İçeriğe Yönlendir

MK3 Mondeo Sony Teyp Sorunu

Yusuf Davaz

Recommended Posts

Serkan Toker
2 saat önce, Yusuf Davaz yazdı:

Bugun ankaradaki pioneer mehmet e ugradim. Suanda takilan yeni teyplerin cogunda radyo sorunu var diyor. Cizirti kesin olmaz diyemiyoruz diyor. O yuzden orjinal teyp daha mantikli geliyor.ve bu yuzdende asmamak daha iyi .En azindan radyoda sıkınti olmuyor. Cerceveyide sordum oraya var dedi ama uzerinde cmax yaziyordu. Nette baktiklarim farkliydi buna gore. Cmax ile mondeo ayni diyor. Bu dogrumudur

Mondeo teybi geriye doğru eğimli. Cmax için olan cihaz yerine oturmaz..

Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz
(düzenlendi)
2 saat önce, İrfan Aşcıoğlu yazdı:

Baktım da yokmuş foto bende yeni çektim taze tazed68482d83f8ab15af34a82c8062384ec.jpgc5b23c9d146c0d2db33e069aa04c641f.jpgdb52087b929eaa272a7d46facaf7403a.jpgc21e29ab3f5c9640ecfdbee5de1ec1b8.jpg347d4f5b628c19ac61cfad3d700c4b55.jpg

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Guzel olmus. Gule gule kullanin. Aliexpress e baktimda cesitli olculerde cerceveler var. Bu olculer ne icin.bazilarida olcusuz.

https://m.tr.aliexpress.com/item/32778098289.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32778098289&productSubject=173-98mm-2DIN-Car-Refitting-Radio-Stereo-DVD-Frame-Dash-Panel-Installation-Kits-Fascia-For-Fordd&spm=a2g0s.13010208.99999999.268.777d3c00ZI6lpD 

Bu urun 7 inc duble teypler icin olur dimi

https://m.tr.aliexpress.com/item/32861054669.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32861054669&productSubject=-

Olculu olan modelde bu

tarihinde Yusuf Davaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Kısır
On 16.07.2018 at 22:23, Yusuf Davaz yazdı:

Ben bu çerçeveyi kullandım. Ama çerçeve aşağı doğru eğimli olduğu için pioneer 7 inç double din teybi,  havalandırma kanalı, klima paneli ve teybi barındıran konsolun teybi tutan kısımlarını keserek anca oturtabildim. Bu çerçeve   çin malı android teybe monte edilmiş olarak satılıyor. 

https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/2005-ford-mondeo-mixtech-mondeo-android-navigasyon-ve-multimedya-sistemi-7-inc-double-teyp-323324291

Ben önce linkte gönderdiğim teybi alacaktım. Satıcıya focus ile mondeo teyp yerlerinin farklı olduğunu uymazsa iade alabilirlermi diye sordum. Onlar da bana daha önce mondeo ya taktıklarını söylediler. Ben güvenemedim. Andorid oto ve Apple car play destekli Pioner AVH-8700 bt 'yi 2000 tl gibi bir fiyata aldım. Ses kalitesi Çin malı teyplerle kıyas götürmez. Ekolayzır ayarları sanırım 12 kanal. Mevcut Sony hoparlörler ile çok kaliteli ses yakaladık. Dediğim gibi monte ederken görünmeyen arka kısımda kesme biçme yapıtm. çerçeveyi ise çift taraflı bant ve bally ile tutturdum. Görüntü gayet güzel oldu. Teypten gelen 2 adet usb girişini kredi kartı ve bozuk para gözüne oturttum. 

