İçeriğe Yönlendir

Uydu için splitter

Cihat Küçükay

Recommended Posts

Cihat Küçükay

Merhaba

Evde tek anten kablosuna bağladığım 2 adet uydum var. Uydulardan biri next internet machina, diğeri next minix. Uydulara bağlantıyı 5-2500 mhz splitter ile veriyorum. Daha önce yayınları alırken (kışın) sorun yoktu. Ama şimdi aynı anda 2 TV'yi açarsam trt kanalları yayını kesiliyor. Ne yaptıysam çözemedim. Fikri olan?

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Ayni polaritedeki yayinlari izleyemezsiniz. uydu merkezi sistemmi? yoksa mustakil bir durummu?
Merkezi uydudan gelen yayını diğerlerine veriyorum. Çaresi yok mu?
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)
13 dakika önce, Cihat Küçükay yazdı:
48 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:
Ayni polaritedeki yayinlari izleyemezsiniz. uydu merkezi sistemmi? yoksa mustakil bir durummu?

Merkezi uydudan gelen yayını diğerlerine veriyorum. Çaresi yok mu?

caresi cift girisli lnb veya yeni ayri bir hat... eger ki yukaridaki santralde bos bir baglanti yeri varsa ordan hat almaniz gerekir bunun icin piyasada Rgu4 ciftli anten kablosu satilmakta eski kabloyu ucuna baglayip ciftli kabloyu cekerek iki cikisli merkezi sisteme sahip olursunuz...ama santralde yer yoksa ya yeni santral yapilacak yada cift girisli kendinize has bir canak montaji yapmaniz gerekecek.. yada ben bu kadar ugrasamam derseniz ayni anda ayni polarite izlemeyeceksiniz 😊 suan tam hatirlayamadim ama diger uydu cihazinizda trt nin hd olmayan paketinin polaritesine bakin bir ihtimal farkliysa birinde hd digerinde normal izlemeyi deneyebilirsiniz... ama cok saglikli bir yontem degildir.. cihazlariniza asiri yuk bindirecektir...

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Teknik bir çözüm değil ama, bir taraftan HD, diğer taraftan SD frekanstan deneyebilirsiniz. 

11054 V DVB-S2 8PSK HD 30000 3/4
11096 H DVB-S 30000 5/6

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Koç

Benim kullandığım yöntem şöyle:balkon ve oturma odasındaki televizyonları bir T vasıtası ile uydudan gelen kabloya bağladım,iki televizyonda da polarizasyon aynı ise sorun yok istediğiniz kanalları izleyebiliyorsunuz . bir tarafta trt gibi V dikey polarizasyon var ise diğer taraftada V dikey trt,beyaz tv,cnn turk gibi kanallar izleniyor,allahtan ulusal kanalların çoğu H yatay da çok sorun olmuyor. Bir tarafta H diğer tarafta V polarizasyon açmaya çalışıyrsanız ikiside çalışmıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
16 saat önce, Cihat Küçükay yazdı:

Merhaba

Daha önce yayınları alırken (kışın) sorun yoktu.

Merhaba.. 

İlginç.. Kışın da sorun yaşaman gerekiyordu :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...