İçeriğe Yönlendir

Qashqai Satın Alma Kılavuzu?

Halil Taşçı

Recommended Posts

Halil Taşçı
(düzenlendi)

Abilerim, 2014 öncesi kasalar için ,Qhasqai 1.5 veya 1.6 dizel araç alırken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? Hangi donanımlar yeterli olur tavsiye edilir? 

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Aslında yazması gereken King ben de ona danıştım. Ben dün 1 tane inceledim. Koltuk döşemeleri çabuk yıpranabilir, narin galiba kumaşı. 150 k km de debriyaj sert(hepsinde böyle imiş mekanik debriyaj olmasından dolayı). Paketlere hakim değilim ama benim baktığım tekna paket 2011 1.5 dci idi, 6 ileri vites 105 bg dpf li modeldi. Motor mekanik uzun ömürlü oluyor genelde bende de öyle çıktı kaportadan sınıfta kalınca almadım. Baktığım tekna paket CC yağmur far sensörü usb girişli teyp digital klima, elektrikli katlanır ayna vs vardı esp den emin değilim satıcı da bilmiyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Şuraya bir mesaj yazayımda takipte kalayım.
Lancer ile 5-6 ay sonra yolları ayıracaz.

Hanımla kafamızda nissan qashqai yada kia sorento var.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Benim duvar işini yapan arkadaşta 2015 modeli var 1.5 dci yakıtı on numara birde yazılım yaptık araca her kalkışı pati çekerek kalkıyor. Ama ben uzun yolda sevmedim. Çok sallıyor eşimdeki tiguan la aynı yükseklikte ama bizim tiguanda sallama Yok

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kaşkay sert araç. Bu sayede daha agresif kullanımda sürücü tedirgin olmuyor. Yumuşak hale getirmek için 18 inch lastiklerden kurtulmak gerek. Manuel 2 çekeri tık demez. Az yakar. İç yapısı aman aman değildir. İmkan var ise 4x4 2.0 otomatik dci alınmalı. Sağlam olanlar 65 üstü rakamlarda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Halil Taşçı
(düzenlendi)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-sahibinden-1.5-dci-platinium-90000-km-de-hatasiz-587432982/detay

Aracın üç kaza kaydı var, biri meblağı çıkmıyor, ikinci 690 tl ( dediğine göre yan ayna motoru değişmi kasko işlemi) üçüncü 1290 tl(dediğine göre sağ ön camurluk boya sürtmeden dolayı) aracın son muayene 12/2017 tarihinde 86888 km de imiş, iç fotoğraflarını attı genel iitibariyle iyi görünüyor sadece direksiyon ve vites topuzu biraz yıpranmış. Düşüncelerinizi alabilirmiyim?

tarihinde Önder Özcan tarafından düzenlendi
link düzeltildi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bu kasanın içi çok dar geliyor bana. 
1.95 olup 0.1 ton civarı olsam bana da küçük gelirdi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Bu araçlar gerçekten darmı?
Bence dar değil, s max de kullandım tabi ki o kadar geniş değil ama c segmenti kıvamında ferah bir araç (Focus 3 ve astra j den geniş ve ferah bence).
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 14.07.2018 at 18:01, Arda Bülent Güzel yazdı:

Benim duvar işini yapan arkadaşta 2015 modeli var 1.5 dci yakıtı on numara birde yazılım yaptık araca her kalkışı pati çekerek kalkıyor. Ama ben uzun yolda sevmedim. Çok sallıyor eşimdeki tiguan la aynı yükseklikte ama bizim tiguanda sallama Yok

Yeni kasalar farklı demekki. 

Ben benim Qashqai ile trafiğe kapalı alanlarda 200 km hızlarla çok rahat seyahat edebiliyorum. 

Geçen test ettiğim tiguanda ise 185 km üstünde sallantıdan dolayı tedirgin oldum.. 

Tiguan daha konforlu.. Qashqai daha sert. Çok güzel yol tutuyor.. Ha bir otomobile göre yatıyor mu, evet yatıyor.. 

4 saat önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Bu kasanın içi çok dar geliyor bana. 

Yoo dar değil.. diz mesafesi de yanal genişliği de yeterli.. Sonuçta evet bir kodiaq değil, C sınıfı bir suv.. Ancak dar değil. Bagajı da yeterli ence.. 

31 dakika önce, Halil Taşçı yazdı:

Bu araçlar gerçekten darmı?

Değil :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 14.07.2018 at 16:02, Halil Taşçı yazdı:

Abilerim, 2014 öncesi kasalar için ,Qhasqai 1.5 veya 1.6 dizel araç alırken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? Hangi donanımlar yeterli olur tavsiye edilir? 

1.5 - 1.6 bilmem.. 2.0 dci kullanıyorum.. 

Son hızı çok iyi. ara hızlanması iyi. 0-100 iyi. Yol tutuş iyi. konfor kötü çünkü araç sert.. Tüketimi iyi.. 100 km hızlarla gidersem 5 litreleri her zaman görebiliyorum. Şanzımanı iyi. 

Donanımı iyi.. Malzeme kalitesi kötü. parçası bence pahalı, ha parçası ucuz olan var mı bilmiyorum.. 

Makyaj öncesi J10 kasada en dolusu Tekna Executive paketli olanı.. 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Onurlu

Ben 2012 model 1.5 tekna  olanini kullanıyorum donanım olarak yeterli buluyorum. 2010 sonrası makyajlı kasalarda motor 1.5dci  ve 1.6 benzinli için 110hp 1.6dci için 130hpdir.donanim paketleri ise visia-tekna- tekna skypack- Black edition ve platinyum diye yükselir. 1.5 dci motor en yaygın olanıdır Renault üretimi olan bu motor genel olarak problemsizdir. Parça ve bakım masrafları uygundur veya Renault ile aynıdır. 10 bin kmde bakim yapilir 250tl civari tutar. Mümkün olduğunca yüz bin km ve altında olanlara bakın turbo enjektör ve baskı balata problemleri genelde 100 bin sonrasında görülüyormuş benimki 76 binde şu ana kadar sıkıntı yaşamadım. Aracın sertliği konusuna ben de katılıyorum ve suspansiyonlar biraz sesli çalışıyor. Ama genel olarak izolasyon iyi. Yakıt 4 ila 7 litre arası değişir kullanıma bağlı olarak. Aklıma gelenler bunlar başka aklınıza takılan olursa sorabilirsiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

100.k 2xx 3xx sonrası için sorun olmaz. Güvenle kullanın. 10.k çok erken bakım için. 5w30 tam sentetik yağ ile 20.k bakım aralığı

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Qashqai +2 dedikleri sadece koltuk farkı mı? Doğal olarak bagaj da.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
4 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Bildiğim kadarıyla öyle bir de arka çamurluk ve tavan farklı galiba, yandan bakınca daha şişik ve çirkin duruyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
6 saat önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Araba uzun.. 

Ben görünce anlıyorum demekki uzun.. :)

Baktım şimdi de 

2011 model için.. :

Qashqai 4315 mm

Qashqai +2 4541 mm. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
14 saat önce, Servet Aydın yazdı:

100.k 2xx 3xx sonrası için sorun olmaz. Güvenle kullanın. 10.k çok erken bakım için. 5w30 tam sentetik yağ ile 20.k bakım aralığı

Aynı motorda Nissan 10 k da bakım istiyor abi.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Aynı motorda Nissan 10 k da bakım istiyor abi.
Bizim kurnaz firmaların klasik bahanesi. Yollar kötü yakıt kötü. Aynı motor daha pis ülkede 30.k. Bizde de 20-25.k bakımları
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...