İçeriğe Yönlendir

MK3 Mondeo Sony Teyp Sorunu

Yusuf Davaz

Recommended Posts

Yusuf Davaz

merhaba arkadaşlar. 2005 model ghia x aracımdaki sony teyp bozuldu. ne radyo nede cd tarafı çalışıyor. şuan aux ile idare ediyorum ama telefondan biyere kadar. radyo devamlı hışırtı var cd tarafı ise cd error veriyor ve chargerdan herhangi bir cd alıp verme durumuda yok. tamir için biyere verdim ama sadece radyo için içindeki kartı degiştirebilecegini söyledi ve 300 tl istedi. bende yaptırmadım. piyasada ucuz yollu duble din teypler var onlardan alıyım dedim ama çerçevesiz olmuyor. çerçevelere baktım 100 150 tl bandında. onlarda ne kadar kaliteli ve uyumlu bilinmiyor. elimde normal sony teyp var mp3 lü usb li felan ama ondada çerçeve sorunu var. çıkma olarak bu orjinal teypden nerede bulabiliriz. elinde olupda satmak isteyen varmıdır. siz ne yapmamı tavsiye edersiniz. çıkma bulup takıyım mı yoksa çerçeve bulup ucuz yollu duble din teyp alıp yolumuza devam mı edelim. 

Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Bence güzel bir dubledin alın güzel bir işçilikle vs. Başka bi hava katıyor araca.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yusuf, tamir için 300 lira verme.. o paraya sağlam teyp bulursun. 

Yada mp3 çalarlısını bulup Serkan'ın yaptığı gibi içini aktarırsın senin teybe. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

O kadar para vermezdim ben, normal teypler için çerçeveler mevcut... elinizdeki teybi bi çerçeve alıp kullanın bence...

Yada biraz daha para harcayıp multimedya alabilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Efe Özer

Elimde kare tip sorunsuz sony var.Forumdada ilanı mevcut.Sadece  panel cerçevesi yok.Yani panel kasaya sabitlenmiyor.Çift taraflı bantla yapıştırıp kullanabilirsiniz.Sizdeki teybin detaylı fotograflarını atın.Soketleri aynıysa sorunsuz çalışır.Beraber deneriz elden teslim ederim.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-ses-goruntu-sistemleri-ford-kare-tip-sony-teyp-yedek-parca-577500097/detay/

Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz
On Saturday, July 14, 2018 at 10:15, Serkan Toker yazdı:

Elinizdeki Sony teyp hangisinden ?

Track çalan mondeo sony teypden. 6'lı charger olan model

Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz
On Saturday, July 14, 2018 at 12:13, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yusuf, tamir için 300 lira verme.. o paraya sağlam teyp bulursun. 

Yada mp3 çalarlısını bulup Serkan'ın yaptığı gibi içini aktarırsın senin teybe. 

300 lira tamir icin cok zaten. O yuzden yaptirmadim abi. Zaten garantide vermiyorlar. Cikma teyplere baktim ama şehir disindakilere guvenemedim. Ankara icinede zaman olmadigi icin bakamadim. Mp3 lu bulsam daha iyi olur. Track oldugundan dolayi cd yi kullanmiyordum zaten. Çerceve bulsam uygun guzel bisi duble din teypler var aliexpress de ozellikli is gorecek cinsten 200 250 tl ye felan onlardan dusunuyorum. Ama cercevede bulamadim. Kime sorsam uydururuz bisi diyor. O sekilde oluncada guzel durmuyor. Hala telefondan aux a mahkumum

On Saturday, July 14, 2018 at 15:03, Efe Özer yazdı:

Elimde kare tip sorunsuz sony var.Forumdada ilanı mevcut.Sadece  panel cerçevesi yok.Yani panel kasaya sabitlenmiyor.Çift taraflı bantla yapıştırıp kullanabilirsiniz.Sizdeki teybin detaylı fotograflarını atın.Soketleri aynıysa sorunsuz çalışır.Beraber deneriz elden teslim ederim.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-ses-goruntu-sistemleri-ford-kare-tip-sony-teyp-yedek-parca-577500097/detay/

Bendeki teyp sizdekinden farkli. Cerceve sorunu olacak. Soketi bi sekilde ayarlarim ama gorsellik sorunu olacak. Yada bu teypden daha once uygulayan olmusmu aracina.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

yerinizde olsam 300 lirayi tamire vermezdim.Cerceve olculerini alarak baska cercevelerle karsilastirmayi deneyin.bazen aykiri markalar olabiliyor belki daha uygun fiyata denk gelir.yada komple degisim... 

Yorum bağlantısı
Zafer Kısır

Çıkma teyipte dikkat etmeniz gereken şey mondeo'dan çıkma olması. focuslardan sökülmüş mp3 çalanlar aracınıza uymayacaktır. Dışı birebir aynı olmasına karşın teybin gövdesi farklı

Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu

Yusuf yanlış hatırlamıyorsam aliexpress de yada ebay de idi çerçeve de mevcut. ben aldım orjinal gibi oldu dubledin. Linkini bulursam paylaşayım

https://www.ebay.com/itm/CT23FD05-FORD-MONDEO-MK3-2004-to-2007-DARK-GREY-DOUBLE-DIN-FASCIA-ADAPTER-PANEL/401102495314?epid=1622864061&hash=item5d63925e52%3Ag%3A~CEAAOSwq19XBrZg&_sacat=0&_nkw=mondeo+mk3+double&_from=R40&rt=nc&_trksid=m570.l1313

Ben bundan almıştım fakat ben alırken metal kasa yoktu sadece plastik kapağı almıştım. Benzer ürünler var ebay da. sadece plastik olanından.

Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz
1 saat önce, İrfan Aşcıoğlu yazdı:

Yusuf yanlış hatırlamıyorsam aliexpress de yada ebay de idi çerçeve de mevcut. ben aldım orjinal gibi oldu dubledin. Linkini bulursam paylaşayım

https://www.ebay.com/itm/CT23FD05-FORD-MONDEO-MK3-2004-to-2007-DARK-GREY-DOUBLE-DIN-FASCIA-ADAPTER-PANEL/401102495314?epid=1622864061&hash=item5d63925e52%3Ag%3A~CEAAOSwq19XBrZg&_sacat=0&_nkw=mondeo+mk3+double&_from=R40&rt=nc&_trksid=m570.l1313

Ben bundan almıştım fakat ben alırken metal kasa yoktu sadece plastik kapağı almıştım. Benzer ürünler var ebay da. sadece plastik olanından.

Sadece bi cerceve icin fiyat baya fazla gibi. Bugun bende sordum dubledin icin 110 normal teypler icin olanada 100 tl dediler. Bu fiyatlara bakarak orj teyp bulmak daha avantajli gibi. Birde sordugum yerdeki kisi suanda satilan bircok teypde radyoda cizirti yaptigi. Yeni nesil tuner sistemleri kaliteli degilmis. Ondan boyleymis. Sizin gogus kisminin bi fotografini atmaniz mumkunmudur. Nasil durdugunu merak ediyorumda

2 saat önce, Zafer Kısır yazdı:

Çıkma teyipte dikkat etmeniz gereken şey mondeo'dan çıkma olması. focuslardan sökülmüş mp3 çalanlar aracınıza uymayacaktır. Dışı birebir aynı olmasına karşın teybin gövdesi farklı

Elimde orjinal teybim oldugu icin mondeo focus farketmez. Cihazlarin ici degisiyormus zaten. Onlari ben degistiririm. Daha once ekrani felan temizlerken teybi sokmustum zaten. Icinde fazla bi teferruat yok. Onemli olan cikma temiz bir teyp bulmak. Letgodan buldum 200 tl ama arkadas bana uzak biraz. Git gel 140 km. 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
16 saat önce, Zafer Kısır yazdı:

Asıl Focus teybi olsa daha avantajlı olur. İç aksamını aktarınca mp3 çalabilen Mondeo teybi oluyor.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 saat önce, Serkan Toker yazdı:

Asıl Focus teybi olsa daha avantajlı olur. İç aksamını aktarınca mp3 çalabilen Mondeo teybi oluyor.. 

Double din teypler dururken forumca şu standart teyplere takıldık kaldık. Aşın artık, teknoloji ilerledi :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
1 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Double din teypler dururken forumca şu standart teyplere takıldık kaldık. Aşın artık, teknoloji ilerledi :)

Mk3 Mondeoda aş görelim. :D

Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz
Selçuk Bakış
28 dakika önce, Sezgin Yılmaz yazdı:

Maşallah ne kadar gizli cevher bulup bizimle paylaşıyorsunuz, Bildiğin ammeye hizmet :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

imkan ve bütçe var ise ben denso takardım...

Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz
(düzenlendi)
2 saat önce, Serkan Toker yazdı:

Mk3 Mondeoda aş görelim. :D

Bugun ankaradaki pioneer mehmet e ugradim. Suanda takilan yeni teyplerin cogunda radyo sorunu var diyor. Cizirti kesin olmaz diyemiyoruz diyor. O yuzden orjinal teyp daha mantikli geliyor.ve bu yuzdende asmamak daha iyi .En azindan radyoda sıkınti olmuyor. Cerceveyide sordum oraya var dedi ama uzerinde cmax yaziyordu. Nette baktiklarim farkliydi buna gore. Cmax ile mondeo ayni diyor. Bu dogrumudur

tarihinde Yusuf Davaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
3 dakika önce, Yusuf Davaz yazdı:

Suanda takilan yeni teyplerin cogunda radyo sorunu var diyor. Cizirti kesin olmaz diyemiyoruz diyor

Bilindik markalarda bu olay yok. Forumda da çok incelemeler mevcut, bi göz atmanızı öneririm.

Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu

Tamam Yusuf atayım bi fotosu vardı sanırsam

Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu
(düzenlendi)

Baktım da yokmuş foto bende yeni çektim taze tazed68482d83f8ab15af34a82c8062384ec.jpgc5b23c9d146c0d2db33e069aa04c641f.jpgdb52087b929eaa272a7d46facaf7403a.jpgc21e29ab3f5c9640ecfdbee5de1ec1b8.jpg347d4f5b628c19ac61cfad3d700c4b55.jpg

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
tapatalk imzamizi lutfen kapatalim.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...