi olsun, küçük ve hafif olsun vb kıstaslarınız varsa, dslr almayın canon kompact sınıfında çok iyidir kesinlikle memnun kalırsınız, gerçi belirttiğiniz koşulların çoğunu cep telefonu kamerası da yapar (zoom hariç). Benim size tavsiyem aşağıdaki model en son model, daha alt mıdelleri de daha uygun fiyata bulabilirsiniz.

https://urun.n11.com/kompakt-fotograf-makinesi/canon-powershot-sx720-hs-canon-eurasia-garantili-P171473891

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Zoom pek önemli degil beklentisine göre, dağı taşı çekmeyecekmiş. Bence aynasız slr sizi mutlu eder.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ

Fiat dslr den daha uygun, kırk yılda bir de olsa zoomun faydasını müsamerelerde, törenlerde, konserlerde, her türlü gezide görürsünüz, 12x optik zoom bile çok fazlasıyla yeter, sonraki zamanlarda makinanın keyfine varıp manzara da çekebilirsiniz 😁

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...