İçeriğe Yönlendir

Opel Astra H Soğutma Seviye Uyarısı

Alpay Sumer

Recommended Posts

Alpay Sumer

Arkadaslar merhaba, opel astra h kasa araclarda kronik hatalardan basta gelen sogutma sivisi seviye hatasi sorununa cozum olarak; 

genlesme kabinin icindeki sensor zamanla seviye dogru olmasina ragmen seviye hatasi vermekteydi... bende genlesme kabini soktum icerisini guzelce temizledim... sensoru de cikardim temizligini yapip tekrar taktim. hafif yosunlasma benzeri bir yapidaydi...cok sukur hata duzeldi 😁 Benzer durumlarda hemen komple degisim oneriyorlar kabin yenisi kapagi ve müşür ortalama 250 lira tutmakta..Benzer sorunda müşür den baslayarak kontrol yapin eger olmazsa sonra degisime gidebilirsiniz. 

1531567421715-513038997.jpg

Screenshot_2018-07-14-20-25-27-175.jpeg

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
13 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Elinize sağlık, güzel bilgi.

tesekkurler. bulunsun forumda kronik bi hata.. uzun vadede yararmi bilemem ama cozdum ben 😁

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Bende bir kez ikaz verdi.Umursamadım açıkçası.Suyunu tamamladım.Şu an için sorun yok.Olursa yaptığınızı deneyeceğim.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Alpay Sumer
On 16.07.2018 at 10:06, Ahmet Kaleli yazdı:

Bende bir kez ikaz verdi.Umursamadım açıkçası.Suyunu tamamladım.Şu an için sorun yok.Olursa yaptığınızı deneyeceğim.

Bir sure sonra su olmasina ragmen hata vermeye devam ediyor... pinpirikli adamimdir her uyarida kaput acip bakmaktan yoruldum.. malum bizim aracta hararet gostergesi yok isi sansa birakmak olmaz...

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Tayfun Aydın

Arkadaşlar aracım 2012 Model Simli Siyah Astra H 1.3 cdti essential comfort paket garantisi bitmiş durumda.

Arkadaşlar aracım geçen ay "soğutma sıvısı seviyesi" uyarısı vermeye başladı. İlk başta çok tedirgin oldum çünkü soğutma suyu hepimizin bildiği gibi çok önemlidir ve arabanın tabir-i caizse can suyudur. Yoğun trafikte çektim kenara ve açtım kaputu baktım ki hiçbir sıkıntı yok. Kaçak ve eksilme de yok. Neyse dedim ok tuşuna basarak devam ettim. Sonraki günler ara ara bu arızayı vermeye devam etti. Araştırmalarım sonucu bu arızanın Astra h larda hatta bazı İnsignialarda kronik bir sorun olduğunu ve sensör ile kabın birlikte değiştiğini öğrendim. işçilik ile birlikte servislerde 600-650 lira gibi bir rakam çıkıyor. Düşündüm ve durumun benim suçum olmadığına kanaat getirip olayı bir akşam Opel Türkiye'ye yazmaya karar verdim. Olayın kronik olduğunu ve parçanın sürücü hatası olamayacak bir konumda olduğunu anlatan bir yazımı Opel Türkiye ye gönderdim. Eğer kabul etmezlerse olayı mahkemeye taşıyacağımı bildirdim ve elimde kanıtların(birçok sürücünün mağdur olduğuna dair internet yazıları) olduğunu beyan ettim. Ertesi gün Opel Türkiye (İzmir) bana geri dönüş yaptı. Telefonu düzgün diksiyonlu bir hanımefendi açtı ve olayı incelemeye aldıklarını, en yakın zamanda hangi servise aracımı götürmek istediğimi sordu. Her zaman Zeytinburnu Odak servisini kullandığım için orayı istedim. Ardından hemen beni Odak müşteri temsilcisi aradı ve randevu kararlaştırdık. Arabamı dün servise götürdüm incelendi ve sonuç Opel Türkiye ye yazıldı. Bugün ise bana saat 14:00 sularında dönüş yapıldı ve bakımlarım düzgün, aracım kazasız olduğu için iyi niyetimizinde bir sembolü olarak parçanın dilediğim zaman ücretsiz değiştirileceğini aktardılar. Hemen yakalamışken atladım arabaya gittim. Sağ olsun Zeytinburnu Odak servisindeki Tarık kardeşim arabayı alıp gereken işlemleri yapıp değişimi sağladı. Her zaman servisleri ve Opel Türkiye yi  ezeriz ama sağ olsunlar bana bu iyiliği yapıp belirli bir masraftan kurtardılar. Opel Türkiye deki bayan Çarşamba günü yine arayıp durumu kontrol edeceğini ve yakından ilgilendiklerini söyledi ve 3 kere aradı. Bana herhangi bir fatura gibi bir şey verilmediği için paylaşamıyorum ama olay budur. Teşekkürler GM Türkiye, Teşekkürler Opel Türkiye, Teşekkürler Zeytinburnu Odak Opel , Teşekkürler 6 senedir Servis danışmanım olan sohbeti şahane Tarık kardeşim.. smile000.gif

