İçeriğe Yönlendir

Varlığı Bir Dert Yokluğu Yara (PARA)

Fatih Öztürk2

Recommended Posts

Fatih Öztürk2

Merhaba arkadaşlar,

Dün bir sağlık problemimden dolayı hastaneye gittim. Sıramı beklerken cep telefonuma kullanmış olduğum internet bankacılığı uygulamasından hesabınıza para geldi uyarısı aldım. Hesabıma girip baktığımda hesabıma 14.900 TL Eft ile gelmiş :unsure2: Ne böyle bir para bekliyordum ne de göndereni tanıyorum. Hemen bankayı aradım göndereni tanımadığımı paranın bana ait olmadığını söyledim ancak banka görevlisi bu işlemin yanlışlıkla yapılmasının mümkün olmadığını çünkü gönderen kişi iban no ile birlikte ismimi de doğru olarak yazmış. Yapacak birşey yok yapılan işlemde hata yanlışlık vs. yok dedi. Şubeyi aradım benzer şeyleri söyledi. Son çare olarak dekontta gönderen bankanın iş bankası olduğunu görüp iş bankasını arayıp müşterisine ulaşıp yapılan işlemi tersine çevirmek olduğunu düşündüm. Tam o anda telefon çaldı ve çok eskiden tanıdığım yaklaşık 10 yıldır görüşemediğim ankarada yaşayan bir abim. Telefonda ismini görünce benim jeton düştü :rolleyes: Ancak banka dekontundaki ikinci isim benim hatırlamama mani oldu diye düşünüyorum. Bu abimiz araba kullanırken para transferi yapmaya kalkmış ve daha önce de bir para transferi işlemimiz olduğu için beni de favorilerine kaydetmiş. İşte orada yanlışlıkla bana parayı göndermiş. Neyse parayı geriye gönderdim de bu yükten kurtuldum :shok: Bir an şöyle düşündüm tekne almam için isimsiz birileri yardım mı etmek istedi acaba diye ama işte…

• Beğen 12
  • Teşekkür 2
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Hızır yetişti diyoruz buna biz:) neyseki bulunmuş. Bana 2 sene kadar önce hataen 75 bin euro geldi. Açıklamasında da yurt dışı bir motor şirketi görünüyor. Araştır araştır isim tanıdık ama nerden tanıdık çıkartamıyorum.. ertesi gün düştü jeton. 2 sene önce avukatlığını yaptığım tersanenin alacağı bedelmiş, icrasını ben başlatmıştım. aynı hızla gönderdim şirkete de kurtuldum dertten.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Aynı olay benimde farklı bir şekilde başıma gelmişti. Cep telefonu faturamı yanlışlıkla hiç tanımadığım birisi 5-6 ay ödedi. Ne yaptıysam kendisine bir türlü ulaşamadım. Sonunda kendisi bıraktı. Farkettiğinde ulaşabilirdi aslında sonuçta benim tel numaramı girerek ödüyordu. Sonuç olarak ilgili tutarı onun adına bir hayır kurumuna bağışladım. 

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Zafer Bakar

Valla benim hesabima kimse bisey yollamiyo hep ben yatiriyorum ben harciyorum . Yani bende yanlislik olmuyor:biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadır

Yanlışlıkla ben size göndermişim o parayı, lütfen geri gönderir misiniz..  :rolleyes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

İban numaramı sağa sola yazsam bana da gelir mi acaba :D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk2
(düzenlendi)
3 saat önce, Cem Işık yazdı:

Hızır yetişti diyoruz buna biz:) neyseki bulunmuş. Bana 2 sene kadar önce hataen 75 bin euro geldi. Açıklamasında da yurt dışı bir motor şirketi görünüyor. Araştır araştır isim tanıdık ama nerden tanıdık çıkartamıyorum.. ertesi gün düştü jeton. 2 sene önce avukatlığını yaptığım tersanenin alacağı bedelmiş, icrasını ben başlatmıştım. aynı hızla gönderdim şirkete de kurtuldum dertten.

Bizim olmayan bize uzak olsun. 75 bin euro da iyiymiş :unsure2:

3 saat önce, Ersen Tapan yazdı:

Aynı olay benimde farklı bir şekilde başıma gelmişti. Cep telefonu faturamı yanlışlıkla hiç tanımadığım birisi 5-6 ay ödedi. Ne yaptıysam kendisine bir türlü ulaşamadım. Sonunda kendisi bıraktı. Farkettiğinde ulaşabilirdi aslında sonuçta benim tel numaramı girerek ödüyordu. Sonuç olarak ilgili tutarı onun adına bir hayır kurumuna bağışladım. 

Sizinkinin tam tersi komşuma oldu. Şöyle ki üzerine açılmış sabit bir hat varmış. Ben açtırmadım diyor ancak hat  komşunun üzerine görünüyor. Birikmiş faturaları ödemesi için ihtar gelmiş. Fatura ödendikten sonra itiraz kabul ediliyormuş. Adamcağız  çok koşturdu ama sonucu bilmiyorum.

Bir saat önce, Zafer Bakar yazdı:

Valla benim hesabima kimse bisey yollamiyo hep ben yatiriyorum ben harciyorum . Yani bende yanlislik olmuyor:biggrin:

Burs ta yatmıyor mu? 

Bir saat önce, Mert Yeldan yazdı:

İbanımı verebilirim :p

Önce para göndermeniz gerekiyor. Sonra iban gönderip geri iade ediyoruz. Yanlız 10 bin tl altı parayı iade etmiyoruz.

