İçeriğe Yönlendir

Avensis T27 - 2013 Ayna Led Sinyal

Emre Şimşek

Recommended Posts

Emre Şimşek

Babamda 2013 model t27 kasa bir Avensis var. Sıkışık trafikte sağ aynayı başka araca çarpmış. Aynada fiziksel olarak bir problem yok fakat led sinyal önceleri pır pır etmeye başlamış sonra da hiç yanmaz olmuş. Çok dikkatli bakıldığında çok çok zayıf yandığını gördüm..

Servisi aradım fiyatı 430₺ dedi. Çıkmasını bulamıyorum.

Parçayı söktüm oraya gelen elektriği avometre ile ölçtüm 10.1volt geliyor. Parçanın üstünde 12v 0.8w yazıyor.

Aşağıya resimler yükleyeceğim birazdan. Fikri olan varsa sevinirim.

r16JVa.jpg

LDZO40.jpg

Not: King olaya el attı sağolsun :)

Not2: King olaya el atamayacağını belirtti canı sağolsun :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 saat önce, Emre Şimşek yazdı:

Not: King olaya el attı sağolsun :)

Ve?

Araba mı yandı şimdi, ne oldu?

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Arkadaş hala çözemedim. Benle ilgili bir mesaj olunca niye Gebzenin insanları makarna yağ sigara stoğu yapıyor? Neyimi gördünüz ki

• Beğen 1
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Adamlar oyle hizli ki daha ihbar gelmeden ciktilar. Hatta yangin cikmamis daha. Hatta belki daha yangin yeri insaa edilmemisken.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Aynı sahne, Türkiye. Önlerinde kesin çay olacak. Son yudum almadan oradan kalkacak adam tanımıyorum

• Mutlu 2
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

Aliexpresten var. 120 TL civarı alıp kullanın derim. Sadece led bozuksa amber cree Led lehimlenebilir uygun direnç ile

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Olay Led değil. Açmak riskli. %90 kırılacak.
Emre yer değişimi yapacak. Sağlam olabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Forumun birinde ledlerin, kondansatörlerin ve sigortaların lehimlerinin üstünden geçince sorunun düzeldiğini yazmışlar.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Üzerinden geçmesi için kırılmadan açılması lazım. Açılınca zaten sorun giderilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ben açayım gönderin de hayrına🤪 tek parça olarak iade zorunluluğu yoktur diye düşünüyorum:)

dremel ile dikkatlice kesilebilir sanırım.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

+ bir kısmında sigara ağızdan düşmeden giyinilir ve yola çıkılır [emoji846]

Aynı sahne, Türkiye. Önlerinde kesin çay olacak. Son yudum almadan oradan kalkacak adam tanımıyorum
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
19 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Üzerinden geçmesi için kırılmadan açılması lazım. Açılınca zaten sorun giderilir

Değişim yapılacaksa, çıkan parçaya bi operasyon yapılabilir. Nasıl olsa atıl kalacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Değişim yapılacaksa, çıkan parçaya bi operasyon yapılabilir. Nasıl olsa atıl kalacak.
Orası muhakkak. Zaten yedeği var iken söküm yapılsa sıfır kusur ile yapılır hep :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
On 12.07.2018 at 22:05, Servet Aydın yazdı:

Olay Led değil. Açmak riskli. %90 kırılacak.
Emre yer değişimi yapacak. Sağlam olabilir

Abi evde 12 volt ve dipsiz ampül ile denedim çalışmıyor. Sağ sol değiştirmeye gerek kalmadı kesin bozuk. Ledlerden sadece bir tanesi çok çok zayıf yanıyor sadece o kadar. Aliexpresste bulamadım parça kodu 3040-034 made in england...

Bende dremel olsa keser uğraşırdım havya ile biraz..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...