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
7 dakika önce, Tayfun Aydın yazdı:

Her zaman servisleri ve Opel Türkiye yi  ezeriz ama sağ olsunlar bana bu iyiliği yapıp belirli bir masraftan kurtardılar. 

Gecmis olsun diyelim..Fakat yazinizda opeli ezeriz diye bir kisim vardi burdan birsey anlamadim? kim ezmis?

İyilik yapana lafimiz yok...

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
8 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Gecmis olsun diyelim..Fakat yazinizda opeli ezeriz diye bir kisim vardi burdan birsey anlamadim? kim ezmis?

İyilik yapana lafimiz yok... 

Hocam şahsen ben de Opel sevdalısıyım ama bizim forumumuza özel değil genel olarak konuştum. Yani girip çıktığım birçok forumda Opel'in servislerine karşı bir önyargı var bu sebeple dedim. Yoksa ben de sizinle aynı fikirdeyim. İyiye iyi kötüye kötü..

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
28 dakika önce, Tayfun Aydın yazdı:

Hocam şahsen ben de Opel sevdalısıyım ama bizim forumumuza özel değil genel olarak konuştum. Yani girip çıktığım birçok forumda Opel'in servislerine karşı bir önyargı var bu sebeple dedim. Yoksa ben de sizinle aynı fikirdeyim. İyiye iyi kötüye kötü..

opel sevdalisiysaniz forumda daha cok gormek isteriz sizi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Yavvv konusturmayin beni tutmayin kucuk enisteyi [emoji16]

Astra J lerde de denk geliyorum ara ara ama bende sukur olmadi.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

2003 yılında opel ile ford arasında kalmıştım, çevremde opel düzce servisinden memnun olan bir kişi bile olmayınca ford almıştım. Aradan geçen zaman beni haklı çıkardı Ford düzce servisi müşteri odaklı.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
5 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Yavvv konusturmayin beni tutmayin kucuk enisteyi emoji16.png

Astra J lerde de denk geliyorum ara ara ama bende sukur olmadi.

Elektronik bi sistem bazen oksitlenebiliyor bazen keyfi...Bende olunca durmadim cozdum😎

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)
On 31.08.2018 at 13:04, Alpay Sumer yazdı:

Neye gore en iyi? 😋

😎

On 31.08.2018 at 10:11, Ahmet Kaleli yazdı:

İyi oldu.Bir opelci daha geldi.Ama en iyi opel bende :)

Tespit neye gore yapildi? soruma cevap alamadim hala😎

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Murat Ekinci
Alpay Sumer yazdı:

Arkadaslar merhaba, opel astra h kasa araclarda kronik hatalardan basta gelen sogutma sivisi seviye hatasi sorununa cozum olarak; 

genlesme kabinin icindeki sensor zamanla seviye dogru olmasina ragmen seviye hatasi vermekteydi... bende genlesme kabini soktum icerisini guzelce temizledim... sensoru de cikardim temizligini yapip tekrar taktim. hafif yosunlasma benzeri bir yapidaydi...cok sukur hata duzeldi 😁 Benzer durumlarda hemen komple degisim oneriyorlar kabin yenisi kapagi ve müşür ortalama 250 lira tutmakta..Benzer sorunda müşür den baslayarak kontrol yapin eger olmazsa sonra degisime gidebilirsiniz.