Bir saat önce, Tayfun Yaman yazdı:

Yanlışlıkla ben size göndermişim o parayı, lütfen geri gönderir misiniz..  :rolleyes:

Gönderdiğiniz para kaç tane 100 lük kaç tane 50 lik ten oluşuyor?

50 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

İban numaramı sağa sola yazsam bana da gelir mi acaba :D 

Olabilir. Bazen panolara yardım bağış ilanları yazılıyor. Oradaki iban numarasının üzerine sizinkini düzgünce yapıştırın ozaman belki gelir.

33 dakika önce, Kemal Korkmaz yazdı:

Ah bana borçlular da yanlışla para gönderse...:D

2005 yılında boğazına kadar batmış bir arkadaşım arayıp 3 günlüğüne borç istedi. Bu arkadaşın büfesi vardı ve ben askerdeyken bana sürekli kontör gönderirdi. Hiç unutmam bana yaptığı iyilikleri. Bende ozaman geri gelmeyeceğini bile bile 250 dolar 400 euro ve 800 tl kadar parayı verdim. Parayı verdikten sonra da adamı bir daha aramadım. Para için aradığımı zannetmesin diye. O da aramadı. Tam 10 yıl sonra çok sıkışık olduğum bir dönem de arkadaşım arayıp parayı getirmişti. 

tarihinde Fatih Öztürk2 tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Bir saat önce, Fatih Öztürk2 yazdı:

Olabilir. Bazen panolara yardım bağış ilanları yazılıyor. Oradaki iban numarasının üzerine sizinkini düzgünce yapıştırın ozaman belki gelir.

Oda çok insafsız olur ya :) neyse en iyisi böyle devam.

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Bir arkadaşımın artık kullanmadığı eski hesabına yanlışlıkla para geliyor.

Bizimkinin haberi yok. Banka sistemi hesapta parayı görünce otomatik o yılın hesap işletim ücretini kesiyor.

Ertesi gün banka arayıp yanlışlıkla size para gönderilmiş, bir kısmı kullanılmış, lütfen tamamlayın geri alacağız [emoji1]

Durduk yere hesap işletim ücreti ödemek zorunda kalmıştı

[emoji383] [emoji383] [emoji383]

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Yıllardır döviz transferi yapıyorum ama hâlâ gelen bişey yok bana :D

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Bir saat önce, Sefa Çelik yazdı:

Üniversitedeyken, parada 6 sıfır olduğu dönemler, babamdan harçlık istedim, o da yarın 10 bin lira göndereyim dedi. 1 gün sonra kampüsteki bankamatiğe gittim, 101 bin lirayı görünce bankamatik bozuk sandım. 50 bin çekeyim bakalım verecek mi dedim, verdi. Bir 50 bin daha çekeyim dedim, onu da verdi. Babam sürpriz yapmış diye ağzım kulaklarımda, ceplerim tıka basa para dolu kampüste leyla gibi dolanmaya başladım. 

Ama sevincim 1 gün sürdü. Babam hesabıma gişeden 10 bin lira yatırırken, memur klavyenin azizliğine uğrayıp 101 bin diye yazmış. Akşam kasa kontrolünde hata farkedilmiş. Babama ulaşmışlar. O da bana ulaşıp durumu anlattı. 91 bin lirayı paşa paşa hesaba geri yatırmıştım :D

10 bin derken, günümüz 10 bini mi?

O nasıl bir harçlık.  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Biri de benim arabanın altı aylık vergisini ödemiş. Ulaşmaya çalıştım ama ulaşamadım. Şimdi ikinci taksidi öderken hatasını farkedip bana ulaşmasını bekliyorum.

Yorum bağlantısı
İlyas Demirbaş

bende sürekli eft yaptığımdan bir gün yanlış göndermesem bari diyorum.Şimdilik bir hata yapmadim ama hayat devam ediyor.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

TL den 6 sıfır silinmesine rağmen kafasında silmeyen birisi 50 TL havale yapacağına 50 bin TL yapmıştı.

Para cuma akşamı gelmiş bende o an yola çıkmış İstanbul'a gidiyordum telefon geldi yanlış yapmışız diye.

Pazartesi şubeden iade ederiz bekleyin demiştim, adamlar ölüp ölüp dirildiydi :D

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Yıllar yıllar önce paranın para olduğu zamanda iş yeri maaş hesabını 40 milyar para gelmiş. Bankaya sordum Adana'dan birisi havale yapmış. Derken ertesi gün birisi bana ulaştı dediki 'gardaş anlaşalım' adama banka demiş ki 'isterse geri vermez hiç bişey yapamayız' adamın parasını aynen geri gönderdim. Adana'ya gel misafirim ol vs vs. 2 sene sonra yolum düştü Adana'ya gitmiştim adamı aradım bakalım ne diyecek diye 'olduğun yerde dur geliyorum' dedi. Adam 9 kardeş, 2'si hariç her birini  'gardaş biliin mi bu var ya adam adam' diye tanıtarak gezdirdi. Kardeşleri pavyon işletmeciliği, çek senet mafyası, pisikopatlık gibi esnaflık işleri ile rızkının peşinde olan Adana'nın en nezih semtlerinde yaşayan şeker gibi adamlardı. 2 Kardeşten biri cinayet diğeri de adam yaramadan kader mahkumuymuş. İstanbul'a dönüşte direk camiye gittim. Rabbim nasıl esirgeyse artık kurşun geçirmez olduğumu düşünüyorum. :)

• Beğen 8
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...