4zP6Np.png

AzLBjz.png

0z1Y48.png

4zPEZL.png

JDa07Y.png

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Denso teyp tek başına maalesef çalışmıyor. Dvd okuyucusu, GPS anteni ve tesisatı (harnes) şart. İlanlarda sadece teyp var ve klima paneli iptal olacak ve bu Denso üzerinden yönetilecek ki çalıştıran yok daha ülkemizde... Kısaca 1000 dolar euro artı işçilik gibi bir maliyet çıkmakta...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz
(düzenlendi)
On 17.07.2018 at 23:07, Zafer Kısır yazdı:

Ben bu çerçeveyi kullandım. Ama çerçeve aşağı doğru eğimli olduğu için pioneer 7 inç double din teybi,  havalandırma kanalı, klima paneli ve teybi barındıran konsolun teybi tutan kısımlarını keserek anca oturtabildim. Bu çerçeve   çin malı android teybe monte edilmiş olarak satılıyor. 

https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/2005-ford-mondeo-mixtech-mondeo-android-navigasyon-ve-multimedya-sistemi-7-inc-double-teyp-323324291

Ben önce linkte gönderdiğim teybi alacaktım. Satıcıya focus ile mondeo teyp yerlerinin farklı olduğunu uymazsa iade alabilirlermi diye sordum. Onlar da bana daha önce mondeo ya taktıklarını söylediler. Ben güvenemedim. Andorid oto ve Apple car play destekli Pioner AVH-8700 bt 'yi 2000 tl gibi bir fiyata aldım. Ses kalitesi Çin malı teyplerle kıyas götürmez. Ekolayzır ayarları sanırım 12 kanal. Mevcut Sony hoparlörler ile çok kaliteli ses yakaladık. Dediğim gibi monte ederken görünmeyen arka kısımda kesme biçme yapıtm. çerçeveyi ise çift taraflı bant ve bally ile tutturdum. Görüntü gayet güzel oldu. Teypten gelen 2 adet usb girişini kredi kartı ve bozuk para gözüne oturttum. 

zafer bey maşallah çok güzel olmuş. teypde süper zaten. iyi günlerde kullanın. 

çerçeve baktıklarım gibi. ama bu çerçeveden göremedim. 5 6 oto ses sistemcilere gittim ama dümdüz basit bir çerçeve var. arkadaki kızakları dahi yok. çinden alınanlarda çerçeve yan kızak ve boyut ayarlama trimleride var. ama onu alsak bile teyp yok. orjinal teybim bana yetiyordu. radyo ve bluetooth adaptör sayesinde telefondan idare ediyorduk. radyo gidince telefonla bu iş pek saglıklı yürümüyor. teyp için fazla pahalı olmadan çözmek istiyorum. arabada film felan izlemicem. radyosu düzgün çeken usb olan ve seside güzel olan bir teyp beni işimi görecektir. teypcilerde en ucuz double teyp 500 600 tl gibi. aliexpress den felan araştırdım. 200 250 ye multimedyalı teyler var. birde n11 de satışı olan kawai kw 3130 modeli var. buda 350 civari bir fiyatı var. aşagıda linklerini paylaştıgım ürünler işimi görürmü görmezmi ikilem arasındayım. almakda çok kararsızım. yada müsait bir zamanda hurdacılarda temiz bir orj teyp mi alıyım. sizler neler önerirsiniz. orj teyp alırsam max 250 . çin malı teyp çerçe dahil 250 . kawai çerçeve dahil 400 tl gibi bir rakama mal olacak. montajı kendim yapıcam. 

https://tr.aliexpress.com/item/7018B-Ayna-Ara-ses-7-2-DIN-araba-DVD-Oynat-c-autoradio-Stereo-Dokunmatik-Ekran-otomatik/32832986466.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.269.276d3c00x6vouy

https://tr.aliexpress.com/item/-/32862040213.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.294.276d3c00x6vouy

https://tr.aliexpress.com/item/7-HD-Car-Backup-Monitor-MP5-Touch-Screen-Digital-Display-Bluetooth-Multimedia-With-USB-Port-Support/32766171698.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.314.276d3c00x6vouy

tarihinde Selçuk Bakış tarafından düzenlendi
Alıntıda resimlerin silinmemesi
Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz

double teypdi çerçeveydi uyardı uymazdı derken letgodan focus  teybi denk geldi @serkantoker abimizin yaptıgı uygulamayı yapıp mp3 lü teybimiz olsun dedik. serkan abiyle görüştük aktarması kolay yaparsın yapmazsanda yardımcı olurum dedi. bende teybi almaya karar verdim. satıcı ile konuştuk teypde sıkıntı olmadıgını söyledi. sadece sag altta ezik var dedi . 200 tl ye anlaştık. teybi almaya gittim. teyp baya yıpranmıştı. çizikler deformeler baya vardı. hiç hoşuma gitmedi. indirim yaparsa alırım diye düşündüm. neyse teybi taktım cd okumuyor. radyoda sorun yok. bi kaç kere denedim ama çalışmadı. işime yaramayacagını söyledim. çünkü sadece radyosu çalışıyordu. 50 tl verebilecegimi söyledim. yok felan desede kimseye o halde satamazdı. ben sadece kartını kullanacagım için benim işimi görüyordu. teyplerin kartlarını ve cd okuyucularını degiştirdim. radyo çalıştı ama cd hala okumuyordu. cd gözünü forumdan gördügüm temizleme konusu yardımı ile cd okuyucuyu felan temizledim. ama yine cd okumuyor. Reading CD yazıyor ekranda.bunun için ne yapabiliriz. ama sonuçda en azından eskisi gibi kaliteli bir radyoya sahip oldum. hemde 50 tl lık bir fiyata.  

D5iqZ0.jpg

X7dDjv.jpg

D5iqZ0.jpg

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Lensin üstünde hareket ettiği sonsuz dişli var. Bendeki teypte o dişlinin bağlantısı kırıktı. Onu yapıştırınca düzelmişti.

Yorum bağlantısı
Beytullah Türkday

Dün aracıma cam filmi çektirirken film çeken arkadaşlar navimex bayisi olduklarını ve araca birebir uyumlu olduğunu söyledikleri bir ürünü 1800 tl'ye takabileceklerini söylediler. Ben çerçeve falan gerekli mi diye sorduğumda hayır birebir yerine oturduğunu söylediler. Ürün de sanırım bu: https://m.n11.com/navimex-ford-focus-2-mondeo-nav-9963hd-multimedya-navigasyon-andr-P70027939

Ben de ciddi ciddi düşünmeye başladım. Navigasyon, bluetooth, geri görüş kamerası vb. bayağı cazip geldi (fiyatı hariç[emoji3]). Bu ürünü taktıran oldu mu acaba? d31778f8c8478ed2843520ef6e3502fe.jpg

Yorum bağlantısı
Zafer Kısır
20 dakika önce, Beytullah Türkday yazdı:

Dün aracıma cam filmi çektirirken film çeken arkadaşlar navimex bayisi olduklarını ve araca birebir uyumlu olduğunu söyledikleri bir ürünü 1800 tl'ye takabileceklerini söylediler. Ben çerçeve falan gerekli mi diye sorduğumda hayır birebir yerine oturduğunu söylediler. Ürün de sanırım bu: https://m.n11.com/navimex-ford-focus-2-mondeo-nav-9963hd-multimedya-navigasyon-andr-P70027939

Ben de ciddi ciddi düşünmeye başladım. Navigasyon, bluetooth, geri görüş kamerası vb. bayağı cazip geldi (fiyatı hariçemoji3.png). Bu ürünü taktıran oldu mu acaba?

Bu ürün mondeo mk3 e kesinlikle uyumlu değil.

Alıntı
21 saat önce, Yusuf Davaz yazdı:

D5iqZ0.jpg

Resimde iki teyp arsındaki farkı anladıydanız mondeo ya uymadığını farkedeceksiniz. sağdaki focus soldaki mondeo teybi. Sizin bahsettiğiniz teyp, sağdaki teyibe sahip transit focus gibi araçlara uyacaktır.

Yorum bağlantısı
Beytullah Türkday

Ben de öyle biliyorum, çerçeve sıkıntı oluyor dememe rağmen birebir uyumlu dedi tabi ben linki örnek olarak attım teyp bu mu bilmiyorum. Ama muhtemelen sizin de dediğiniz gibi uyumsuzdur. Öyle olmasa zaten birileri kullanırdı ki ben hiç görmedim.
Yorum bağlantısı
Beytullah Türkday
Takın canlı görelim deseydiniz, vakit geçerdi.. default_lol.gif
[emoji3] Ellerinde yoktu getirtiyorlarmış yoksa kesin derdim.
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
1 dakika önce, Beytullah Türkday yazdı:

emoji3.png Ellerinde yoktu getirtiyorlarmış yoksa kesin derdim.

Daha iyi işte, eğlence uzardı.. :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...