1531567421715-513038997.jpg

Screenshot_2018-07-14-20-25-27-175.jpeg

Keşke yazınıza daha önce denk gelmiş olsaydım, aynı sorunu benim araçta vermeye başlamıştı lakin benim ki yedek su deposunu söküp temizledikten ( kum ile ) sonra olmaya başladı sensörü çıkardığımda uzun kısmın plastik kısmının kırık olduğunu görünce sıfır sensör alıp taktım hata yine devam edince ustaya gittim usta depo değişecek yoksa bu hatadan kurtulunmuyor demesiyle sıfır orijinal kutu ve orijinal sensör aldım toplam 450 TL ye depoyu aldığımda sallayınca içerisinde top gibi bir şeyin salladığını fark ettim ben yıkadığım da takarken böyle bir ses  olmamıştı sıfır depo ve sensör takılınca haliyle sorun ortadan kalktı , ama kafama takıldı eski depoyu salladım yine o topun oynama sesi yoktu bir kaç kez daha vurunca ve suyla yıkayınca sesi duymaya başladım sonra benim eski depoya suyu doldurup eski sensörü de takınca hata vermedi ama sıfır depo takıldığı için iade kabul olmadı boş yere sıfır depo ve sensör almış oldum meğerse yukarı aşağı şamandıra görevi yapan topun arasında küçük bir kum tanesi kalmış vurunca top hareket etmiş, nedeni de bundan kaynaklı olmuş sağlık olsun dedim başına gelen arkadaşlar depoyu sallayınca topun sesini duysunlar takarken.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Murat Ekinci yazdı:

Keşke yazınıza daha önce denk gelmiş olsaydım, aynı sorunu benim araçta vermeye başlamıştı lakin benim ki yedek su deposunu söküp temizledikten ( kum ile ) sonra olmaya başladı sensörü çıkardığımda uzun kısmın plastik kısmının kırık olduğunu görünce sıfır sensör alıp taktım hata yine devam edince ustaya gittim usta depo değişecek yoksa bu hatadan kurtulunmuyor demesiyle sıfır orijinal kutu ve orijinal sensör aldım toplam 450 TL ye depoyu aldığımda sallayınca içerisinde top gibi bir şeyin salladığını fark ettim ben yıkadığım da takarken böyle bir ses  olmamıştı sıfır depo ve sensör takılınca haliyle sorun ortadan kalktı , ama kafama takıldı eski depoyu salladım yine o topun oynama sesi yoktu bir kaç kez daha vurunca ve suyla yıkayınca sesi duymaya başladım sonra benim eski depoya suyu doldurup eski sensörü de takınca hata vermedi ama sıfır depo takıldığı için iade kabul olmadı boş yere sıfır depo ve sensör almış oldum meğerse yukarı aşağı şamandıra görevi yapan topun arasında küçük bir kum tanesi kalmış vurunca top hareket etmiş, nedeni de bundan kaynaklı olmuş sağlık olsun dedim başına gelen arkadaşlar depoyu sallayınca topun sesini duysunlar takarken.

Sorun giderildiyse sevindim.  gecmis olsun.. 

Ama sıkıntılı bir ekipman.. gercekten hata olsa inanmamazlık yaptırır adama.. Cabucak cözülmeli boyle sorunalr...

Mutlu sonla çozüldüğune göre geyiğimizi yapalım 🤭

Biz bunları ördek ile, kalem ile kupaylan bile anlattuk.. 😂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...